АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 листопада 2009 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого: Нікушина В.П.
Суддів: Медяного В.М. Сороки Л.А.
При секретарі: Кирилюк Л.М..
За участю представника: Мазура В.П.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою кредитної спілки «Альянс Україна» про видачу виконавчого документу на виконання рішення ухваленого третейським судом по справі за позовом кредитної спілки «Альянс Україна» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про дострокове розірвання договору кредиту та стягнення суми кредиту , відсотків та пені за апеляційною скаргою кредитної спілки «Альянс Україна» на ухвалу Замостянського районного суду м. Вінниці від 14 квітня 2009 року, винесену по даній справі,
ВСТАНОВИЛА:
В квітні 2009 року КС «Альянс Україна» звернулась до суду з заявою про видачу виконавчого документу на виконання рішення третейського суду від 6 лютого 2009 року про стягнення на користь КС «Альянс Україна» з ОСОБА_1. та ОСОБА_2. 28475,76 грн.
Ухвалою суду першої інстанції відмовлено в видачі виконавчого документу з тих підстав, що справа третейським судом розглянута за відсутності відповідачів по справі, тобто суд вирішив питання про права та обов’язки без їх участі.
З цією ухвалою не погодилась КС «Альянс Україна» і оскаржила її в апеляційному порядку. При цьому в апеляційній скарзі ставиться питання про скасування ухвали суду та направлення справи на новий судовий розгляд.
Доводи апеляційної скарги ґрунтуються на тому, що судом, при вирішені поданої заяви, допущені порушення норм матеріального та процесуального права.
В апеляційній скарзі вказується на те, що відповідачі про розгляд справи третейським судом були належним чином повідомлені. Тому третейський суд ухвалюючи рішення за відсутності відповідачів керувався положеннями ст.41 Закону України»Про третейські суди».
КС «Альянс Україна» також посилається на те, що суд першої інстанції, застосувавши положення п. 9 ст. 56 Закону України «Про третейські суди», припустився помилки у вирішенні питання про дію закону в часі.
Рішення третейським судом було ухвалене 6 лютого 2009 року в той час коли зміни до ст. 56 Закону були внесені лише 5 березня 2009 року, тому на думку заявника, суд першої інстанції не міг застосовувати положення п.9 ст. 56 Закону при вирішення питання про видачу виконавчого документа.
Колегія суддів, заслухавши доповідача, представника КС «Альянс Україна», який підтримав апеляційну скаргу, перевіривши обґрунтованість наведених в ній доводів, а також законність оскаржуваної ухвали, дійшла наступного висновку.
Апеляційна скарга не підлягає до задоволення, оскільки наведені в ній доводи не відповідають фактичним обставинам справи та не ґрунтуються на законі.
Відповідно до ч. 3 ст. 15 Закону України «Про третейські суди» порядок повідомлення про місце та час розгляду справи має бути визначений сторонами, а за відсутності такої угоди повідомлення мало б бути направлене рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Із рішення третейського суду не вбачається, що судом встановлені причини неявки відповідачів в судове засідання третейського суду (а.с.5). При цьому суд не визнав їхню неявку неповажною, як того вимагає ст. 41 Закону України «Про третейські суди».
Хибним є довод в апеляційній скарзі щодо незаконності застосування судом першої інстанції положень п. 9 ст.56 Закону України «Про третейські суди» в редакції від 5.03.2009 року. Оскільки правовідносини між КС «Альянс Україна» та відповідачами перейшли у площину виконання рішення третейського суду.
КС «Альянс Україна» з заявою до суду про видачу виконавчого листа звернулась 6 квітня 2009 року, тобто на цей час був введений в дію п.9 ст. 56 Закону України.
А отже за наведених обставин, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, відмовивши заявнику у видачі виконавчого документа.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів цивільної палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу кредитної спілки «Альянс Україна» відхилити.
Ухвалу Замостянського районного суду м. Вінниці від 14 квітня 2009 року, винесену за заявою кредитної спілки «Альянс Україна» про видачу виконавчого документу на виконання рішення, ухваленого третейським судом за позовом кредитної спілки «Альянс Україна» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про дострокове розірвання договору кредиту та стягнення суми кредиту, відсотків та пені, залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий суддя :
Судді: