ПОСТАНОВА
Іменем України
24 листопада 2009 року справа № 2а-15136/09/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя: Букіна Л.Є.
при секретарі судового засідання: Росітюк Є.В.,
за участю: представника позивача: Савранська О.О.,
відповідача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративний позов Дніпропетровського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області до громадянина Узбекистана ОСОБА_2
про примусове видворення за межі України, -
в с т а н о в и в :
16 листопада 2009р. до суду надійшов адміністративний позов Дніпропетровського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області, в якому позивач просить видворити за межі України в примусовому порядку громадянина Узбекистана ОСОБА_2. Одночасно із поданням позовної заяви просить суд звернути судове рішення до негайного виконання.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач грубо порушив чинне законодавство України про правовий статус іноземців, зокрема ст.30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» п.26 Правил в’їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через територію України», затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1074 від 29.12.1995 року.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі. Разом з тим, не підтримав клопотання щодо звернення судового рішення до негайного виконання.
Відповідач позовні вимоги визнав, просив суд задовольнити позов в повному обсязі, та пояснив, що постійного місця проживання в Україні не має, залишити територію України добровільно не може через відсутність коштів.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог.
Судом встановлено, що відповідач прибув на територію України по паспорту серії НОМЕР_1, виданий 05.05.2008 року МВС Узбекістана. До органів внутрішніх справ із питань реєстрації на території України не звертався.
Красногвардійським РВ ДМУ ГУ МВС України в Дніпропетровській області 04.11.2009 року прийнято рішення про видворення відповідача за межі України (а.с.8). У добровільному порядку відповідач територію України не залишив, пояснюючи відсутністю грошей.
Відповідно до ст. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», за порушення іноземцями та особами без громадянства встановленого порядку перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні або проживання за недійсними документами, недотримання встановленого порядку реєстрації або пересування і вибору місця проживання, працевлаштування, ухилення від виїзду після закінчення терміну перебування, а також за недотримання Правил транзитного проїзду через територію України до них застосовуються заходи відповідно до законодавства України.
Згідно зі ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.
За таких підстав, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Підстави для звернення постанови до негайного виконання відсутні.
Керуючись ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов – задовольнити повністю .
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина Узбекистана, уродженця Узбекистану, Хорезмської області, Хазораспського району, м. Янгіарік, паспорт серії НОМЕР_1, виданий 05.05.2008 року МВС Узбекістана - видворити в примусовому порядку за межі України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складено 30.11.2009 року.
Суддя Л.Є. Букіна