Справа №1-178/2009 р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 червня 2009 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого-судді Яценка С.Л.
при секретарі Зайвенко Л.М.
з участю прокурора Ульянкіна О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сміла кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, а жительки АДРЕСА_1, українки, громадянки України, працюючої головним бухгалтером ДП «Машинобудівний завод «Оризон» вул.Мазура,24 м.Сміли, раніше не судимої
- за ч. 1 ст. 366 КК України
встановив:
ОСОБА_1 - головний бухгалтер ДП «Машинобудівний завод «Оризон», що розташований по вул.Мазура,24 м.Сміли, та будучи головою інвентаризаційної комісії підприємства, тобто, являючись службовою особою 4 лютого 2008 року, достовірно знаючи, що незавершене будівництво будинку №35 вул.Б.Хмельницького,57 м.Сміли не належить підприємству, виготовила і підписала протокол №51 (а) інвентаризаційної комісії, на підставі якого незаконно оприбуткувала і поставила на баланс ДП «Машинобудівний завод «Оризон» цей будинок.
Підсудна як на досудовому слідстві, так і в судовому засіданні вину свою визнала повністю, в скоєному щиро покаялася і пояснила, що дійсно виготовила та підписала протокол та оприбуткувала і поставила на баланс підприємства не належне йому незавершений будівництвом будинок.
Показання підсудної відповідають фактичним обставинам справи і нею не оспорюються.
Крім визнання своєї вини підсудною, її винність в скоєні злочину підтверджується доказами добутими відповідно до ч.3 ст. 299 КПК України.
Дії підсудної суд кваліфікує за ч. 1 ст.366 КК України так як вона, будучи службовою особою, склала та видала завідомо неправдивий документ.
Призначаючи покарання підсудній, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудної, яка до кримінальної відповідальності притягується вперше, за місцем проживання та роботи характеризується позитивно, в скоєному щиро покаялася, тому суд вважає за можливе обравши їй покарання у виді обмеження волі, застосувати ст. 75 КК України і звільнити її від покарання з випробуванням.
Поскільки на утриманні ОСОБА_1 є батьки, які досягли 70-річного віку, то її слід звільнити від покарання згідно п. «є» ст.1 Закону України «Про амністію» від 12 грудня 2008 року.
Підсудна в скоєні злочину покаялася, характеризується позитивно. Ці обставини суд враховує як такі, що пом’якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, а тому суд знаходить за можливе примінити ст.69 КК України і не приміняти додаткове покарання – позбавлення права обіймати матеріально-відповідальні посади та посади, пов’язані з виконанням адміністративних функцій.
Речові докази вирішити в порядку ст.81 КПК України.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
засудив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст.366 КК України і призначити їй покарання з приміненням ст.69 КК України – 1 рік обмеження волі без позбавлення права обіймати матеріально-відповідальні посади та посади, пов’язані з виконанням адміністративних функцій.
На підставі ст. 75 КК України звільнити засуджену від відбуття призначеного покарання, якщо вона протягом 1 річного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов’язки.
Зобов’язати ОСОБА_1 повідомляти орган кримінально-виконавчої системи про місце свого проживання і роботи та періодично з’являтися туди для реєстрації.
Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності згідно п. «є» ст.1 Закону України «Про амністію» від 12 грудня 2008 року.
Запобіжний захід – підписку про невиїзд – відмінити.
Речові докази, які знаходяться в матеріалах кримінальної справи, залишити при кримінальній справі.
Апеляція на вирок може бути подана до апеляційного суду Черкаської області через міськрайонний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Головуючий: