РІШЕННЯ №2-5415/2009р.
Іменем України
29 жовтня 2009 р. м. Житомир
Богунський районний суд м. Житомира у складі:
Головуючого – судді Шелепи А.А.
з участю секретаря с/з – Гукової О.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної Громади м. Житомира в особі Виконкому Житомирської міської Ради про визнання права власності на спадкове майно, –
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з вищезгаданим позовом, в якому просить в судовому порядку визнати за ним право власності у порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 на незавершений будівництвом АДРЕСА_1 та сарай.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити. В обґрунтування своїх позовних вимог зазначив, що відповідно до заповіту, посвідченого 04 червня 1999 року Другою Житомирською державною нотаріальною конторою, реєстровий № 1-2921, ОСОБА_2 заповіла йому все своє майно, яке буде належати їй на день смерті, з чого б таке не складалось та де б воно не знаходилось.
Представник відповідача, – Житомирської міської територіальної громади, в особі Житомирського міськвиконкому, – в судовому засіданні при розгляді справи покладалася на розсуд суду.
Дослідивши матеріали справ суд приходить до висновку про те, що вимоги позивача підлягають до задоволення виходячи з наступного.
В судовому засіданні було встановлено наступне. ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2, про що відділом реєстрації актів цивільного стану Житомирського міського управління юстиції внесено актовий запис № 139. За час свого життя ОСОБА_2 на земельній ділянці, розташованій за адресою: АДРЕСА_1, що була надана їй для будівництва одноквартирного будинку рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради народних депутатів № 325 від 09.06.1994 року «Про вилучення та надання земельних ділянок в користування для індивідуального будівництва громадян міста», здійснила будівництво сараю та житлового будинку. Однак, не встигнувши завершити будівництво, ОСОБА_2 померла. Позивач на час відкриття спадщини постійно проживав разом зі спадкодавцем, тобто вважається таким, що спадщину прийняв, але оскільки вказаний житловий будинок є об’єктом незавершеного будівництва, отримати правовстановлюючий документ на будинок (свідоцтво про право на спадщину) та зареєструвати його у встановленому законом порядку він не може.
Відповідно до довідки КП «Житомирське обласне МБТІ» № А-1875 від 15.01.2008 року на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 розташований сарай та житловий будинок, готовність якого складає 70%.
Відповідно до частини 4 статті 1236 Цивільного кодексу України чинність заповіту щодо складу спадщини встановлюється на момент відкриття спадщини. Частина 3 статті 1268 Цивільного кодексу України визначає, що спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину. Факт прийняття спадщини підтверджується довідкою КВЖРЕП № 6 № 4073 від 23.11.2007 року.
Згідно з ч. 5 статті 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Стаття ж 1218 ЦК України передбачає, що до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Вищезазначений будинок відповідно до проекту погодженого заступником головного архітектора м. Житомира ОСОБА_3, – цегляний двоповерховий, накритий дахом, в ньому встановлені вікна та двері, підведені всі комунікації та здійснено внутрішнє оздоблення на першому поверсі.
У відповідності до ч. 3 ст. 331 ЦК України, у разі необхідності, особа, може укласти договір щодо об’єкта незавершеного будівництва, право власності на який реєструється органом, що здійснює державну реєстрацію права на нерухоме майно на підставі документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою для створення об’єкта нерухомого майна, проектно-кошторисної документації, а також документів, що містять опис об’єкта незавершеного будівництва.
Вищезгадана необхідність виникла у позивача об’єктивно. Тому, суд може визнати за ним як за спадкоємцем ОСОБА_2 право власності на цей будинок та сарай.
Керуючись ст. ст. 16, 331, 1218, 1236, 1268 ЦК України, ст.ст. 8, 10, 60, 130, 212-215, ЦПК України, суд, –
В и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Визнати за за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, що залишилося після смерті ОСОБА_2, а саме: незавершений будівництвом житловий будинок, що розташований в АДРЕСА_1 та сарай, що знаходиться за тією ж адресою.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подачі протягом 10 днів з дня проголошення заяви про його оскарження та подальшої подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя