Судове рішення #68344587


Справа № 4-с-33/10


УХВАЛА


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


09 квітня 2010 року. м. Суми.

Зарічний районний суд м. Суми в складі: головуючого — судді Бойка В.Б,

при секретарі - Хіміч А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за скаргою Публічного акціонерного товариства акціонерний банк «Укргазбанк» на рішення старшого державного виконавця Зарічного відділу ДВС Сумського міського управління юстиції ОСОБА_1,

ВСТАНОВИВ:


Скаржник свої вимоги мотивує тим, що 04.02..2010 року старшим державним виконавцем Зарічного відділу державної виконавчої служби Сумського управління юстиції ОСОБА_1 була винесена постанова про відмову у відкритті виконавчого провадження за виконавчим листом про стягнення зі ОСОБА_2 на користь заявника боргу з тих підстав, що зобов’язання у виконавчому листі визначено в іноземній валюті. Вважає постанову про відмову у відкритті провадження неправомірною та просить зобов’язати державного виконавця відкрити провадження у справі.

В судовому засіданні представник скаржника скаргу підтримав.

Суб»єкт оскарження скаргу не визнав і пояснив, що дійсно ним було винесено зазначену постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження, яку вважає обґрунтованою і законною. Посилається на те, що відсутній дієвий законодавчо передбачений механізм відкриття депозитного рахунку ВДВС в іноземній валюті, що унеможливлює виконання рішення суду.

Суд, заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи вважає за необхідне скаргу задовольнити з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що рішенням Зарічного районного суду м. Суми від 11.12.2009 року позовні вимоги Публічного акціонерного товариства акціонерний банк «Укргазбанк» задоволені, стягнуто зі ОСОБА_2 на користь заявника суму боргу в т.ч. в іноземній валюті. Рішення суду набрало законної сили та виконується примусово ( а.с. 9 ).

04.02.2010 року старшим державним виконавцем Зарічного відділу державної виконавчої служби Сумського управління юстиції ОСОБА_1 була винесена постанова про відмову у відкритті виконавчого провадження за виконавчим листом про стягнення зі ОСОБА_2 на користь заявника боргу з тих підстав, що зобов’язання у виконавчому листі визначено в іноземній валюті ( а.с. 7-8 ).

Згідно зі ст. 1 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий розгляд і вирішення справ з метою захисту прав, свобод чи інтересів фізичних та юридичних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 50 Закону України „ Про виконавче провадження ”, стягненню за виконавчими документами у першу чергу звертається на кошти боржника у гривнях таї іноземній валюті. Можливість звернення стягнення на кошти в іноземній валюті боржника також передбачена і ст. 51 зазначеного закону. Таким чином, можливість зверненні стягнення на кошти в іноземній валюті передбачена Законом України „ Про виконавче провадження ”, а тому посилання державного виконавця на те, що в державній виконавчій службі не відкритий валютний рахунок і це є обставиною, яка виключає здійсненні виконавчого провадження, є необгрунтованими.

Щодо валюти виконання зобов’язання, суд вважає необхідним зазначити, що вона випливає зі змісту укладеного між сторонами договору, зазначена в рішенні суду, яке є чинним, а тому підлягає обов’язковому виконанню органами державної виконавчої служби. Суб»єкт оскарження не наділений повноваженнями переглядати судові рішення наділений законодавчо повноваженнями щодо їх виконання.

Керуючись ст.ст. 383, 387 ЦПК України, ст.ст. 50-51, 85 Закону України „ Про виконавче провадження ”, суд –

УХВАЛИВ:

Скаргу Публічного акціонерного товариства акціонерний банк « Укргазбанк» задовольнити.

Визнати неправомірною та скасувати постанову старшого державного виконавця Зарічного відділу ДВС Сумського міського управління юстиції ОСОБА_1 про відмову у відкритті виконавчого провадження від 04.02.2010 року за виконавчим листом про стягнення зі ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства акціонерний банк «Укргазбанк» суми боргу, зобов’язавши старшого державного виконавця Зарічного відділу ДВС Сумського міського управління юстиції ОСОБА_1 відкрити виконавче провадження.

Ухвала може бути оскаржена до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми. Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подано протягом 5 днів з дня проголошення ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження або апеляційну скаргу не було подано.

Суддя В.Б. Бойко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація