У Х В А Л А
30 листопада 2009 року справа № 2а-15721/09/0470
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Букіна Л.Є., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Агротехсервіс» до відділу державної виконавчої служби Криворізького районного управління юстиції Дніпропетровської області
про визнання незаконними дій та скасування актів опису та арешту майна, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Агротехсервіс» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до відділу державної виконавчої служби Криворізького районного управління юстиції Дніпропетровської області з позовними вимогами про визнання незаконними дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Криворізького районного управління юстиції Дніпропетровської області Шманіної К.Ю. та скасування Актів опису та арешту майна від 29.10.2009 року серії АА №905878 та АА №905879.
Із матеріалів справи вбачається, що господарським судом Дніпропетровської області 17.09.2009 року виданий наказ №2/148-09, згідно з яким зобов’язано стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Агротехсервіс» на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 91212,50 грн.. Позивач є боржником у виконавчому провадженні, щодо виконання наказу господарського суду Дніпропетровської області №2/148-09.
Відповідно до ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Інший порядок судового оскарження дій чи бездіяльності органів Державної виконавчої служби встановлений ст. 1212 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.2 статті 85 Закону України «Про виконавче провадження» скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.
Із матеріалів справи вбачається, що предметом оскарження є постанова державного виконавця, прийнята в межах виконання виконавчого листа, виданого Господарським судом Дніпропетровської області у справі, що розглядалась в порядку господарського судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З урахуванням викладеного, суддя доходить висновку, що даний спір не підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства.
Згідно з п.1 ч.1 ст.109 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Одночасно суд роз’яснює, що позивач має право звернутися за захистом своїх прав до суду, який видав виконавчий документ, за правилами Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст. ст. 109, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Агротехсервіс» до відділу державної виконавчої служби Криворізького районного управління юстиції Дніпропетровської області про визнання незаконними дій та скасування актів опису та арешту майна.
Копію ухвали надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Л.Є. Букіна