Судове рішення #6863477

                             Справа № 2-2975/09  

  ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

  25 листопада 2009 року, Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, у складі:  

  головуючого  – судді Попова В.В.,  

    при секретарі – Латкіній О.В.,  

за участю:  

  позивача         – ОСОБА_1,  

  розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, у місті ОСОБА_2, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, із залученням третьої особи – Комунального житлового підприємства №10 м. Кривого Рогу, –  

  в с т а н о в и в :  

  Позивач звернулась до суду із зазначеним позовом, в якому просить визнати відповідача, яка є її рідною дочкою, такою, що втратила право користування жилим приміщенням у вигляді квартири №16, що розташована в буд.№36 на вул. Співдружності у м. Кривому Розі, оскільки відповідач з 1993 року в зазначеній квартирі не проживає, її речей у квартирі немає, однак відповідач залишається у квартирі зареєстрованою, у зв’язку з чим вона вимушена сплачувати за надані житлово-комунальні послуги, які нараховуються на відповідача.  

У судовому засіданні позивач підтримала свої позовні вимоги у повному обсязі та показала при цьому, є наймачем вказаної квартири, що іноді відповідач приходить до неї, однак про своє постійне місце перебування чи проживання не повідомляє, причиною такої поведінки відповідача є її зловживання спиртними напоями та небажання утримувати своїх дітей, яких вона виховує та утримує самотужки.  

Відповідач, будучи повідомленою, про час і місце розгляду справи належним чином, що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення поштового відправлення, в судове засідання повторно не з`явилась, про причини неявки повторно не повідомила, заяви про розгляд справи за її відсутності до суду не надала. На підставі наявних у справі доказів та зі згоди позивача суд вважає за можливе ухвалити рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.  

Свідок ОСОБА_4, будучі допитаною у судовому засіданні, показала, що є сестрою позивача, що відповідач дійсно у 1993 році добровільно залишила квартиру, проживає у різних осіб, пиячить, своїх дітей кинула напризволяще та їх вихованням та утриманням займається виключно позивач.  

Свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6, будучи допитаними у судовому засіданні, показали, кожна окремо, що є сусідами позивача, знають її майже 20 років та дали, кожна окремо, аналогічні показання тим, що викладені у позовній заяві та показанням свідка ОСОБА_4  

Представник третьої особи, будучи повідомленим про час і місце розгляду справи належним чином, у судове засідання не з`явився, однак надіслав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.  

Суд, вислухавши позивача, свідків, кожного окремо, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, вважає, що пред’явлені позовні вимоги підлягають задоволенню за наступних підстав.  

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.  

Так, позивач є уповноваженим наймачем квартири №16, що розташована в буд.№36 на вул. Співдружності у м. Кривому Розі (а.а.с.4-6).  

Згідно Довідки за №30 від 02.07.2009 року, у квартирі разом з позивачем зареєстровані її чоловік ОСОБА_7, онуки ОСОБА_8 та ОСОБА_9, а також відповідач ОСОБА_3 (а.а.с.13, 25).  

Однак відповідач з 1993 року у зазначеній квартирі не проживає, її речей у квартирі немає, участі в утриманні квартири не приймає, що підтверджується показаннями свідків, Актом від 01.07.2009 року, складеним сусідами позивача (а.с.3) та Актами обстеження житлово-побутових умов позивача (а.с.23-25).  

У відповідності до ст.72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки провадиться у судовому порядку. Статтею 71 ЖК України такі строки встановлені у шість місяців, тому суд на підставі зібраних у справі доказів вважає за можливе визнати відповідача такою, що втратила право користування житловим приміщенням у вигляді даної квартири.  

    Разом з тим, відповідно до ст.7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі остаточного рішення суду про позбавлення права користування житловим приміщенням.  

  На підставі викладеного, керуючись ст.ст.71,72 ЖК України, ст.7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», ст.ст. 10, 11, 15, 74, 169, 209, 212-215, 218, 224-228 ЦПК України, суд, -  

  В И Р І Ш И В :  

  Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.  

  Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, такою, що втратила право користування жилим приміщенням у вигляді квартири №16, що розташована в будинку №36 на вул. Співдружності у м. Кривому Розі.  

  Заочне рішення може бути переглянуте Саксаганським районним судом м. Кривого Рогу за письмовою заявою відповідача, оформленою згідно вимог ст.229 ЦПК України, протягом 10 днів з дня отримання його копії.  

  Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення  рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.  

    Суддя                                                                                                                     В.В. Попов.  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація