Судове рішення #6881444

С права № 22- 6818/2009р.                     Головуючий в 1 інстанції Суханова А.В.        

Категорія 39                                            Доповідач Хейло Я.В.

                                                           

  У Х В А Л А

          ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

      11 листопада 2009 року Апеляційний суд Донецької області в складі:

                                            Головуючого судді  Новікової Г.В.

                                 суддів Хейло Я.В., Стратіло В.І.  

                                            при секретарі Яменко А.Г.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку апеляційну скаргу ОСОБА_1  на рішення  Центрально-Міського районного суду м. Макіївки  від 19 червня 2009 року по цивільній  справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ВАТ «Донецькобленерго» про захист честі та гідності, відшкодування матеріальної та моральної шкоди,-

                                        в с т а н о в и в:

     У березні 2009 року ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом про захист честі та гідності, відшкодування матеріальної та моральної шкоди в своїх інтересах та інтересах померлого батька  посилаючись на те, що працівник ВАТ «Донецькобленерго» ОСОБА_2 поширив керівництву ВАТ «Донецькобленерго» та Національної комісії з питань регулювання енергетики недостовірну інформації щодо того, що він та його померлий батько 6 жовтня 2005 року та 8 жовтня 2005 року самочинно підключилися до мережі електропостачання, яка не відповідає дійсності. 15 вересня 2005 року ВАТ «Донецькобленерго» без законних підстав відключило його квартиру від енергопостачання. Відповідач ОСОБА_2  6 та 8 жовтня 2005 року склав акти про відключення квартири, зазначив  в акті про те, що мале місце самовільне підключення. Зазначені акти є незаконними, викладена в них інформація не відповідає дійсності, порушує його права та права його батька, порочить  честь та гідність. ВАТ «Донецькобленерго» поширило цю недостовірну інформації Національній комісії з питань електроенергетики, чим також порушило його права. Просив суд зобов’язати  відповідача ОСОБА_2. спростувати недостовірну інформацію викладену в актах про порушення Правил користування електричною енергією для населення від 6 та 8 жовтня 2005 року стосовно того, що з його боку та з боку його батька, який помер у 1981 році мале місце самовільне підключення де мережі енергопостачання, відшкодувати моральну шкоду у розмірі 1000 000грн., завдану внаслідок поширення недостовірної інформації та матеріальну шкоду у сумі 30 грн.  

      Рішенням Центрально-Міського районного суду м. Макіївки від 19 червня  2009 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.

      В апеляційній скарзі позивач  оспорює обгрунтованість судового рішення, яким у задоволенні його позову відмовлено  і ставить питання про його скасування та ухвалення нового рішення про повне задоволення заявлених вимог, оскільки вважає,що воно не відповідає вимогам закону. Акти про  самовільне підключення  від 6 та 8 жовтня 2005 року були складені з порушенням встановленого законом порядку,складені з метою зганьбити честь та гідність його та його померлого батька, а інформація, викладена в них не відповідає дійсності.

      В засіданні апеляційного суду позивач  доводи скарги підтримав  і просив її задовольнити.

      Відповідачі ОСОБА_2 та представник відповідача ВАТ «Донецькобленерго» в судове засідання не з’явилися, про день та час розгляду справи повідомлені належним чином.

      Апеляційний суд, заслухав доповідача, позивача , вивчив матеріали справи, доводи апеляційної скарги,вважає, що скарга  не підлягає  задоволенню з наступних підстав.    

      Відповідно до вимог ст.213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обгрунтованим, ухваленим на основі повно і всебічно з’ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

      Згідно із роз’ясненням Пленуму Верховного Суду України, що міститься в п. 1 постанови „Про судове рішення” № 11 від 29 грудня 1976 року, рішення є законним тоді, коли суд, виконавши всі вимоги цивільного процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, а за їх відсутності – на підставі закону, що регулює подібні відносини, або виходячи із загальних засад і змісту законодавства України.

      Обгрунтованим вважається рішення, в якому повно відображені обставини, що мають значення для справи, висновки суду про встановленні обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.

      Розглядаючи позовні вимоги, суд повно та всебічно з'ясував обставини справи, перевірив доводи та заперечення сторін, правильно встановив правовідносини, які склались між ними  і  дійшов до обгрунтованого висновку про відмову у   задоволенні  заявлених вимог.

      Су д першої інстанції дійшов правильного висновку про те, складання посадовими особами  ВАТ «Донецькобленерго»  актів про повторне відключення квартири позивача  від енергопостачання у зв’язку з виявлення самовільного підключення,  відповідно до вимог закону , не є розповсюдженням недостовірної інформації.  Інформування  керівництва про обставини , викладені в актах від 6 та 8 жовтня 2005 року, не можна розцінити як розповсюдження  недостовірної інформації, яка порочить честь та гідність позивача.

      Інших доказів, які б підтверджували факт збирання і розповсюдження  відповідачами  відомостей, які порочать честь, гідність  позивача ним суду надано не було.  

      Таким чином, відповідачі своїми діями не порушили  прав позивача і відповідно не порушили закону.

      Висновки суду є правильними, оскільки  грунтуються на обставинах, які встановлені в судовому засіданні, наданих сторонами доказах, у відповідності з нормами матеріального і  процесуального законодавства.

      Наведені в апеляційній скарзі доводи є непереконливими, не спростовують висновків суду і не належать до тих підстав, із якими процесуальне законодавство пов'язує можливість прийняття рішення щодо скасування або зміни оскаржуваного рішення.

      Керуючись ст. ст. 307,308, 314, 315  ЦПК України, апеляційний суд,

У Х В А Л И В:

      апеляційну скаргу ОСОБА_1  відхилити.

      Рішення  Центрально-Міського районного суду м. Макіївки від 19  червня 2009 року залишити без зміни.

      Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

Головуючий:

Судді:    

 

               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація