Судове рішення #6877952

Справа № 2-1210

                  2009 р.                                                                                                                 копія

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

18 листопада 2009 року Гадяцький районний суд Полтавської області в складі

головуючого судді:   Завора І.М.

при секретарі:            Широколава О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Гадячі  цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до територіальної громади в особі Гадяцької міської ради, третя особа: Гадяцька державна нотаріальна контора про визначення часток у спільному майні, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1., ОСОБА_2. та ОСОБА_3  звернулися до суду з позовом до  територіальної громади в особі Гадяцької міської ради, третя особа: Гадяцька державна нотаріальна контора про визначення часток у спільному майні.

У своїй позовній заяві позивачі вказують, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер їх батько та чоловік ОСОБА_4. Після його смерті відкрилася спадщина на все його майно та на частку у приватизованій квартирі, яка розташована в АДРЕСА_1. Зазначена квартира була ними приватизована 16 січня 1998 року, але  у свідоцтві про приватизацію не були зазначені  частки кожного з них. Тому, через 6 місяців після смерті ОСОБА_4 їм було відмовлено в оформленні спадщини, що змусило їх звернутися до суду.

Сторони та третя особа в судове засідання не з’явились, до суду надали заяви про розгляд справи без їх участі.

Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1., ОСОБА_2 та ОСОБА_3  підлягають до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що 16 січня 1998 року ОСОБА_4, ОСОБА_1., ОСОБА_2. та ОСОБА_3 було приватизовано АДРЕСА_3 про що свідчить  свідоцтво про право власності на житло.

Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_4. помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Статтею 368 ЦК України передбачено, що спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.

Відповідно до ч.2 ст. 370 ЦК України у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.  

Таким чином судом здобуто достатньо доказів, які підтверджують, що позивачам ОСОБА_1., ОСОБА_2., ОСОБА_3. та нині померлому ОСОБА_4 належить  по ј   частині  АДРЕСА_1  що є їх спільною сумісною власністю.

Керуючись ст.ст. 368, 370 ЦК України, ст.ст.   10, 60, 212, 213, 214, 223 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

Позовну заяву  ОСОБА_1 ОСОБА_2 та ОСОБА_3   задовольнити.

Визначити, що ОСОБА_1 ОСОБА_2,  ОСОБА_3 та померлому ОСОБА_4  на праві спільної сумісної власності  належить по ј  частині  АДРЕСА_1

Рішення  може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через Гадяцький районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги  або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Головуючий-підпис

Копія: вірно

Голова Гадяцького

районного суду                                                        І.М.Завора

  • Номер: 6/311/81/2015
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1210/2010
  • Суд: Василівський районний суд Запорізької області
  • Суддя: Завора І.М.
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.07.2015
  • Дата етапу: 24.07.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація