Справа №2-9660\06 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2007 року Рівненський міський суд
під головуванням судді - Ковальова І.М. при секретарі - Мізера А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Рівне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення часток у спільній сумісній власності та визнання права власності на спадкове майно,-
встановив:
В Рівненський міський суд з позовом про визначення часток у спільній сумісній власності та визнання права власності на спадкове майно звернувся ОСОБА_1.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав. Просить суд визначити 1\3 частку майна у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 за померлою ОСОБА_3; визнати за ним право власності на спадкове майно після смерті матері ОСОБА_3 та на 1\6 частку в праві спільної часткової власності, у розмірі 1\2 частини квартири АДРЕСА_1.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, однак подав до суду заяву в якій просить розглядати справу у його відсутності, зявлені позовні вимоги визнає, не заперечує проти задоволення позову.
Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява обгрунтована і підлягає до повного задоволення.
Судом встановлено, що позивач по справі ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 являються синами померлої ОСОБА_3.
Згідно свідоцтва про право власності на житло виданого 21 червня 1993 року Фондом Державно-комунального майна міської Ради народних депутатів вбачається, що 2\3 частки трикімнатної квартири АДРЕСА_1 належить на праві приватної спільної сумісної власності ОСОБА_3 та ОСОБА_2.
На підставі свідоцтва про право на спадщину, виданого Першою Рівненською державною Нотаріальною конторою 21 червня 1999 року, реєстровий НОМЕР_1 ОСОБА_3 та ОСОБА_2 належить по 1\6 частки квартири АДРЕСА_1, кожному.
З дослідженого в судовому засіданні свідоцтва про смерть виданого 24 квітня 2006 року відділом РАЦС м.Рівне вбачається, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, про що зроблено актовий запис НОМЕР_2.
Відповідно до ст.357 ЦК України частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив та батьки.
Згідно дослідженого в судовому засіданні заповіту від 22 серпня 2001 року, посвідченого державним нотаріусом Першої Рівненської ДНК, ОСОБА_3 на випадок своєї смерті зробила таке розпорядження: все її майно, де б воно не було та з чого б воно не складалося, що буде належати на день її смерті за законом заповідає ОСОБА_1 - позивачу по справі.
Як вбачається з дослідженої в судовому засіданні нотарілаьно посвідченої заяви ОСОБА_2, поданої до Першої Рівненської ДНК 04 жовтня 2006 року, він відмовляється від належної йому долі в спадковому майні, яке залишилось після смерті мами ОСОБА_3, на користь її сина ОСОБА_1.
Враховуючи вищевикладені обставини в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 знайшли своє повне підтвердження, є обгрунтованими та підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст.10,60,213,214,215,294 ЦПК України, ст.ст.370,1226,1261,1270 ЦК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задоволити.
Визначити за ОСОБА_3, померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 1\3 частку у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1\3 частку квартири АДРЕСА_1 після смерті матері ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 та на 1\6 частку в праві спільної часткової власності, у розмірі 1\2 частини квартири АДРЕСА_1.
Сторона може подати заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.