Судове рішення #6848763

Справа №2-3766/08

РІШЕННЯ

Ім'ям України

(заочне)


16 грудня 2008 року     м. Полтава

Октябрський районний суд м. Полтави, у складі:

головуючого - судді     Литвиненка І.Ю.

при секретарі -     Севідовій Л.Ю.,

за участю прокурора Попка О.В., представника позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Полтаві цивільну справу за позовом прокурора Октябрського району м. Полтави в інтересах Держави в особі відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», в особі філії -Полтавського обласного управління відкритого акціонерного товариства«Державний ощадний банк України», в особі філії - Октябрського відділення № 43 Полтавського обласного управління відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач прокурор Октябрського району м. Полтави звернувся до суду із позовною заявою в інтересах Держави в особі відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», в особі філії - Полтавського обласного управління відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», в особі філії -Октябрського відділення № 43 Полтавського обласного управління відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» до відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за кредитним договором про стягнення заборгованості за кредитним договором у сумі 2326 гривень 44 копійки.

В обгрунтування своїх позовних вимог вказав, що під час проведення прокуратурою району перевірки додержання та застосування законів у кредитно-фінансовій та банківській сферах встановлено порушення з боку ОСОБА_2 засад кредитних взаємовідносин, що завдає державі шкоди матеріального характеру. Так, 29 грудня 2003 року між Октябрським відділенням № 43 Полтавського обласного управління відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» та ОСОБА_2 укладено кредитний договір на суму 8000 гривень, на строк до 28 листопада 2008 року. Згідно з умовами договору боржник зобов'язався проводити погашення отриманого кредиту щомісячно, у сумі 228 гривень 57 копійок, шляхом внесення до каси банку готівкових або безготівкових перерахувань, починаючи з 25 січня 2004 року. 29 грудня 2003 року у забезпечення отриманого кредиту, між Октябрським відділенням № 43 Полтавського обласного управління відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» та ОСОБА_3 і ОСОБА_4 укладено договори поруки, згідно з якими вони відповідають перед кредитором за дотримання боржником кредитного договору і у разі його невиконання відповідають у тому ж обсязі, що і боржник. Станом на 26 травня 2008 року заборгованість ОСОБА_2 становила суму у 2326 гривень, яку позивач і прохав стягнути з боржників. У подальшому представник позивача змінила позовні вимоги, надавши про це письмову заяву, збільшивши їх до 2497 гривень 84 копійок, внаслідок сплину часу, а саме: основний борг по кредиту у сумі 1050 гривень 65 копійок, нараховані відсотки за його користування у сумі 626 гривень 37 копійок, пеня у сумі 820 гривень 82 копійки (а.с. 33).

Прокурор позов підтримав, прохав задовольнити. Пояснення надав аналогічні тексту позовної заяви. Прохав стягнути заборгованість не на користь філії - Октябрського відділення № 43 Полтавського обласного управління відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», так як філія не є юридичною особою по справі, а на користь відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», яке є юридичною особою.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у частині стягнення заборгованості з відповідача ОСОБА_2 Від позовних вимог у частині стягнення заборгованості з відповідачів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 відмовилась і відмову прийнято судом (а.с. 54-55). Надала суду пояснення аналогічні тексту позовної заяви.

Відповідач належним чином, шляхом направлення судової повістки з рекомендованим поштовим повідомленням, викликався до суду. Поштові конверти із рекомендованими поштовими повідомленнями повернуто до суду за закінченням терміну зберігання (а.с. 30, 44, 51). Зваживши на те, що відповідач, викликаний належним чином, не отримує замовлені поштові повідомлення тричі поспіль, суд приходить до висновку, що він відмовиляєся від отримання судової повістки. Згідно з ч. 8 ст. 76 ЦПК України, особа, яка відмовилась отримати судову повістку, вважається повідомленою. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 169 ЦПК України, якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, іїовідомленого належним чином, то може вирішувати справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановлювати заочне рішення). З цих підстав суд, спираючись на норми ст.ст. 169, 224 ЦПК України, розглянув справу у заочному порядку та ухвалив по ній рішення.

Заслухавши прокурора та представника позивача, перевіривши фактичні обставини справи письмовими доказами, суд приходить до висновку про можливість задоволення позову, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що між ВАТ «Державний ощадний банк України» та відповідачем ОСОБА_2 29 грудня 2003 року укладено кредитний договір № 2205/1300, згідно з яким йому надано кредит у сумі 8000 гривень із встановленням фіксованої відсоткової ставки у розмірі 26 % на рік з терміном повернення до 28 листопада 2006 року (а.с. 13-14). Умови договору позивачем виконано і 29 грудня 2003 року відповідачем отримано грошові кошти у сумі 8000 гривень (а.с. 11). Свої зобов'язання по користуванню та поверненню взятими грошовими коштами ОСОБА_2 не виконуються і згідно з наданим розрахунком, заборгованість відповідача станом на 12 серпня 2008 року становить загальну суму у 2497 гривень 84 копійки, яка складається з заборгованості за кредитом у сумі 1050 гривень 65 копійок, заборгованості зі сплати відсотків за користування кредитом у сумі 626 гривень 37 копійок та пені у сумі 820 гривень 82 копійок (а.с. 32-33).

Згідно з вимогами ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином, відповідно до умов договору. Згідно з вимогами ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлено строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Згідно з вимогами ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). Згідно з вимогами ч. 1 ст. 623 ЦК України, боржник, що порушив зобов'язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки. Згідно з вимогами ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Відповідно до вимог ст. 1054 ЦК України, банк зобов'язується надати грошові кошти позивальнику у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

З наведених норм чинного законодавства України та фактичних обставин справи випливає наступне. Відповідач ОСОБА_2 уклав з позивачем кредитний договір, умови якого систематично не виконує. Позивач, при невиконанні відповідачем умов договору,

звернувся до суду для його примусового виконання. З цих підстав позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 526, 530, 610, 623, 625, 1054 ЦК України, ст.ст. 5, 10, 60, 76, 169, 208, 212-215, 218, 224, 226 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов прокурора Октябрського району м. Полтави в інтересах Держави в особі відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути зі ОСОБА_2 на користь відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» заборгованість за кредитним договором від 29 грудня 2003 року у сумі 2497 гривень 84 копійки.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області шляхом подання заяви на апеляційне оскарження протягом 10 днів 30 дня його проголошення з подачею апеляційної скарги, яку може бути подано протягом 20 днів 30 дня подачі заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції.

Рішення суду набирає законної сили протягом 10 днів 30 дня його проголошення, якщо не буде оскаржено у встановленому законом порядку.

Заочне рішення суду може бути переглянуто Октябрським районним судом м. Полтави за заявою відповідача, яку може бути подано до суду протягом 10 днів 30 дня 30 дня отримання ним копії рішення.

  • Номер: 6/295/268/18
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-3766/08
  • Суд: Богунський районний суд м. Житомира
  • Суддя: Литвиненко І. Ю.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.09.2018
  • Дата етапу: 12.09.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація