Справа №1-342\07р. ВИРОК ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 лютого 2007 року Рівненський міський суд
під головуванням судді - Ковальова І.М.
при секретарі - Мізера А.В.
з участю прокурора - Харечко О.П.
захисника - ОСОБА_1
представника потерпілої - адвоката ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Рівне кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уроженця м.Рівне, українця, громадянина України, одруженого, працюючого ВАТ "РЗВА" ІНФОРМАЦІЯ_2, освіта середня-повна, раніше не судимого, проживаючого АДРЕСА_1,
У вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.286 КК України, -
Встановив:
02 листопада 2006 року, приблизно о 20 год. 50 хв., ОСОБА_3 керуючи легковим автомобілем марки "Мазда-626" номерний знак НОМЕР_1 рухаючись зі швидкістю приблизно 30-40 км\год по вул.Кн.Ольги в м.Рівне, зі сторони вул.СОборної в напрямку вул.Ст.Бандери, наближаючись до регульованого пішоходного переходу, який розташований перед вищевказаною вулицею, проявив неуважність до дорожньої обстановки, при виникненні небезпеки для руху заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу негайно не вжив, не надав дорогу пішоходу, який закінчував перехід проїздної частини відповідного напрамку і на зазначеному пішоходному переході здійснив наїзд на пішохода ОСОБА_4, яка на дозволений сигнал світлофора перетинала проїздну частину з ліва на право по ходу руху транспорного засобу.
В результаті ДТП ОСОБА_4 отримала тілесні ушкодження у вигляді: імпресійного перелому зовнішнього виростку правої великогомілкової кістки зі зміщенням фрагментів перелому верхньої третини правої великогомілкової кістки, перелому головки правої малогомілкової кістки гемартрозу правого колінного суглобу, що відносяться до середнього ступеня тяжкості тілесних ушкоджень по критерію тривалості розладу здоров"я, а транспортний засіб - механічні пошкодження.
В прямому безпосередньому причинному зв"язку з виникненням ДТП і натсупившими шкідливими наслідками перебуває грубе порушення ОСОБА_3 наступних правил дорожнього руху які вимагають:
п. 1.5. Дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров"ю громадян, завдавати матеріальних збитків;
2.3. Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний: б) бути уважним,стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі;
п.2.10. У разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди воді зобов'язаний: а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди; б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки відповідно до вимог п.9.10 цих Правил; в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причепність до пригоди; г) вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим викликати карету швидкої допомоги, а якщо це не можливо, звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу; Г) у разі неможливості виконати дії, перелічені в підпункті "г" пункту 2.10 цих Правил, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки;
- п.8.7.3. Стигнали світлофора мають такі значення:
а) зелений дозволяє рух; е) червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух;
- п.12.3. У разі виникнення небезпеки для руху або перешкоди, яку водій
об"єктивно спроможний виявити, він повинен негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об"їзду перешкоди;
- п. 18.2. На регульованих пішоходних переходах і перехрестях при сигналі
світлофора чи регулювальника,що дозволяє рух транспортним засобам, водій повинен дати дорогу
пішоходам, які закінчують перехід проїздної частини відповідного напрямку руху і для яких може
бути створена перешкода чи небезпека.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_3 свою вину в інкримінованому злочині визнав повністю, у вчиненому розкаявся та ствердив ті обставини, які встановлені цим вироком.
Враховуючи, що підсудний ОСОБА_3 повністю визнав себе винним у скоєнні злочину, а також те, що заперечень від учасників судового розгляду щодо недоцільності дослідження інших обставин справи, їх скоєння не надходило, і вони ніким не оспорюються, суд вважає, що дослідження доказів у більшому об"ємі по даній справі є недоцільним.
Оцінюючи досліджені докази в їх сукупності, суд кваліфікує дії підсудного ОСОБА_3 за ч.1 ст.286 КК України, дії якого виразились в порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.
При призначенні покарання підсудному суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного злочину, обставини справи, що пом"якшують та обтяжують відповідальність підсудного.
Скоєний злочин підсудним ОСОБА_3. відноситься до злочинів невеликої тяжкості.
До пом"якшуючих вину обставин підсудному суд відносить повне визнання вини, щире розкаювання у скоєному, сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування потерпілій завданих матеріальних та моральних збитків.
Обтяжуючих вину обставин підсудному судом не встановлено.
Як особа підсудний ОСОБА_3 по місцю проживання та роботи характеризується позитивно, раніше не судимий, на обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебуває.
Враховуючи вищевикладені обставини в їх сукупності, та те, що підсудний має постійне місце роботи, суд вважає за можливе застосувати до нього міру покарання у вигляді витравших робіт без позбавлення права керування транспортними засобами.
Цивільний позов по справі не заявлений.
Керуючись ст.ст.323-324 КПК України, суд,-
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_3 визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.286 КК України та призначити покарання у вигляді одного року виправних робіт з відрахуванням 10 відсотків від заробітної плати в дохід держави без позбавлення права керувати транспортними засобами.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу засудженому ОСОБА_3 залишити попередню - підписку про невиїзд.
Речові докази по справі: транспортний засіб марки "Мазда-626", номерний знак НОМЕР_1, котрий залишений на збереженні ОСОБА_3 - повернути останньому.
Стягнути з засудженого ОСОБА_3 судові витрати по справі за проведення судово-автотехнічних експертиз в розмірі 240,31 грн. та 360,93 грн. в прибуток держави.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський міський суд протягом 15 днів.