Судове рішення #6871035

                                                 РІШЕННЯ                           №2-5319/2009р.

 Іменем України

    05 листопада 2009 р.                             м. Житомир

Богунський районний суд  м. Житомира у складі:

Головуючого – судді Шелепи А.А.

з участю  секретаря с/з  – Гукової О.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної Громади м. Житомира в особі Виконкому Житомирської міської Ради про визнання права власності на спадкове майно,–

в с т а н о в и в :

Позивачка звернулася до суду з вищезгаданим позовом, в якому просить в судовому порядку визнати за нею право власності на земельну ділянку площею  0,0667 Га, що по АДРЕСА_1 у порядку спадкування після смерті чоловіка ОСОБА_2

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити. В обґрунтування своїх позовних вимог зазначила, що звернулася у визначений законом строк до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті чоловіка, однак нотаріус вважав, що поданих документів недостатньо для видачі позивачці свідоцтва про право на спадщину по закону, оскільки із цих документів вбачається, що межі земельної ділянки чітко не визначені. Позивачка рахувала, що вищенаведене не є перешкодою для визнання за нею права власності на спадкове майно.

Представник відповідача в судовому засіданні при вирішення справи фактично покладалася на розсуд суду.

Дослідивши матеріали справ суд приходить до висновку про те, що вимоги позивача підлягають до задоволення виходячи з наступного.

В судовому засіданні було встановлено наступне.   ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер чоловік позивачки -  ОСОБА_2, про що відділом реєстрації актів цивільного стану Житомирського міського управління юстиції внесено актовий запис № 633.  Після його смерті залишилося спадкове майно у вигляді  житлового будинку АДРЕСА_1 та земельна ділянка на якій він розташований площею 0,0667 Га.   Позивачка фактично вступила в управління та володіння спадковим майном, оскільки  постійно проживала з померлим однією сім’єю та вела з ним спільне господарство.

У відповідності до ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку встановленого  ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї.

Позивачка звернулася до нотаріальної контори в межах визначеного строку з заявою про прийняття спадщини, а інші спадкоємці написали відповідні заяви про відмову від спадщини на користь позивачки.

В матеріалах справи міститься державний акт про право власності на земельну ділянку, виданий на ім’я ОСОБА_2, з якого вбачається, що він був власником земельної ділянки площею 0,0667 Га в межах земельної ділянки загальною площею 0,10 Га, яка розташована в АДРЕСА_1.  Власником іншої частини даної земельної ділянки, а саме 0,0333 Га являється  ОСОБА_3

Відсутність чіткого визначення меж земельної ділянки не може бути перешкодою для спадкування, оскільки питання про встановлення таких вирішуватиметься між співвласниками земельної ділянки у разі потреби.

    Керуючись ст. ст. 1268. 1270 ЦК України, ст.ст. 8, 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд, –

В и р і ш и в :

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право на спадщину після смерті її чоловіка ОСОБА_2, який помер 10.03.20909 року, а саме на земельну ділянку площею 0,0667 Га, яка розташована в АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області  через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подачі протягом 10 днів з дня проголошення заяви про його оскарження та подальшої подачі апеляційної скарги протягом 20 днів  після подання заяви  про апеляційне оскарження.

 Суддя      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація