Судове рішення #6865694

Справа 5239 Головуючий в 1 інстанції Кобаль МІ.

Категорія 48 Доповідач - Зубова Л.М.

Ухвала

Іменем України

12 серпня 2008 року м. Донецьк

Апеляційний суд Донецької області ув складі:

головуюча суддя Зубова Л.М., судді Будулуца М.С., Барсукова О.І. секретар Андрусішина М.Г.

розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду цивільну справу за скаргою ОСОБА_1

про визнаня неправомірними дій державного виконавця

з апеляційною скаргою ОСОБА_1

на ухвалу Шахтарського міськрайонного суду від 14 травня 2008 року .

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення ОСОБА_1, перевіривши матеріалами цивільної справи, апеляційний суд , -

встановив:

Ухвалою Шахтарського міськрайонного від 14 травня 2008 року у задоволенні скарги ОСОБА_1 про визнання неправомірними дій державного виконаця відмовлено, з чим не погодився ОСОБА_1 і подав апеляційну скаргу про її скасування , посилаючись на неправильну оцінку судом фактичних обставин справи та неналежне застосування норм процесуального права, зокрема , зазначав , що суд не з'сував , що вартість заарештованого майна значно перевищує суму заборгованосиі по аліментах , стягнутих з нього за рішенням суду, на підставі якого виданий виконавчий лист, та що співввласником заарештованого майна є його дружина, право власнсоті якої порушено.

Апеляційний суд вважає , що апеляційну скаргу слід задовольнити з наступних підстав.

Відповідно п. 3 ч.1 ст.312 ЦПК України апеляційний суд скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.

Відповідно до ч. 3 ст. 303 ЦПК України апеляційний суд не обмежений доводами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи було встановлено неправильне

застосування норм матеріального або порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення.

Відповідно ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучалися до проведення виконавчих дій , мають право звернутись до суду зі скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця під час виконання судового рішення, порушено їх права чи свободи.

Згідно ст. 55 ч. 4 Закону України " Про виконавче провадження" при проведенні опису і накладенні арешту державний виконавець складає акт опису і арешту майна та вправі оголосити заборону розпоряджатися ним, а у разі потреби - обмежити права користування майном або вилучити його у боржника та передати на зберігання іншим особам, про що зазначається в акті опису й арешту.

Відповідно до роз'яснень, що містяться у п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 26.12.2003 року " Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження" учасник виконавчого провадження ( особа, залучена до проведення виконавчих дій) бере участь у їх розгляді як заявник, а інші учасники цього провадження, прав і обов'язків яких безпосередньо стосується зазначене звернення, - як заінтересована особа.

Відповідно до ст. 35 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета позову, якщо рішення в справі може вплинути на їх права і обов'язки, можуть вступити в справу на стороні позивача або відповідача а також можуть бути залучені до участі у справі за клопотанням сторін або з ініціативи суду.

З обставин справи видно, що постанововю від 3.03.2008 року державного виконавця Шахтарського міськрайонного управління юстиції було накладено арешт та оголошено заборону на відчудження автомобіля , що належить ОСОБА_1 -ВАЗ-2105 ЗНГ 1989 року випуску. ОСОБА_1 пояснив апеляційному суду , що він сплачує аліменти колишній дружині ОСОБА_2 на утримання сумісної дитини на підставі рішення суду від 25.01.1996 року . За мітеріалами справи дії державного виконавця про арешт автомобіля та забору його відчудження налаштовані на виконання рішення суду про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини. ( а.с 6) . ОСОБА_1 у скарзі просив визнати незаконними дії державного виконавця, постанову скасувати, звільнити з- під арешту автомобіль. (а.с.3).

Розрішаючи скаргу , суд 1 інстанції в порушення вимог ст. ст. 11,214,215 ЦПК України висловився лише щодо вимог про відмову у задоволенні скарги про визнання незаконним накладення арешту на автомобіль, мотиви і висновки щодо решти заявлених вимог відсутні. ( а.с.44-45).

В порушення вимог процесуального закону , маючи дані про склад учасників виконавчого провадження, суд не обговорив питання про залучення до розгляду справи ОСОБА_2( а.с.5), як учасника виконавчого провадження , на права якої може вплинути рішення суду, не перевірив доводи про те, що вартість заарештованого майна значно первищує суму заборгованості , оскільки у справі відстуній як правовстановлюючий документ на автомобіль , так і дані при його вартість, думка учасників виконавчого провадження з цього приводу не з'ясована , доводи апеляційної скарги з цього приводу не спростовані матеріалами справи.

Оскільки в порушення вимог закону, суд 1 інстанції не обговорив питання в порядку ст..35 ЦПК України про залучення заінтересованих осіб за виконавчим провадженням - ОСОБА_2 , в інтересах якої як законного представника неповнолітньої дитини було накладено арешт на майно та прав якої

стосується ухвала суду, а також не з'ясовані інші суттєві питання у справі , то з урахуванням вимог ч. З ст. 303 ЦПК України ухвалу суду слід скасувати, а питання передати на новий розгляд до суду першої інстанції.

Керуючись ст.. 312 ч. 1 п)3, 303 ч. 3 ЦПК України, апеляційний суд, -

ухвалив:

Апеляційну скаргу задовольнити.

Ухвалу Шахтарського міськрайонного суду від 14 травня 2008 року скасувати ,питання передати на новий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвала набирає чинності негайно та оскарженню не підлягає.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація