Судове рішення #6879337

  Справа № 2-381/2009 року  

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

    11 листопада 2009 року  Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області в складі:  

  головуючого – судді Свитки С.Л.,  

за участю секретаря судового засідання Таран О.В.,  

позивача ОСОБА_1 та  його представника ОСОБА_2,  

відповідача – адвоката ОСОБА_3 та його представника ОСОБА_4  

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Корсуні-Шевченківському справу за позовом  ОСОБА_1 до адвоката ОСОБА_3 про стягнення збитків, заданих невиконанням договору, та моральної шкоди в порядку захисту прав споживачів,  

  ВСТАНОВИВ:  

  Позивач звернувся до суду з даним позовом і просить стягнути з відповідача в порядку захисту прав споживача 2500 грв у відшкодування понесених збитків та 5000 грв у відшкодування моральної шкоди.  

В обгрунтування своїх вимог позивач вказав, що між ним та відповідачем – адвокатом ОСОБА_3 25.08.2008 року було укладено договір про надання юридичних послуг. Згідно вказаного договору відповідач мав представляти інтереси позивача у цивільній справі про усунення перешкод у користуванні житлом, а він заплатив останньому 2500 грв в рахунок гонорару. ОСОБА_3 неналежно виконував свої професійні обов*язки, не з*являвся у судові засіданні, внаслідок чого у задоволенні його позову до  батьків його померлої дружини було відмовлено та задоволено зустрічний позов останніх про визнання права власності на спадкове майно. Вказаними діями відповідача ОСОБА_3 йому було заподіяно моральну шкоду, яка виразилася в погіршенні стану його здоров*я, необхідністю звертатися до суду за захистом своїх порушених прав, вживати додаткових заходів для організації свого життя.  

В суді позивач та його представник дані позовні вимоги підтримали та надали пояснення, аналогічні тим, що викладені в позовній заяві.  

Відповідач та його представник у суді позов не визнали і пояснили, що даний позов є безпідставним, не грунтується на вимогах Закону України «Про захист прав споживачів», т.я. відповідач не є суб*єктом цивільно-провових відносин, до якого може бути пред*явлено позов в порядку захисту прав споживача.  

Суд вислухавши пояснення сторін, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, вважає, що у задоволенні даного позову слід відмовити.  

В суді достовірно встановлено, що 25.08.2008 року було укладено договір про надання юридичних послуг. Згідно вказаного договору відповідач мав представляти інтереси позивача у цивільній справі про усунення перешкод у користуванні житлом. На виконання умов даного договору позивач заплатив відповідачу 2500 грв в рахунок гонорару останнього. ОСОБА_3 неналежно виконував свої професійні обов*язки, не з*являвся у судові засіданні, внаслідок відповідач був позбавлений належної правої допомоги під час розгляду у суді цивільної справи за його позовом  до батьків його померлої дружини. Рішенням Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 29.04.2009 року у справі № 2-139/2009 року  було відмовлено у задоволенні його позову та задоволено зустрічний позов останніх про визнання права власності на спадкове майно, внаслідок чого у позивача погіршився стан здоров*я, у нього виникла необхідність звертатися до суду за захистом своїх порушених прав, вживати додаткових заходів для організації свого життя.  

Згідно преамбули Закону України «Про захист прав споживачів» цей Закон регулює відносини між споживачами товарів,  робіт і послуг  та  виробниками і продавцями товарів,  виконавцями робіт і надавачами  послуг  різних  форм   власності,   встановлює   права споживачів,  а  також  визначає  механізм  їх  захисту  та  основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.  

Згідно пунктів 3, 4 ст.1 Закону України «Про захист прав споживачів» виконавець - суб'єкт господарювання,  який виконує  роботи або надає послуги, а виробник  - суб'єкт господарювання,  який:  виробляє товар або заявляє про себе як про виробника товару чи  про  виготовлення такого  товару  на  замовлення,  розміщуючи  на  товарі  та/або на упаковці чи супровідних документах, що разом з товаром передаються споживачеві, своє найменування (ім'я), торговельну марку або інший елемент,  який ідентифікує  такого  суб'єкта  господарювання;  або імпортує товар.  

Згідно ст. 1 Закону України «Про адвокатуру» адвокатура   України   є добровільним професійним громадським об'єднанням,    покликаним    згідно    з   Конституцією   України сприяти  захисту  прав,  свобод  та представляти законні  інтереси  громадян  України, іноземних громадян, осіб без громадянства, юридичних осіб, подавати їм іншу юридичну допомогу.  

Згідно ст.2 того ж Закону адвокатом  може  бути  особа,  яка  має вищу юридичну освіту, підтверджену  дипломом  України  або  відповідно  до   міжнародних договорів  України  дипломом  іншої  країни,  стаж роботи у галузі права  не  менше  двох  років,  володіє  державною  мовою,  склала кваліфікаційні  іспити,  одержала в Україні свідоцтво про право на зайняття адвокатською  діяльністю  та  прийняла  Присягу  адвоката України.  

За таких обставин суд приходить до висновку про те, що відповідач не є спеціальним суб*єктом цивільно-правових відносин, які визначені Законом України «Про захист прав споживачів», а тому пред*явлений позов не грунтується на вимогах закону.  

Статтею 4 ЦПК України встановлено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.  

Виходячи з аналізу вказаних норм законів України та встановлених обставин у справі суд приходить до висновку, що заявлений позов є безпідставним, а тому слід відмовити у його задоволенні.  

Разом з тим суд вважає необхідним роз*яснити позивачу його право звернутися за захистом його прав в порядку цивільного судочинства та законодавства, яке регулює діяльність адвокатури.  

Керуючись ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів», ст.ст.1, 12 Закону України «Про адвокатуру», ст.ст. 4, 212, 213, 214, 215 ЦПК України,  

 суд  

ВИРІШИВ:  

    У задоволенні позову ОСОБА_1 до адвоката ОСОБА_3 про стягнення збитків, заданих невиконанням договору, та моральної шкоди в порядку захисту прав споживачів – відмовити.  

  Рішення  суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про його апеляційне оскарження або апеляційної скарги.  

  Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області шляхом подачі протягом 10 днів апеляційної скарги, або шляхом подачі протягом 10 днів заяви про апеляційне оскарження рішення з наступним поданням апеляційної скарги протягом 20 днів через той же суд.  

  Головуючий  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація