Судове рішення #6832235

                                                                                                                       Справа № 2-1431/2009    

   

    Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И


             26 листопада 2009  року Лозівський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючої – судді  Мішуровської С.Т.,

при секретарі – Давидової ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Лозова Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Краснопавлівської селищної ради Лозівського району Харківської області, третьої особи: Лозівської державної нотаріальної контори  про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на Ѕ частину квартири в порядку спадкування за законом, -


       в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася до суду  з позовом до Краснопавлівської селищної ради Лозівського району Харківської області, третьої особи: Лозівської державної нотаріальної контори, в якому просить встановити факт родинних відносин між нею та ОСОБА_2, померлим у  ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме те, що вона є його рідною сестрою, визнати за нею право власності на Ѕ частину квартири, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті брата, посилаючись на те, що після смерті матері, ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2, відкрився спадок у вигляді Ѕ частини квартири, розташованій за вищевказаною адресою. Спадкоємцями майна померлої є позивачка та її рідний брат, на користь якого вона відмовилася від прийняття спадщини. Спадщину після смерті матері її брат, ОСОБА_2, прийняв, але у ІНФОРМАЦІЯ_1 він помер. Єдиною спадкоємицею після його смерті є позивачка, оскільки її брат в шлюбі не перебував, дітей не мав, інших спадкоємців немає. Спадщину після смерті брата позивачка прийняла шляхом подання заяви про прийняття спадщини до Лозівської державної нотаріальної контори, але їй було відмовлено в отриманні свідоцтва про право на спадщину, в зв’язку з тим, що оригінал правовстановлюючого документу на Ѕ частину квартири був порваний, до того ж в документах, які підтверджують їх родинних зв’язок з братом існують певні розбіжності, а саме: у свідоцтві про її народження у графі «мати» записано «ОСОБА_4»(російською мовою), а у свідоцтві про народження брата «ОСОБА_4», але вказане свідоцтво у неї відсутнє. Встановлення факту родинних відносин з померлим братом має для позивача важливе юридичне значення в зв’язку з оформленням спадщини.

            Представник позивача ОСОБА_5, яка діє на підставі доручення,  в судовому засіданні позов підтримала, посилаючись на обставини, викладені в позові.

            Представник Краснопавлівської селищної ради Лозівського району Харківської області   в судовому засіданні позов визнала.

            Перевіривши матеріали справи, вислухавши представника позивача, суд дійшов до наступного.

     Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

     Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_3 постійно проживала  і була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1  з 1979 року і по день смерті, що підтверджується довідкою Краснопавлівської селищної ради № 686 від 25.06.2009 року.

     ОСОБА_3 – мати позивачки, померла  ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть, виданого 18.12.1996 року  Слав’янським відділом РАЦС Донецької області, актовий запис № 2203.

     Після смерті матері залишилось спадкоємне майно у вигляді Ѕ частини квартири (спільного заселення), розташованої за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується копією свідоцтва про право власності на житло від 14.06.1995 року.

      Із довідки Лозівського бюро технічної інвентаризації № 9 від 04.08.2009 року вбачається, що квартира № 8 по вул. Маяковського в смт. Краснопавлівка Лозівського району Харківської області була зареєстроване на підставі свідоцтва про право власності на житло за ОСОБА_6, ОСОБА_7 – Ѕ частина, ОСОБА_4 – Ѕ частина, що також підтверджується  копією технічного паспорту станом на 25.07.2009 року.  

       Позивачка належним чином звернулася в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини після смерті брата, але оформити своє спадкове право не змогла в зв’язку з тим, що оригінали правовстановлюючого документу на право власності на житло порваний. Крім того, в документах, які підтверджують родинний зв’язок з братом існують певні розбіжності, а саме: у свідоцтві про народження позивачки у графі «мати» записано – «ОСОБА_4» (російською мовою), а у свідоцтві про народження брата – «ОСОБА_4», тому вона змушена звертатися до суду для встановлення факту родинних відносин з братом.

Позивачка просить встановити факт родинних відносин з ОСОБА_2, а саме те, що вона його рідна сестра.

Із копії свідоцтва про народження ОСОБА_1 вбачається, що прізвище матері вказано «ОСОБА_1»

Із копії свідоцтва про народження ОСОБА_2 вбачається, що прізвище матері вказано  «ОСОБА_2», але ім’я та по-батькові матері співпадають.

     Із витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб вбачається, що мати позивачки – ОСОБА_3 зареєструвала шлюб з ОСОБА_2 ОСОБА_2 11 лютого 1948 року, прізвище її до реєстрації шлюбу було ОСОБА_1.        

Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для задоволення вимоги ОСОБА_1, що передбачено п.1 ч.1 ст.256 ЦПК України, а саме те, що вона є рідною сестрою ОСОБА_2, померлого в ІНФОРМАЦІЯ_1.

     Після смерті ОСОБА_2 ОСОБА_3- матері позивачки, спадщина була прийнята її сином, ОСОБА_2,      сама  ОСОБА_1 від прийняття спадщини відмовилась на користь брата, однак вона подала заяву про прийняття спадщини після смерті  ОСОБА_2

      Згідно ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

      Відповідно до ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

      Згідно ст.. 1262 ЦК України у другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід, як з боку батька, так і з боку матері.

       Після смерті ОСОБА_3 спадкоємцями були її донька – позивачка по справі ОСОБА_1, та її син – ОСОБА_2, на користь якого позивачка відмовилася від прийняття спадщини.

       Однак брат позивачки - ОСОБА_2 помер  в ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про смерть, виданого 15.03.2005 року Краснопавлівською селищною радою Лозівського району Харківської області, актовий запис № 142.

       При житті ОСОБА_2 заповіт не складав.      

    Інших спадкоємців на спірне майно крім позивачки судом не встановлено.      

    З огляду на вищевикладене, враховуючи пояснення сторін, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.      

  Керуючись ст.ст. 10, 11, 27, 30, 60,  214-215,256 ЦПК України, ст.ст. 1217, 1222,  1262, 1268, ЦК України суд,  -                                            


          В И Р І Ш И В:

              Позов ОСОБА_1 до Краснопавлівської селищної ради Лозівського району Харківської області, третьої особи: Лозівської державної нотаріальної контори  про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на Ѕ частину квартири в порядку спадкування за законом  - задовольнити.

 Встановити факт родинних відносин між  ОСОБА_1( прізвище до шлюбу – ОСОБА_1), ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, та ОСОБА_2, померлим у ІНФОРМАЦІЯ_1, а саме те, що ОСОБА_1 є рідною сестрою ОСОБА_2 ОСОБА_2.

 Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, ІПН: НОМЕР_1, право власності на Ѕ частину квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом після смерті брата ОСОБА_2 ОСОБА_2, померлого у ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Лозівський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.


   

                     

Суддя:          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація