Справа № 2-а-2445/09 року
УХВАЛА
15 жовтня 2009 року Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
в складі: головуючого судді Зарічної Л.А.,
при секретарі Голушко Н.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Прилуки адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу Державної виконавчої служби Прилуцького району про визнання неправомірними дій державного виконавця, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач просить суд визнати неправомірними та скасувати постанови заступника начальника відділу ДВС ОСОБА_2 від 24.09.2009 року про накладення на нього (позивача) штрафу в розмірі 85 грн. за невиконання рішення суду.
В попередньому судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги, в відповідач заперечив проти їх задоволення та заявив клопотання про закриття провадження по справі з підстав непідсудності даного спору КАС України.
Вислухавши пояснення сторін та дослідивши докази по справі суд приходить до наступного висновку.
04.09.2009 року відповідачем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого листа, виданого Прилуцьким міськрайонним судом , яким зобов»язано позивача за власний рахунок знести господарську споруду «Д-1», яка розташована в м.Прилуках по вул.Іподромній 18, та надано час для добровільного виконання у строк до 11 вересня.2009 року.
Посилаючись на невиконання рішення у добровільному порядку, постановою від 24.09.2009 року на ОСОБА_1 за невиконання рішення суду без поважних причин накладено штраф у розмірі 85 грн. .
Відповідний виконавчий лист виданий на підставі рішення Прилуцького міськрайонного суду після розгляду цивільних справ за позовами ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про усуненя перешкод у користуванні власністю та знесенні самочинно збудованої будівлі та зустрічним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання права власності на нерухоме майно . Тобто дані справи були розглянуті за правилами цивільного судочинства.
Кодекс адміністративного судочинства України, зокрема глава 6 передбачає особливості провадження в окремих категоріях адміністративних справ. Так, ст.181 Кодексу вказує на особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, де зазначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, що залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю дежвиконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Вимогами статті 383 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що
учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або
бездіяльністю дежвиконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час
виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
В даному випадку виконуються рішення Прилуцького міськрайонного суду, винесені ним за правилами Цивільного процесуального кодексу.
Таким чином, справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, а спір повинен бути вирішений в порядку цивільного судочинства за правилами Цивільного процесуального кодексу згідно вимог статті 383, а провадження у даній справі підлягає закриттю на підставі ст. 157 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 157, 165, 181 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Відділу Державної виконавчої служби Прилуцького району про визнання неправомірними дій державного виконавця – провадженням у суді закрити.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Прилуцький міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом п»яти днів з дня її проголошення, апеляційна скарга на ухвалу має бути подана протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Також апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом п”яти днів з дня проголошення ухвали.
Головуючий