2о-83-2008
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 листопада 2008 року с. Петриківка
Петриківський райсуд Дніпропетровської області у складі головуючої судді Іщенко І.М. при секретарі Клисак Н.Г., розглянув заяву ОСОБА_1 до сектора громадянства еміграції та реєстрації фізичних осіб Петриківського РВ УМВД України в Дніпропетровської області про встановлення факту, що має юридичне значення - постійного проживання на території України з 1989 року
ВСТАНОВИВ
До суду звернувся ОСОБА_1 із зазначеною заявою в якій вказував, що він разом із матір'ю ОСОБА_2 приїхали у 1989 року із Таджикістану бувшого СРСР на Україну, а саме в с. Чагоганка Петриківського району на роботу в овочів не відділення колгоспу «Маяк». Проживали без реєстрації до 1993 року, після чого переїхали в Солонянський район в колгосп ім. «Петровського» де мати працювала сезонним робітником до 1995 року.
З 1996 року по 1997 рік мати працювала сезонним робітником в овочевій бригаді ТОВ «Накс» Синельниківського району Дніпропетровської області, а він в 1994 році закінчив Башмачинську середнью школу і отримав свідоцтво про освіту.
З 1998 року по 30.01.2000 рік він з матір'ю мешкав в с. Степнянське Дніпропетровського району, з 2000 року проживали в ІНФОРМАЦІЯ_1.. Кірова, 27 без реєстрації, де і проживають по цей час.
Просе суд встановити факт постійного проживання на території України з 1989 року для отримання паспорта громадянина України.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 підтримав свої вимоги, пояснивши, що він з 1989 року проживає на території України без прописки разом з матір'ю ОСОБА_2 яка працювала сезонним працівником в різних колгоспах, удвох вони приїхали на України із Таджикистану. Не має доказів про тимчасову або постійну прописку на території України з 1989 року, навчався в школі, працював на сезонних роботах, але без прописки.
Для отримання громадянства України просе суд встановити факт її постійного проживання на Україні з 1989 року.
Начальник сектора громадянства еміграції та реєстрації фізичних осіб Петриківського РВ УМВД України в Дніпропетровської області ОСОБА_3 на попередньому судовому засіданні позов не визнала, так як ОСОБА_1 не підтвердив факт постійної реєстрації на території України на період с 24.08.1991 року по цей час, як цього потребує Закон України «Про громадянство».
В суд поступило заперечення на позов і клопотання начальника сектора громадянства еміграції та реєстрації фізичних осіб Петриківського РВ УМВД України в Дніпропетровської області про розгляд справи у їх відсутність.
Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, вважає, тпо заявлені вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають з таких підстав. Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що згідно довідки навчався у 1994 році у Башматчанській середній школі Солонянського району Дніпропетровської області ( а.с.7), до 1.12.1999 року був тимчасово зареєстрований у Степнянській селищній раді Дніпропетровської області ( ах. 10), з 2000 року проживає без реєстрації в с Ульянівка Петриківського району до цього часу.
Сам заявник в суді підтвердив, що проживав із матір'ю ОСОБА_2 з 1989 року, але доказів представити суду не може.
Заявник не надав суду доказів про реєстрацію проживання на території України з 1989 року, його пояснення про те, що він проживає без реєстрації до цього часу в Петриківському районі Дніпропетровської області правового значення для отримання громадянства України не мають, так як згідно ст. 8 Закону України « Про громадянство України» право на громадянство України мають особи без громадянства або іноземці які постійно проживали до 24.08.1991 року на території України і ці обставини повинні підтвердитись доказами і перевірено судом.
Таким чином, суд вважає, що вимоги ОСОБА_1В, задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 10,11,209,212, 214-215, 256 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ
У вимогах ОСОБА_1 до сектора громадянства еміграції та реєстрації фізичних осіб Петриківського РВ УМВД України в Дніпропетровської області про встановлення факту, що має юридичне значення - постійного проживання на території України з 1989 року - відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти' денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.285 ЦПК України.