Судове рішення #6841780

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2009 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:

    Головуючого – Міщія О.Я.

    Суддів –  Ткач О.І., Гірського Б.О.


    при секретарі –  Жовняревич Т.М.


    з участю апелянта, її представника ОСОБА_1., представника Зарубинецької сільської ради Шморгай Я.Я., представника ОСОБА_2. – ОСОБА_3.,


    розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_4 на рішення Збаразького районного суду від 6 липня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_4. до Зарубинецької сільської ради Збаразького району Тернопільської області, ОСОБА_2 про визнання недійсним рішення сільської ради, визнання права користування земельною ділянкою та усунення перешкод в користуванні землею, -

ВСТАНОВИЛА:

    В липні 2008 року ОСОБА_4. звернулась в суд із вказаним позовом, посилаючись на те, що рішенням сесії Зарубинецької сільської ради Збаразького району Тернопільської області від 20 березня 2008 року №197 ОСОБА_2. незаконно виділено земельну ділянку площею 0,23 га, розташовану в АДРЕСА_1.

    Позивачка пояснила, що частина даної земельної ділянки розміром 0,16 га, належала ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

    З цього часу вона відкрито та безперервно користується даною земельною ділянкою, а тому згідно ст.119 ЗК України набула на неї право.

    Рішенням Збаразького районного суду від 6 липня 2009 року ОСОБА_4 в позові   до Зарубинецької сільської ради Збаразького району Тернопільської області, ОСОБА_2 про визнання недійсним рішення сесії Зарубинецької сільської ради Збаразького району Тернопільської області №197 від 20.03.2008 року про виділення земельної ділянки площею 0,23 га, яка розташована по АДРЕСА_1 ОСОБА_2, визнання права за нею на дану земельну ділянку та усунення перешкод в користуванні землею відмовлено.

    В апеляційній скарзі ОСОБА_4. просить вказане рішення скасувати, а справу передати на новий розгляд, посилаючись на порушення судом норм процесуального  права. Апелянт зазначила, що в резолютивній частині наданої їй копії рішення вказано два протилежні висновки суду про задоволення позову та про відмову у задоволенні позову, в матеріалах справи немає даних про розгляд її клопотання про розгляд справи без фіксації судового процесу технічними засобами, їй не було надано можливості ознайомитись з протоколом судового засідання.

    Апеляційна скарга до задоволення не підлягає.

    Вирішуючи спір, суд виходив з того, що спірна земельна ділянка позивачці у встановленому законом порядку не надавалась і вона не набула право на спірну земельну ділянку.

    З таким висновком суду слід погодитись, оскільки він відповідає вимогам закону, ґрунтується на зібраних матеріалах справи.

    Як встановлено судом, рішенням  25 сесії Зарубинецької сільської ради Збаразького району Тернопільської області №197 від 20.03.2008 року ОСОБА_2 надано земельну ділянку площею 0,23 га по АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку.

    Позивачка претендує на частину із наданої ОСОБА_2. землі площею 0,16 га.

    З матеріалів справи вбачається, що спірна земельна ділянка рахувалась за тіткою позивачки ОСОБА_5., яка померла в 1976 році.

    На час смерті, ОСОБА_5. проживала разом із позивачкою в будинку 1963 року забудови, продовжуючи користуватись спірною землею, на якій раніше розміщувався її старий будинок 1918 року забудови по АДРЕСА_1. Цей будинок, як пояснила позивачка, ще у 1962 році розвалився від старості.

    Спірна земельна ділянка по АДРЕСА_1 рахувалась у сільській раді як землі запасу.

    Як пояснив в суді представник сільської ради позивачка не зверталась про надання їй в користування спірної земельної ділянки. Цього також не заперечувала в судовому засіданні ОСОБА_4.

    Відповідно до ч.1 ст. 119 ЗК України громадяни, які добросовісно, відкрито і безперервно користуються земельною ділянкою протягом 15 років, але не мають документів, які б свідчили про наявність у них прав на цю земельну ділянку, можуть звернутися до органу державної влади або органу місцевого самоврядування з клопотанням про передачу її у власність або надання у користування. Розмір цієї земельної ділянки встановлюється у межах норм, визначених цим Кодексом.

    Суд правильно відмовив у задоволенні позову ОСОБА_4., оскільки норма ст.119 ЗК України щодо набуття права власності на земельну ділянку за набувальною давністю може застосовуватись з 1 січня 2017 року відповідно до п. 1 розділу ІХ “Прикінцеві положення “ ЗК України.

    Відповідно до ч.3 ст. 309 ЦПК України порушення норм процесуального права можуть бути підставою для скасування або зміни рішення, якщо це порушення призвело до неправильного вирішення справи.

    В матеріалах справи (а.с. 76-77) наявний оригінал оскаржуваного рішення Збаразького районного суду від 6 липня 2009 року, з якого вбачається, що в задоволенні позову ОСОБА_4. відмовлено.

    Допущення технічної описки в процесі виготовлення копії рішення не є причиною для його скасування.

    Статтею 311 ЦПК України передбачений виключний перелік підстав для скасування рішення суду і передачі справи на новий розгляд, однак апелянтом таких підстав не наведено.

    Відповідно до ч.2 ст. 308 ЦПК України не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.

    При таких обставинах підстав для скасування судового рішення колегія суддів не вбачає.


    Керуючись ст.ст. 307, 308, 313, 314  ЦПК України, колегія суддів, -


    У х в а л и л а :


    Апеляційну скаргу ОСОБА_4 відхилити .

    Р ішення Збаразького районного суду від 6 липня 2009 року залишити без змін.

    Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.



Головуючий: підпис

Судді: підписи


З оригіналом вірно


Суддя апеляційного суду

Тернопільської області                                 О.Я. Міщій

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація