Справа № 2-5191/08
РІШЕННЯ
іменем України
06 жовтня 2008р. м. Житомир
Корольовський районний суд міста Житомира в складі:
судді Котіка В.П.
секретаря Котляр Т.П.
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом
ОСОБА_1 до СорвачовоїВалентини Андріївни та ОСОБА_2 про визнання майна спільною сумісною власністю та визнання права власності на 'А частину
майна,
ВСТАНОВИВ:
Позивач вказує, що в період перебування в шлюбі з ОСОБА_3, вони придбали будинок 55 по вул. Миру в м. Житомирі, однак договір кулівлі-продажу будинку був оформлений лише на його дружину.
На даний час, позивач просить визнати будинок спільною сумісною власністю та визнати за ним право власності на 1/2 частину будинку, оскільки будинок був придбаний за спільні кошти, він з часу купівлі будинку та після смерті дружини, яка померла 08.04.2003 року, проживає в будинку та утримує його.
В судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги в повному об'ємі.
Відповідачка ОСОБА_2 позовні вимоги не визнала та вважає, що будинок 55 по вул. Миру був придбаний ОСОБА_3, яка є її матірою, за кошти від продажу будинку на Півночі, а тому позивач не має відношення до вказаного будинку. Свої доводи вона обґрунтовує тим, що після смерті матері, знайшла договір купівлі-продажу від 05.02.2001 року. Окрім того, зазначає, що позивач не проживав з матірою та не вкладав кошти в ремонт будинку.
Відповідачка ОСОБА_4 позовні вимоги також не визнала та підтримала пояснення своєї сестри, відповідачки ОСОБА_2
Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 22 КпШС України, який діяв на час виникнення правовідносин, майно, нажите подружжям за час шлюбу, є його спільною сумісною власністю.
Як встановлено в судовому засіданні, позивач та ОСОБА_3 перебували в шлюбі з 09.06.1995 року, що стверджується змістом свідоцтва про шлюб Серії I-ТП №026782.
Під час перебування в шлюбі, ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу від 28.04.2001 року був придбаний жилий будинок 55 по вул. Миру в м. Житомирі.
Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 пояснили, що знають позивача тривалий час, оскільки разом працювали. В 2001 році на прохання позивача допомагали проводити ремонт будинку, який він придбав разом з дружиною. Також свідки пояснили, що разом з позивачем проживала його дружина ОСОБА_3 та маленька дочка.
Вказані покази свідків спростовують покази відповідачки ОСОБА_2 з приводу того, що позивач не проживав в будинку та не вкладав кошти в його ремонт.
Окрім того, як пояснила сама ОСОБА_2, вона не проживала з матірою на час придбання будинку в м. Житомирі, а також не проживала з нею і в послідуючому.
08.04.2003 року, ОСОБА_3 померла, про що зроблений відповідний актовий запис за №959.
На підставі викладеного, позовні вимоги позивача є обґрунтованими та порушене право підлягає відновленню шляхом визнання майна, а саме будинку 55 по вул. Миру в м. Житомирі, спільною сумісною власністю подружжя, позивача та ОСОБА_3
Кожен з подружжя має рівні права володіння, користування та розпорядження майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності та в разі поділу майна, їх частки визнаються рівними, а тому позовні вимоги в частині визнання за позивачем права власності на Уі частину будинки є також обґрунтованими.
Заперечення відповідачки ОСОБА_2 з приводу того, що будинок придбаний за кошти лише її матері не доведені в судовому засіданні та спростовуються змістом трудової книжки позивача, з якої вбачається, що позивач з 1995 року по липень 1999 року працював в Тюменській області. Сама відповідачка підтвердила той факт, що позивач та її мати, в цей період часу проживали разом.
Керуючись ст. ст. 22, 28 КпШС України, ст. ст. 10, 60, 208, 212 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати будинок 55 по вул. Миру в м. Житомирі спільною сумісною власністю подружжя ОСОБА_1 та ОСОБА_3.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частину будинку 55 по вул. . Миру в м. Житомирі
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не подано.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та в послідуючому подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.