Судове рішення #6845698

Справа №  4-933/08

ПОСТАНОВА

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

01.08.2008р.     м.Житомир

Богунський районний суд м. Житомира

головуючий Котік В.П. секретар      Котляр Т.П. прокурор     Капинос О.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі скаргу ОСОБА_1 в порядку ст. 3267 КПК України, на постанову слідчого в ОВС СВ ПМ ДПА України в Житомирській області ОСОБА_2 про порушення справи за фактом незаконного виготовлення, підакцизного товару - спирту етилового ректифікованого з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво такого товару, за ознаками злочинів, передбачених ст.204 ч.2 КК України,

ВСТАНОВИВ:

06.05.2007 року слідчим СВ ПМ ДПА в Житомирській області Мельником P.O. була винесена постанова про порушення справи за фактом незаконного виготовлення підакцизного товару - спирту етилового ректифікованого з використанням обладнання що забезпечує масове виробництво такого товару за ознаками злочинів передбачених ч.2. ст.204 КК України.

В скарзі до суду громадянин ОСОБА_1, вказує на незаконність постанови та просить скасувати її з тих підстав, що на момент порушення кримінальної справи в розпорядженні органу досудового слідства не було достатніх даних про ознаки злочину передбаченого ст. 204 ч.2 КК України - відкриття підпільних цехів або з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів.

Крім того вважає, що оскаржувана постанова суперечить ст.ст.94, 98 КПК України.

В судовому засіданні представник особи, яка подала скаргу підтримала скаргу з зазначених в ній підстав та просить скасувати постанову про порушення кримінальної справи.

Заслухавши пояснення представника особи, яка подала скаргу та слідчого, думку прокурора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що дана скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Діючими  нормами  Кримінально-процесуального  кодексу України встановлено , що справа може бути порушена тільки у випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину ( ч.2.ст. 94); -    при наявності приводів і підстав, зазначених в ст.94 цього Кодексу прокурор, слідчий зобов'язанні винести постанову про порушення кримінальної справи,

вказавши приводи і підстави до порушення справи, статтю кримінального закону, за якою порушується справа , а також дальше її спрямування (ч. 1 .ст.98 );

Однак, всупереч положенням встановленим ст.97 КПК України, працівниками податкової міліції перевірка до порушення кримінальної справи проводилася поверхнево та однобічно.

На час порушення кримінальної справи слідчий мав у своєму розпорядженні товаротранспортні накладні, податкові накладні і видаткові накладні, в яких було однозначно вказано, що рідина є розчином водно-спиртовим ароматизованим. Крім того йому був наданий сертифікат відповідності. Не зважаючи на це, слідчий порушив кримінальну справу за фактом незаконного виготовлення підакцизного товару - спирту етилового ректифікованого.

Після відбору зразків спеціаліст зробив висновок, що рідини являються спиртом етиловим міцністю від 96.4 до 96.6 об.% та відповідають вимогам ДСТУ 4221-2003 «Спирт етиловий ректифікований». Проведена в подальшому експертиза встановила, що рідина не є спиртом. Тобто висновок спеціаліста є помилковим.

Таким чином, постанова про порушення кримінальної справи, винесена з недодержанням вимог КПК України, зокрема передбачених ст.94-98, і може породити наслідки, які виходять за межі кримінально-процесуальних відносин і завдати такої шкоди конституційним правам і свободам громадянина, внаслідок несвоєчасного судового контролю, що поновити їх в подальшому буде неможливо.

На підставі викладеного, керуючись ст.94, 98, 2367 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Скаргу задовольнити.

Скасувати постанову слідчого СВ ПМ ДПА України в Житомирській області від 06.05.2008 року про порушення кримінальної справи № 019001/08 за фактом незаконного виготовлення, підакцизного товару - спирту етилового ректифікованого з використанням обладнання що забезпечує масове виробництво такого товару, за ознаками злочинів, передбачених ч.2. ст.204 КК України,

В порушенні кримінальної справи за даним фактом - відмовити.

Копії даної постанови направити особі, яка подала скарну, особі в інтересах якої подано скаргу, прокурору, до СВ ПМ ДПА України в Житомирській області.

На постанову протягом семи діб з дня її винесення може бути подана апеляція до апеляційного суду Житомирської області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація