Судове рішення #6880167

1  

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

  ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


23 листопада 2009 року м. Полтава Справа № 2а-47033/09/1670


 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Алєксєєвої Н.Ю.,

при секретарі  – Кусайло Я.Г.,  

за участю:

представника Прокуратури м. Полтави - Шпакова В.В.,

представника позивача - Столович В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Полтаві справу за адміністративним позовом  Прокурора м. Полтави , в інтересах держави в особі Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Градизьке «Сортнасіннєовоч» про стягнення штрафних санкцій, -  

  В С Т А Н О В И В:  

 22 вересня 2009 року  Прокурор м. Полтави , в інтересах держави в особі Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку  звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до  Відкритого акціонерного товариства «Градизьке «Сортнасіннєовоч» про стягнення штрафу в сумі 7650,00 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що в процесі своєї діяльності Відкрите акціонерне товариство «Градизьке «Сортнасіннєовоч» порушило вимоги Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1591, а саме: не розмістило річну інформацію за 2008 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; не опублікувало річну інформації за 2008 рік в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; не подало річну інформацію за 2008 рік до Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. У зв’язку із цим, на відповідача були накладені стягнення у вигляді штрафів відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» у загальному розмірі 7650,00 грн.  

Представники Прокуратури м. Полтави та Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в судовому засіданні підтримали позовні вимоги, просили їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Судова повістка, направлена на адресу відповідача, повернуті відділенням поштового зв’язку з відміткою, що за зазначеною адресою «організації немає». Разом з тим, згідно копії довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, виданої Державним реєстратором Виконавчого комітету Полтавської міської ради, Відкрите акціонерне товариство «Градизьке «Сортнасіннєовоч» зареєстроване за адресою вул. Гвардійська, 79, смт. Градизьк, Глобинський район, Полтавська область.  

Згідно до частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України  вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до  відповідного  державного реєстру. Таким чином, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином.

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу за даною явкою сторін та на підставі наявних у справі доказів.

 Заслухавши пояснення представників Прокуратури м. Полтави та Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, розглянувши матеріали справи та дослідивши інші докази в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.

 Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»  державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, яка є державним органом, до системи якого входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи через які вона здійснює свої повноваження.

Комісія розробляє і затверджує з питань, що належать до її компетенції, акти законодавства, обов'язкові для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, учасниками ринку цінних паперів, їх об'єднаннями, контролює їх виконання.  

 Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку може звертатися до суду з позовами (заявами) у зв'язку з порушенням законодавства України про цінні папери.  

 Одними з повноважень  Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку,  згідно пунктів 8, 14 Закону,  є здійснення контролю за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам, а також накладення адміністративних стягнень, штрафних та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

 Як вбачається з матеріалів справи уповноваженою особою державної комісії з цінних паперів та фондового ринку при здійсненні повноважень, наданих Комісією, передбачених статтею 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та на підставі моніторингу розкриття річної інформації емітентами цінних паперів, було встановлено, що ВАТ «Градизьке «Сортнасіннєовоч» здійснює свою діяльність на ринку цінних паперів з порушенням вимог чинного законодавства. Зокрема було встановлено, що товариство не розмістило річну інформацію за 2008 рік в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; не опублікувало річну інформації за 2008 рік в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; не подало річну інформацію за 2008 рік до Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

За фактом допущення зазначених правопорушень позивачем було порушено справи про правопорушення на ринку цінних паперів, про що винесено постанови від 2 червня 2009 року, згідно з якими відповідача було зобов’язано з’явитися 10 червня 2009 року до Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку для підписання актів про правопорушення та надання пояснень. Зазначені постанови надсилалися відповідачу 02.-6.2009 р. про що свідчить копія реєстру відправки кореспонденції від ДКЦПФР.

У зв’язку із тим, що відповідач не виконав вимог, зазначених в постановах про правопорушення, 10 червня 2009 року позивачем було складено Акти № 56-ПО, № 57-ПО, №58-ПО про правопорушення на ринку цінних паперів та винесено постанови про розгляд справ про зазначені правопорушення, який було призначено на 19 червня 2009 року.

Як вбачається з матеріалів справи, представник відповідача на розгляд справ про правопорушення  не з’явився. У зв’язку із цим, 19 червня 2009 року,  на підставі пункту 1 розділу VI Правил розгляду справ  про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням ДКЦПФР від 11.12.07 р. № 2272 справу було розглянуто за відсутності керівника або представника ТОВ «Градизьке «Сортнасіннєовоч».    

Згідно розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державного комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1591 е мітенти цінних паперів зобов'язані розкривати регулярну річну інформацію (далі - річна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу.  

Звітним періодом для складання річної інформації є календарний рік.  

Розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.  

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії – у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування в офіційному друкованому виданні – у строк не пізніше 30 квітня року наступного за звітним; подання до Комісії – не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.  

За результатами розгляду справ про вчинені відповідачем правопорушення, позивачем було винесено постанови від 19 червня 2009 року  № 56-ПО, № 57-ПО, №58-ПО про накладення наступних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, передбачених статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»:

-   за  неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації – в розмірі 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – в сумі 2550,00 грн.;  

-    за  нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних – в розмірі 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – в сумі 2550,00 грн.;  

-  за  неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку – в розмірі 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 2550,00 грн.

Загальна сума штрафних санкцій становить 7650,00 грн.  

Постанови про накладення санкцій надсилалися відповідачу рекомендованим листом № 02-933 від 19.06.2009 року. Зазначені постанови відповідачем протягом 10 днів до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або до суду відповідачем не оскаржувалися.

 Згідно довідки Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 01-31/09 від 04.09.2009 р. станом на 4 вересня 2009 року  відповідачем  штрафні санкції в сумі 7650,00 грн. не сплачені.

 Згідно довідки Головного управління державного казначейства України у Полтавській області від 13.11.2009 р. № 06.1-10/9411 за період з 19.06.2009 р. по 11.11.2009 р. на рахунок № 31112106700061, відкритий для сплати коштів по коду класифікації доходів 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції» від ВАТ «Градизьке «Сортнасіннєовоч» кошти не надходили.

 На дату розгляду справи в суді, інформація про сплату відповідачем штрафу в сумі 7650,00 грн. відсутня.

 Відповідно до статті 11 Закону штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку стягуються в судовому порядку і зараховуються до Державного бюджету України.

 Таким чином, з урахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Прокурора м. Полтави в інтересах держави в особи Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про стягнення штрафу за вчинення  правопорушення на ринку цінних паперів сумі 7650,00 грн. обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню.  

На підставі викладеного, керуючись Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державного комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1591, статтями  7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163  Кодексу адміністративного судочинства України,-  

П О С Т А Н О В И В:  

 Адміністративний позов Прокурора м. Полтави  в інтересах держави в особі Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до  Відкритого акціонерного товариства «Градизьке «Сортнасіннєовоч» про стягнення штрафних санкцій задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Градизьке «Сортнасіннєовоч» на користь Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (36001, м. Полтава, вул. Жовтнева, 45, код за ЄДРПОУ ВДК 34698338 УДК у Полтавській області, р/р 31112106700061 в управлінні Державного казначейства у Полтавській області, МФО 831019 (*; код ЄДРПОУ платника; 21081100; 106) штраф в сумі 7650,00 грн.

Копію постанови направити сторонам.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подачі апеляційної скарги у 20-денний термін після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу  адміністративного судочинства України.    

Повний текст постанови виготовлено 30 листопада 2009 року.  

    Суддя                   Н.Ю. Алєксєєва  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація