Справа №2-172/2007р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 лютого 2007 року Барський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Перверзєва СВ при секретарі Ночовка Г.В
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бар
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ялтушківської сільської ради Барського
району, про узаконення самовільного будівництва та визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
В заяві до ОСОБА_1 вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2. Після "її смерті залишилось спадкове майно, що складається з жилого будинку з погосподарськими будівлями розташованими в АДРЕСА_1, вартістю 171754 грн, яке він прийняла шляхом проживання в спадковому будинку та володінням спадковим майном. Мати самовільно побудувала будинок та господарські будівлі. На даний час він мав намір оформити спадщину, але оскільки документи на будинок не оформленні він цього зробити не може. Враховуючи викладене він просив узаконити самовільне будівництво: житловий будинок - літера „Д„ підвал -літера „Д1„ вхід в підвал - літера „д1„ ґанок - літера „д„ хлів-добудова - літера „61„ гараж -літера „Е„ розташовані АДРЕСА_1 та визнати за ним право власності на домоволодіння АДРЕСА_1.
В судовому засіданні ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги підтримав повністю та наполягав на їх задоволенні.
Представник Ялтушківської сільської ради Барського району в судове засідання не з,явився, але в письмовій заяві до суду сільський голова просив справу слухати у відсутності представника сільської ради і одночасно не заперечував проти задоволення позову.
Суд заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов доведений та обгрунтований і його необхідно задовольнити в повному обсязі. До такого висновку суд дійшов з слідуючого: відповідно до ст. 376 ЦК України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом , якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил. Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельно ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно. Згідно довідки відділу містобудуванню, архітектури та житлово-комунального господарства Барської районної державної адміністрації НОМЕР_1 від 13.12.2006 року самочинно побудована споруда не порушує інтереси суміжних жителів, а також не порушенні санітарні та протипожежні норми. Також ОСОБА_1., як спадкоємець першої черги та згідно із заповітом від 27.05.1998 року на його ім,я (а.с.б) та у відповідності до вимог ст.1261 ЦК України має право на спадкове майно, яке залишилось від померлої її мати.
За таких обставин суд, керуючись ст.ст. 209,212,213, 218 ЦПК України , ст. 376, 1235,1261 ЦК України -
ВИРІШИВ:
Узаконити самочинно побудовані: житловий будинок - літера „Д„ підвал - літера „Д1„ вхід в підвал - літера „д1„ ґанок - літера „д„ хлів-добудова - літера „61„ гараж - літера „Е„ розташовані АДРЕСА_1 та визнати за ОСОБА_1 право власності на домоволодіння АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів шляхом подачи заяви про апеляційне оскарження.
Судця: