ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
30 листопада 2009 року № 85594/09/9104
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Яворський І.О., перевіривши апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова на постанову Сихівського районного суду м. Львова від 22 жовтня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова про визнання дій незаконними та зобов’язання до вчинення дій, -
В С Т А Н О В И В :
08 травня 2009 року позивачі звернулися із вказаним вище позовом до Сихівського районного суду м. Львова. Просили визнати неправомірною відмову управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова провести перерахунок раніше призначеної позивачам державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю. Зобов’язати відповідача провести перерахунок раніше призначеної їм державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю починаючи з квітня 2009 року, виходячи з того, що її розмір повинен становити: для державної пенсії – не менше шести мінімальних пенсій за віком, для додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю – 50% мінімальної пенсії за віком, зобов’язати відповідача виплатити різницю між належною позивачам пенсією та фактично отриманою пенсією за період з квітня 2009 року до проведення перерахунку.
Постановою Сихівського районного суду м. Львова від 22 жовтня 2009 року позови ОСОБА_1 та ОСОБА_2 задоволено. Визнано неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова по нарахуванні та виплаті пенсії ОСОБА_2, ОСОБА_1 відповідно до ст.50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» починаючи з 22 травня 2008 року. Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної ОСОБА_1 та ОСОБА_2 державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю, відповідно до ст.50,54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» починаючи з 22 травня 2008 року, з врахуванням виплачених сум по даний час, як інвалідам 3-ої групи внаслідок захворювання, пов’язаного з Чорнобильською катастрофою в розмірі не меншому суми шести мінімальних пенсій за віком та 50% мінімальної пенсії за віком, виходячи із мінімального розміру пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до ст. 185 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також інші особи, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов’язки мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково.
18 листопада 2009 року управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова подано апеляційну скаргу на постанову Сихівського районного суду м. Львова від 22 жовтня 2009 року, без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.
Відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно ч.5 ст. 186 КАС України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
З представлених на розгляд апеляційного суду матеріалів справи вбачається, що апеляційна скарга на вищезазначену постанову подана до суду першої інстанції та зареєстрована 18.11.2009 року (вх. № 21518), тобто з пропуском встановленого законом строку на подання апеляційної скарги. Окрім того, в апеляційній скарзі апелянт зазначає, що 30.10.2009 року ним було подано заяву про апеляційне оскарження, проте така заява в матеріалах справи – відсутня.
Відповідно до ч.6 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення встановлених строків апеляційного оскарження, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Апелянтом пропущено процесуальний строк для оскарження в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції і заяви (клопотання) про його поновлення не подано.
За таких обставин апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова слід повернути, одночасно роз’яснивши право на повторне її подання разом із клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Керуючись ст.ст. 185, 186, 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Повернути апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова на постанову Сихівського районного суду м. Львова від 22 жовтня 2009 року у справі № 2а-607/09/1319.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя Львівського апеляційного
адміністративного суду Яворський І.О.