Судове рішення #6876063

Справа № 2а-1004  

2009 рік  

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

  16 жовтня 2009 року Франківський районний суд м.Львова в складі:  

        головуючої – судді  -  ІЛЬЧИШИН Н.В.  

при секретарі       -  КУП’ЯК В.М.  

  розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові в залі суду адміністративну справу за позовом  

  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 відділу соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання дій неправомірними і виплату державної допомоги,  

  в с т а н о в и в :  

  ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_2 відділу соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання дій неправомірними і виплату державної допомоги.  

В обґрунтування заявленого адміністративного позову покликається на те, що вона є матір’ю дітей-близнюків – ОСОБА_3 та ОСОБА_4, 2006року народження.  Починаючи з квітня 2007року відповідачем їй здійснено нараховання та виплату допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що є меншою від розміру прожиткового мінімуму. Хоча в ст.43 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і видатками обумовленими народженням і похованням» розмір цієї виплати визначений у сумі не менше від розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом. Враховуючи вищенаведене, просить позов задоволити: визнати неправомірними дії ОСОБА_2 відділу соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо відмови виплачувати їй допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі не менше від прожиткового мінімуму, встановленого для дітей віком до 6 років; зобов’язати відповідача зробити перерахунок сум цієї допомоги відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» до рівня не менше від прожиткового мінімуму на місяць та вилатити їй суму недоплати; зобов’язати відповідача виплачувати щомісячно допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі не менше від прожиткового мінімуму, встановленого для дітей віком до 6 років.  

Позивач в судовому засіданні позов підтримала, дала пояснення аналогічні мотивам позовної заяви, просить зобов’язати відповідача провести перерахунок та виплату грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з січня 2007р. по  12.05.2009р.  

Представник відповідача ОСОБА_2 відділу соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради в судове засідання не з”явилася, подала до суду письмове заперечення, в якому просить розглядати справу у її відсутності. Просить в задоволенні адміністративного позову         ОСОБА_1 відмовити.  

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, суд приходить до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 слід задоволити частково з наступних підстав.  

Згідно свідоцтва про народження серії 1-СГ № 057398 від 07.06.2006року (а.с.5), ОСОБА_1 є матір’ю малолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.  

Згідно свідоцтва про народження серії 1-СГ № 057397 від 07.06.2006року (а.с.6), ОСОБА_1 є матір’ю малолітнього ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.  

Відповідно до ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щомісячна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.  

Законом України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" дію       ст.15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" було обмежено.  

Однак, Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007 визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), зокрема, положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» якими обмежується дія ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".  

З дня ухвалення Конституційним Судом України Рішення № 6-рп/2007, визнані неконституційними положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" втратили чинність, отже, з цього часу відновлено дію статті 15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".  

Рішення Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року        № 6-рп/2007 має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей, що визнані неконституційними.  

Судом встановлено, що всупереч Рішенню Конституційного Суду України ОСОБА_2 відділом соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради оспорювана позивачем допомога по догляду за дитиною з 09 липня по 31 грудня 2007 року виплачувалась не у повному розмірі, тому позов в частині зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити на користь позивача недоплачену допомогу за вказаний вище період підлягає до задоволення.  

Що стосується позовних вимог позивача в частині зобов'язання відповідача нарахувати позивачу недоплачену допомогу по догляду за дитиною за період з 01.01.2007 року по 09.07.2007 року, то такі до задоволення не підлягають та суд мотивує це наступним. Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007 положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним судом цього Рішення, тобто з 09 липня 2007 року. Отже, саме з 09.07.2007 року відновлено дію статті ст.15 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".  

Що стосується позовних вимог позивача про виплату не отриманої грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 01.01.2008р. по 12.05.2009р., то такі задоволенню не підлягають та суд мотивує це наступним.  

Положення Закону України "Про Державний бюджет на 2008рік" та Закону України "Про Державний бюджет на 2009рік", якими було встановлено інші розмірі виплати по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, Конституційним Судом України неконституційними не визнавались.  

З врахуванням вищенаведеного, суд приходить до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 слід задоволити частково, визнати дії посадових осіб ОСОБА_2 відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо недонарахування та виплати ОСОБА_1 щомісячної грошової допомоги по догляду за дитиною до трирічного віку, незаконними та зобов”язати ОСОБА_2 відділ соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради провести перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку призначеної ОСОБА_1 за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007, з врахуванням, що розмір такої становить прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років та здійснити виплату нарахованої їй суми.  

Керуючись ст.ст.11,70,160,163 КАС України, ст.ст.5,15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, суд  

  п о с т а н о в и в :  

    Адміністративний позов ОСОБА_1 задоволити частково.  

  Визнати дії посадових осіб ОСОБА_2 відділу соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо недонарахування та виплати ОСОБА_1 щомісячної грошової допомоги по догляду за дитиною до трирічного віку, незаконними.  

  Зобов”язати ОСОБА_2 відділ соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради провести перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку призначеної ОСОБА_1 за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007, з врахуванням, що розмір такої становить прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років та здійснити виплату нарахованої їй суми.  

  В решті позову відмовити.  

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

Постанова набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.  

  Суддя                               Ільчишин Н.В.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація