Справа № 22Ц- 2959/2008 Головуючий у І інстанції Клочко В.М.
Категорія 31 Доповідач у 2 інстанції Гуль В.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 серпня 2008 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Київської області у складі:
головуючого судді Приходька К.П., суддів: Гуль В.В., Волохова Л.А., при секретарі Приходько Л.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду Київської області апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Сквирського районного суду Київської області від 23 травня 2008 року у справі за позовом ОСОБА_2 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про відшкодування моральної шкоди, завданої злочином, -
встановив:
У березні 2008 року позивачка звернулася до суду із вказаним позовом про стягнення з відповідача 30 000 гривень моральної шкоди, завданої злочином.
Рішенням Сквирського районного суду Київської області від 23 травня 2008 рокув позов задоволено частково.
На користь позивача з відповідача стягнуто моральну шкоду в розмірі 7 000 грн.
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення про задоволення позову про стягнення моральної шкоди, зменшивши її розмір до 3 000 грн., оскільки судом не враховано ступінь вини відповідача та не всі істотні обставини, які мають значення для вирішення справи , що були встановлені під час розгляду справи відносно особи потерпілого.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстава
Задовольняючи частково позов суд першої інстанції виходив з того, що відповідачем завдано позивачу моральної шкоди в розмірі 7 000 гривень, внаслідок протиправного посягання на здоров'я потерпілого.
З таким висновком суду погоджується колегія суддів апеляційної інстанції з наступних підстав.
Скоєння відповідачем проти позивача злочину доведено вироком Сквирського районного суду Київської області від 17 грудня 2007 року, яким встановлено, що - 03.09.2007 року, близько 21:00 год. у м. Сквира ОСОБА_1. умисно завдав позивачу середньої тяжкості тілесні ушкодження, що спричинило тривалий розлад здоров'я.
У разі скоєння злочину законом передбачена цивільно-правова відповідальність відповідно до норм ст. ст. 23, 1167 ЦК України.
Ліс роз'яснив Пленунум Верховрного Суду України в п. 9 своєї Постанови від 31 березня 1995 року розмір відшкодування моральної (немайнової) шкоди суд визначає залежно від характеру та обсягу страждань (фізичних, душевних, психічних-тощо), яких зазнав позивач, характеру майнових втрат (їх тривалості, можливості відновлення тощо) та з урахуванням інших обставин. Зокрема, враховується стан здоров’я потерпілого, тяжкість вимушених змін у його життєвих і виробничих стосунках, ступінь зниження престижу, ділової репутації, час та зусилля, необхідні для відновлення попереднього стану, добровільне - за ініціативою чи за зверненням потерпілого - спростування інформації редакцією засобу масової інформації. При цьому суд має виходити із засад розумності, виваженості та справедливості.
Виходячи з вказаних вище положень судом першої інстанції враховано характер та обсяг фізичних, душевних, психічних страждань, яких зазнав позивач, внаслідок тілесних ушкоджень середньої тяжкості у вигляді численних ссадин синців, струсу головного мозку, перелому 6-го ребра, а також враховано саме відношення відповідача, який умисно завдав шкоди позивачу.
Доводи апеляційної скарги вказані висновки суду не спростовують.
Рішення суду першої інстанції ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, що відповідно до ст. 308 ЦПК України є підставою для відхилення апеляційної скарги.
На підставі викладеного, керуючись ст. 303. 308, 314, ЦПК України, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - відхилити. Рішення Сквирського районного суду Київської області від 23 травня 2008 року - залишити без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути
Оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох
місяців.