Судове рішення #6876494

  Роздільнянський районний суд Одеської області

_______________________________________________________________________________  

 ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2009 року                                                                                           м. Роздільна

Роздільнянський районний суд Одеської області у складі:

головуючого судді – Іванової О.В.

при секретарі – Волковій А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Роздільна Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину  

ВСТАНОВИВ:

 ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину, мотивуючи свої вимоги тим, що з відповідачем знаходиться в зареєстрованому шлюбі. Від даного шлюбу сторони мають малолітнього сина – ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якого є відповідач. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, в зв’язку з чим позивач звернулася до суду та просила задовольнити її позовні вимоги, стягнувши на її користь на утримання сина 1000 грн. щомісячно до досягнення ним повноліття.

В судове засідання позивач не з’явилася, про час та місце слухання справи повідомлена належним чином, причини неявки суду не повідомила, але на адресу суду надійшла заява про підтримання позовних вимог та з проханням розглянути справу у її відсутності з можливістю винесення заочного рішення по справі.

Відповідач також в судове засідання не з’явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Тому, відповідно та в порядку ст. 224 ЦПК України, суд вважає можливим ухвалити рішення при заочному розгляді справи, на підставі наявних у справі доказів та згоди представника позивача.  

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню з таких підстав.  

Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії І-БК № 095480 виданим Відділом реєстрації актів цивільного стану Деснянського районного управління юстиції у м. Києві від 24.10.2008 року за актовим записом № 1527.

Від даного шлюбу сторони мають малолітнього сина – ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження серії І-БК № 172137 виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Деснянського районного управління юстиції у м. Києві від 26.02.2009 року за актовим записом № 570.

Судом також достовірно встановлено, що неповнолітній ОСОБА_3 проживає з матір’ю та знаходиться на її утриманні, що підтверджується довідкою Роздільнянської міської ради від 07.07.2009 року № 1887.  

Згідно зі ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

 _____________________________________________________________________________________

Головуючий у першій інстанції – суддя Іванова О.В.                                                                              справа № 2-969/2009  

  Згідно п.3 ст. 181 СК України, за рішенням суду аліменти на утримання дитини присуджуються в  частині від доходу батьків або в твердій грошовій сумі.

Згідно зі ст.182 СК України при визначені розміру аліментів, суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, інші обставини, що мають істотне значення.  

Згідно ч. 1 ст. 184 СК України якщо платник має нерегулярний, мінливий дохід, частку доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

З урахуванням обставин, що враховуються судом і передбачених ст. 182 СК України суд вважає за можливе при визначенні розміру аліментів, стягнути із відповідача на користь позивача аліменти на утримання дитини в сумі 1000 грн. щомісяця до досягнення ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 повноліття, тобто до 07.02.2027 року.  

У відповідності зі ст. 81, 88 ЦПК України підлягає стягненню з відповідача судові витрати по оплаті державного мита в розмірі 51 грн., юридичної допомоги в сумі 100грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн.

В силу ст. 367 ЦПК України суд зобов’язаний допустити негайне виконання рішення суду про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 180, 181,182, 184, СК України,  а також ст. ст. 60, 81, 88, 174, 209, 213- 215, 218, 224-226, 367  ЦПК України, суд  –

 ВИРІШИВ:

 Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину - задовольнити.  

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1000 грн. щомісячно, починаючи з 09.07.2009 року і до досягнення ним повноліття, тобто до 07.02.2027 року.  

Стягнути з ОСОБА_2 судовій збір в дохід держави в сумі 51 грн.  

Стягнути із ОСОБА_2 витрати в сумі 30 грн. на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Стягнути із ОСОБА_2 на користь  ОСОБА_1 100грн. витрат на юридичну допомогу.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми  платежу за один місяць.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку через суд першої інстанції, шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

  Суддя Роздільнянського

районного суду:                                                                                                 ОСОБА_4

      _____________________________________________________________________________________

Головуючий у першій інстанції – суддя Іванова О.В.                                                                             справа № 2-969/2009  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація