Справа 5206 Голов, в 1 інстанц. Панова Т.Л.
Категорія 32 Доповідач Зубова Л.М.
Ухвала Іменем України
12 серпня 2008 року м. Донецьк
Апеляційний суд Донецької області у складі:
головуюча суддя Зубова Л.М.
судді Барсукова О.І., Будулуца М.С.
секретар Андрусішина М.Г.
розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань ( далі - Фонд) до Дружківської міської санітарно-епедеміологічної станції (далі - СЕС )
про визнаня недійсною інформаційної довідки про умови праці
з апеляційною скаргою позивача
на рішення Дружківського міського суду від 3 червня 2008 року.
Вислухавши доповідача, пояснненя представника позивача ОСОБА_1, представника відповідча ОСОБА_2 , представника третьої особи - відкритого акціонерного товариства « Дружківського машинобудівний завод» ОСОБА_3 перевіривши матеріали цивільної справи, апеляційний суд, -
встановив:
Рішення Дружківського міського суду від 3 червня 2008 року у задоволенні позову відмовлено , з чим не погодився позивач - Фонд - і подав апеляційну скаргу про його скасування, просив постановити рішення про задоволення позову , посилаючись на невідовідіність висновків суду вимогам норм матеріального і процесуального права.
Апеляційний суд вважає, що апеляційну скаргу слід задовольнити частково з наступних підстав.
Відповідно до ст.. 310 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню в апеляційному порядку із закриттям провадження у справі або залишенням заяви без розгляду з підстав, зазначених статтями 205 і 207 цього Кодексу.
Відповідно до ст^05 ч. 1п) 1 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Згідно Положення про державну санітарно-епідеміологічну службу Міністерства охорони здоров'я України , завтердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України України № 420 від 19.11.2002 року, державна сантірано-епідеміологічна служба Міністерства
охорони здоров'я України є централізованою системою органів , установ , закладів та підрозділів санітарно-епідеміологічного контролю Міністерства охорони здоров'я, яка реалізує державну політику , зокрема, в сфері професійних захворювань , та складається , зокрема, з обласних , міських, міськрайонних, районних санітарно- епідеміологіних станцій ( п.с. 1,2).
Згідно «Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 112 від 25 серпня 2004 року зв'язок професійного захворювання з умовами праці працівника визначається на підставі клінічних даних, санітірно-гігієнічної характеристики умов праці, що складається установою державної санітрано-епідеміологіної служби, яка обслуговує підприємство за участю представнкиів підприємства, первинної профспілки, робочого органу Фонду( п. 70). У спірних випадках для остаточного вирішення питання про наявність професійного захворювання особа направляється до Інституту медицини праці Академії медичних наук ( м. Київ). У разі незгоди хворого або роботодавця з рішенням Інституту щодо встановлення діагнозу і зв'язку захворювання із впливом шкідливих виробничих факторів і трудового процесу воно може бути оскаржено в судовому порядку, (п.74).
Згідно «Порядку складання та вимог до санітарно-гігієнічних характеристик умов праці» , затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України № 614 від 13.12.2004 року,зареєстрованого в Міністерстві юстиції Українир 23.02.2005 року за №260/10540 він призначений для органів , установ і закладів державної епідеміолгічної служби, робочих органів Фонду тощо . Санітарно - гігієнічна характеристика ( на непрацюючих пенсіонерів -інформаційна довідка про умови праці ) складається лікарем з гігієни праці закладу державної санітрано-епідеміологічної служби за місцезнаходженням підприємства та затверджується головним сантітарним лікарем області району , міста ( п.с. 1.1,1,3, 1,4, 1.22). У разі незгоди з санітарно -гігієнічною характеристикою заявник має право оскаржити її в судовому порядку ( п. 1.26).
З обставин справи видно, що Фонд з посиланням на норми ЦПК України заявив вимоги до Дружківської міської санітарно-епідеміологічної станції про визнання недійсною
інформаційної довідки від 2.10.2007 року про умови праці ОСОБА_4, затвердженої
головним державним санітарним лікарем м. Дружківка ОСОБА_5, ( а..с 8), суд 1 інстанції відкрив провадження у справі та розрішив спір на підставі норм ЦПК України ( a..cl53), залучивши у справу роботодавця та працівника у якості третіх осіб.
Згідно Статуту зі змінами від 3.08.2007 року , Дружківська міська санітрано-епідеміологічна станція (п. 3.1) є юридичною особою.
Відповідно до вимог п) 1)ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.
Оскільки за матеріалами справи позов заявлено юридичною особою до суб'єкта владних повноважень, в компетенцгю якого входить реалізація державної політики в сфері професійних захворювань , то , видаючи інформаційну довідку про умови праці ОСОБА_4 , СЕС діяла як орган державної влади, вповноважений здійснювати владні управлінські повноваження у сфері професійних захворювань, видані СЕС акти породжують права і обов'язки для працівника ОСОБА_4 та інших осіб у правовідносинах по відшкодуванню шкоди, а з 1.09.2005 року діє Кодекс адміністративного судочинства України, то апеляційний суд вважає , що у відповідності до вимог ст. 17 КАС України спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, тому рішення суду слід скасувати , а провадження у справі -закрити.
Керуючись ст. ст. 310, 205 ч. 1п) 1 ЦПК України,, апеляційний суд ,-
ухвалив :
Апеляційну скаргу задовольнити частково.
Рішення Дружківського міського суду від 3 червня 2008 року скасувати.
Провадження у справі за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Дружківка ( далі- Фонд ) до Дружківської міської санітарно-епідеміологічної станції про визнання недійсною інформаційної довідки про умови праці закрити .
Роз'яснити позивачеві право звернутись до суду з позовом £ порядку адміністративної юрисдикції.
Ухвала набирає законної сили негайно та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.
- Номер: 11-кс/774/1668/15
- Опис:
- Тип справи: клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 5206
- Суд: Апеляційний суд Дніпропетровської області ( м. Дніпропетровськ)
- Суддя: Зубова Л.М.
- Результати справи: клопотання (заяву) задоволено, у тому числі частково
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.09.2015
- Дата етапу: 28.09.2015