Судове рішення #6842706



П О С Т А Н О В А

Іменем України

         

24 листопада 2009 року                                                        Справа № 2а-5262/09/2370              


Черкаський окружний адміністративний суд в складі:                                                                                                                                    

головуючого судді Мишенка В.В.,

при секретарі Дубовій Ю.С.,

за участю: представника позивача Чумак В.В. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Уманського районного центру зайнятості до підприємства Старобабанівської виправної колонії № 92 про стягнення заборгованості по страхових внесках,  


                     В С Т А Н О В И В:

Звернувшись до суду Уманський районний центр зайнятості (далі-позивач) просить стягнути з підприємства Старобабанівської виправної колонії № 92 (далі-відповідач)  заборгованості по страхових внесках  в сумі 2291 грн. 89 коп.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач розрахунковою відомістю за дев’ять місяців 2009 року, станом на 01.10.2009 року, підтверджує прострочену заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 4791 грн. 89  коп.  

Заборгованість відповідача до позивача виникла в період з 01.12.2008 року по 31.08.2009 року. В жовтні 2009 року відповідачем було частково перераховано недоїмку на суму 2500 грн. 00 коп. Таким чином, станом на 04.11.2009 року заборгованість відповідача складала 2291 грн. 89 коп.

В судовому засіданні представник позивача зменшив розмір позовних вимог та просив суд стягнути з відповідача 1291 грн. 89 коп., про що надав суду відповідну заяву. Відповідач відзив на позовну заяву не надав, в судове засідання представника не направив, не повідомивши причини, хоча був повідомлений про час і місце розгляду справи належним чином.

Неподання відповідачем письмових заперечень на позовну заяву та нез’явлення представника відповідача  в судове засідання не перешкоджає розгляду справи по суті.

Вислухавши доводи представника позивача та дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Відповідач зареєстрований як юридична особа Уманською районною державною  адміністрацією 16.03.2000 року за № 256, ідентифікаційний код 08681063 та зареєстрований в Уманському районному центрі зайнятості - робочому органі Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, як платник страхових внесків 12.01.1998 року за № 4.

Відповідач мав прострочену заборгованість в сумі 4791 грн. 89 коп. по сплаті страхових внесків станом на 01.10.2009 року, що підтверджується розрахунковою відомістю за дев’ять місяців 2009 року.

Заборгованість відповідача до позивача виникла в період з 01.12.2008 року по 31.08.2009 року. В жовтні 2009 році відповідачем було частково перераховано недоїмку на суму 2500 грн., а також  04.11.2009 року в сумі 1000 грн. 00 коп., що підтверджується  платіжним дорученням № 219.

Таким чином станом на час розгляду справи заборгованість відповідача становить 1291 грн. 89 коп.

Відповідно до абзацу 2 п.3, розділу VІІІ Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд загальнообов’язкового державного страхування є правонаступником державного Фонду сприяння зайнятості населення, що ліквідований.

Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на обласні, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості, що передбачено ст.12 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Відповідно до п.3 ст.17 Закону України, від 02.03.2000 р. № 1533-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.  

Статтею 38 Закону передбачено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.  

У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.  

Штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми.  

Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.  

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.  

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.  

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.  

Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 – 163 КАС України, суд,




ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Уманського районного центру зайнятості до підприємства Старобабанівської виправної колонії  № 92 задовольнити повністю.

Стягнути з підприємства Старобабанівської виправної колонії № 92: 20330, Черкаська область, Уманський район, с. Старі Бабани (код ЄДРПОУ 08681063) на користь Уманського районного центру зайнятості: 20300, Черкаська область, м. Умань, вул. Воїнів Інтернаціоналістів, 1 (код ЄДРПОУ 21368537) - 1291 грн. (одну тисячу двісті дев’яносто одну грн.) 89 коп. простроченої заборгованості по сплаті страхових внесків за дев’ять місяців 2009 року.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення повного тексту постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.


Суддя                                                     В.В.Мишенко


Повний текст постанови виготовлений  25 листопада 2009 року.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація