Справа № 2-1063/2009
Р І Ш Е Н Н Я
І М ' Я М У К Р А Ї Н И
02 листопада 2009 року м. Кам”янка-Дніпровська
Кам”янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області
у складі головуючого судді: Комишній Н.І..,
при секретарі: Крук О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кам”янка-Дніпровська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дніпровської сільської ради Кам»янсько-Дніпровського району про визнання права власності,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Дніпровської сільської ради Кам»янсько-Дніпровського району про визнання права власності вказуючи, що після смерті матері вона та її батько у 1960 році переїхали разом проживати в с. Дніпровка, Кам»янсько-Дніпровського району. В 1966 році батько уклав шлюб з іншою жінкою. Від цього шлюбу дітей у них не було. ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько. Після смерті в будинку залишилась проживати його дружина ОСОБА_2.. На протязі 10 років она хворіла. Вона їй надавала всіляку допомогу. 12.07.1986 року ОСОБА_2. склала заповіт, яким, все своє майно заповідала їй. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2. померла. Позивачка весь час проживала з ОСОБА_2.. Приватизувала на своє ім.»я присадибну земельну діляну площею 0,35га. Через відсутність правовстановлюючих документів на житловий будинок вона позбавлена можливості оформити спадщину на себе. Просить суд визнати за нею право власності на житловий будинок під Літерою А, з господарськими приміщеннями літери «а» - прибудова, «Е»- літня кухня, «Пр»- погріб з шийкою, «Г»- гараж, «Т»-типлиця, №1-забор, №2-ворота, №3- свердловина, «У»- вбиральня по АДРЕСА_1.
В судове засідання позивачка не з’явилася подала до суду заяву з проханням розглянути справу у її відсутність позовні вимоги підтримує у повному обсязі просить суду задовольнити.
В судове засідання представник Дніпровської сільської ради Кам»янсько-Дніпровського району Запорізької області не з»явився на адресу суду надійшла заява з проханням розглянути справу у відсутність їх представника, позовні вимоги визнають, заперечень проти позову суду не надали.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Згідно ст.61 ЦПК України, обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Відповідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Як вбачається з технічного паспорту на житловий будинок виготовлений ЗМБТІ 18.09.2006 року власником будинку зазначена ОСОБА_2. (а.с.8).
Відповідно довідки від 14.09.2009 року за № 605 Дніпровської сільської ради Кам»янсько-Дніпровського району Запорізької області ОСОБА_2. належав після смерті ОСОБА_3. житловий будинок по АДРЕСА_1 (а.с 18).
12.07.1986 року ОСОБА_2. склала заповіт, яким все своє майно заповідала ОСОБА_1 (а.с. 15).
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2. померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с.13).
Після смерті ОСОБА_2. відкрилась спадщина на належне їй спадкове майно.
Спадкоємцем за заповітом є ОСОБА_1
Інших спадкоємців не встановлено.
Згідно ст. 524 ЦК України (в редакції 1963 року) спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом.
Згідно ст. 549 ЦК України (в редакції 1963 року) дії, що свідчать про прийняття спадщини визнається, що спадкоємець прийняв спадщину:
1) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном;
2) якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.
Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
Згідно ч.1 ст. 553 ЦК України (в редакції 1963 року) спадкоємець за законом або за заповітом вправі відмовитись від спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. Наступне скасування спадкоємцем такої заяви не допускається.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2. шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном.
Керуючись ст. ст. 524, 549, 533 ЦК України (в редакції 1963 року), , ст.ст. 60, 61,199, 291, 292, 293,294, 295, 296 ЦПК України,-
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Дніпровської сільської ради Кам»янсько-Дніпровського району про визнання права власності - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок під Літерою А, з господарськими приміщеннями літери «а» - прибудова, «Е»- літня кухня, «Пр»- погріб з шийкою, «Г»- гараж, «Т»-типлиця, №1-забор, №2-ворота, №3- свердловина, «У»- вбиральня по АДРЕСА_1.
.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Н.І. Комишня