Судове рішення #6862316

Справа №2а- 5935-09  

  П О С Т А Н О В А  

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И  

5 листопада  2009  року Краматорський міський суд Донецької області в складі:  

головуючого судді   Бакуменко А.В..,  

при секретарі Кісточка І.В.,  

    розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Краматорську справу за адміністративним позовом          ОСОБА_1  до   ВДАЇ ГУМВС України в Харьковській області,  ДПС Слов’янського УДАЇ ГУМВС  України в Донецькій області   про скасування  постанови  по справі  про  адміністративне правопорушення., -  

В С Т А Н О В И В:  

ОСОБА_1,  звернувся до Краматорського міського суду  Донецької області  з  адміністративним позовом  про  скасування постанови  по  адміністративній  справі, обґрунтувавши свої вимоги тим, що    постановою  АН № 292086 від 12.04.2009 року з якої вбачається, що він порушив  швидкісний  режим, за що  його було притягнуто до адміністративної відповідальності  ч.1 ст122 та оштрафовано на 300 грн. Вважає, що дана  постанова  підлягає  скасуванню, оскільки  складена  з порушенням  норм  діючого законодавства.  

В судове  засідання   позивач   не з`явився, однак  від нього  надійшла  заява  з котрої  вбачається, що  на  задоволені  вимог  він  наполягає, та  просить  справу  розглянути за його відсутності.  

Представник  відповідача  в  судове  засідання  не з’явився, хоча  про  час  та  місце  розгляду  справи  був  повідомлений  у  встановленому  законом  порядку.  

Суд, дослідивши   матеріали справи  набуває  висновку, що  заявлені  вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.  

З постанови  №   АН 292086 від   12.04.09 року  по справі  про  адміністративне правопорушення     вбачається, що   ОСОБА_1,  керуючи транспортним засобом, на 72 км аш Добропілля –ОСОБА_2 рухався у межах населеного пункту зі  швидкістю 82 км/г ,    чим  порушив п. 12.4  ПДР України  та скоїв  адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 122 КУпАП.  

У відповідності до ст.  254 КУпАП  - про  вчинення  адміністративного  правопорушення  складається протокол уповноваженими на те посадовою особою  або  представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.   Протокол про  адміністративне  правопорушення,  у  разі його оформлення,  складається у  двох  екземплярах,  один  з  яких  під розписку  вручається  особі,  яка притягається до адміністративної відповідальності. Протокол не складається у випадках, передбачених статтею 258 цього Кодексу.  

Згідно до ст.. 258 КУпАП  -  у разі  виявлення  адміністративного  правопорушення  у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху,  зафіксованого за  допомогою  працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що  мають функції фото- і кінозйомки,  відеозапису чи засобів фото-  і  кінозйомки,     відеозапису,    протокол    про    адміністративне  правопорушення  не  складається,  а   постанова   у   справі   про адміністративне  правопорушення  виноситься без участі особи,  яка притягається до адміністративної відповідальності.    

Правопорушення  було зафіксовано  за допомогою приладу Візир № 0812477, до  постанови  додано  дві  фотографії, однак з них  не вбаається  де  саме  було  скоєне  правопорушення  і чи було  це в межах  міста. Окрім того  зазначення  швидкості  руху  автомобіля  на  фотографіях  різняць, а саме різний  формат  цифр, що позначають  швидкість руху.  

К   рім цього, ст.283 КпАП України встановлює, що постанова про адміністративне правопорушення повинна обов’язково мати опис обставин, встановлених при розгляді справи: час, місце, суть та обставини правопорушення, прийняте у справі рішення.  

  Відсутність же в постанові зазначених обставин не дозволяє встановити об’єктивну сторону правопорушення, що в свою чергу свідчить про відсутність в діях позивача складу правопорушення, яке ставить йому в провину відповідач.  

  Більше того, відповідач, фактично притягаючи позивача до адміністративної відповідальності та застосовуючи до нього адміністративне стягнення, не з’ясував обставин які пом’якшують чи обтяжують його провину,  не врахував майнового становища позивача, його особистих характеристик, чим порушив загальні правила притягнення до адміністративної відповідальності та не виконав вимог ст. 280 КУпАП, тобто не з’ясував обставин, які підлягають обов’язковому з’ясуванню.  

  Так як, згідно ст.258 КпАП України, після винесення постанови, її копія повинна бути направлена особі протягом трьох днів, тобто, до   15.04..2009., а фактично вона була направлена позивачу, згідно поштового штемпелю, 21.07..09р., суд вважає з поважних причин пропущений строк звернення позивачем до суду та поновлює його, більше того, суд вважає таке грубе порушення зазначеної норми щодо термінів надіслання постанови порушенням  відповідачем права позивача на своєчасне оскарження постанови.  

    За таких обставин, суд приходить до переконання щодо ґрунтовності вимог позивача та їх задоволені.  

    Керуючись ст.ст. 33-35,122, 247, 248, 251, 252, 258, 280, 283, 287 КпАП України, ст.ст.112, 159, 161 КАС України, суд,-      

          П О С Т А Н О В И В:  

Позовні  вимоги         ОСОБА_1   - задовольнити.  

Скасувати постанову  №  АН № 292086 по справі  про  адміністративне правопорушення, винесену 12 квітня 2009 року інспектором    ІДПС ВДАЇ м.Слов’янськаГУМВС України в Донецькій  області, відносно ОСОБА_1.    

  Провадження  по адміністративній справі  закрити.  

  Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження  не було подано.  Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але  апеляційна  скарга  не  була  подана  у   строк, встановлений  статтею  186  КАС України,  рішення  суду набирає законної сили  після  закінчення  цього  строку.  У  разі  подання апеляційної  скарги  постанова,  якщо  вона  не  скасована,  набирає законної сили після розгляду справи Донецьким апеляційним адміністративним судом. Заяву  про  апеляційне  оскарження  постанови  Краматорського міського суду  може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.  Апеляційна скарга на  постанову  суду  подається  протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява  про  апеляційне  оскарження  та  апеляційна  скарга подаються  Донецькому апеляційному адміністративному  суду через Краматорський міський суд. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  

Постанову винесено та надруковано в єдиному примірнику у нарадчій кімнаті.  

  Суддя  

Краматорського міського суду             ОСОБА_3  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація