УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РОЗГЛЯДУ
24 листопада 2009 року Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В. розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу № 2а-6884/09/1370 за адміністративним
позовом Прокурора м. Червонограда Львівської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Червонограді Львівської області,
прокурор – не з’явився
представник позивача – не з’явився
до Приватного підприємства «Сіріус», представник – не з’явився
про стягнення заборгованості в сумі 1100,34 грн.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор м. Червонограда Львівської області звернувся до Львівського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Червонограді Львівської області з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Сіріус» про стягнення заборгованості в сумі 1100,34 грн.
Ухвалою суду від 28.10.2009 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду на 05.11.2009 року, якою позивача зобов’язано у вказаний в ухвалі строк усунути недоліки позовної заяви – подати суду відомості про включення відповідача до Єдиного державного реєстру, довідку про перебування відповідача на обліку, податкові повідомлення – рішення згідно розрахунку штрафних санкцій від 26.06.2008 року, докази про направлення та вручення податкових повідомлень – рішень за 2008 рік, картку облікового рахунку відповідача як докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги.
Згідно інформаційного листа Львівського окружного адміністративного суду від 05.11.2009, судове засідання з 05.11.2009 року перенесено на 24.11.2009 року.
Позивач в судове засідання 24.11.2009 року явку повноважного представника не забезпечив, причини неявки не повідомив, вимоги ухвали суду від 28.10.2009 року не виконав, клопотання про продовження процесуального строку встановленого судом не подав.
Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про незалежність судової влади» від 13 червня 2007 року N 8 судам дано такі роз’яснення:
Виходячи з того, що незалежність суддів є основною передумовою їх об'єктивності та неупередженості, суддя при здійсненні правосуддя підкоряється лише закону і нікому не підзвітний. Суддям забезпечується свобода неупередженого вирішення судових справ відповідно до їх внутрішнього переконання, що ґрунтується на вимогах закону.
Відповідно до ч. 5 ст. 124 Конституції України, судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України і тому вважаються законними, доки вони не скасовані в апеляційному чи касаційному порядку або не переглянуті компетентним судом в іншому порядку, визначеному процесуальним законом, в межах провадження справи, в якій вони ухвалені.
Згідно п. 7 ст. 155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, і позивач не усунув недоліки у строк встановлений судом.
Таким чином, ухвала суду від 28.10.2009 року вважається законною, вимоги якої у встановлений строк позивачем не виконано, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись ст.ст. 155, 165 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву по справі № 2а-6884/09/1370 за адміністративним позовом
Прокурора м. Червонограда Львівської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Червонограді Львівської області
до Приватного підприємства «Сіріус»
про стягнення заборгованості в сумі 1100,34 грн.
залишити без розгляду.
2. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
3. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України:
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Гавдик З.В.
- Номер:
- Опис: про стягнення заборгованості
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 2а-6884/09/1370
- Суд: Львівський окружний адміністративний суд
- Суддя: Гавдик Зеновій Володимирович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.10.2009
- Дата етапу: 27.10.2009