Справа № 583/4514/14-к
1-кс/583/733/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" грудня 2014 р. слідчий суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Кудін А.М., з участю секретаря с/з ОСОБА_1, розглянувши у судовому засіданні в м. Охтирка клопотання старшого слідчого СВ Охтирського МВ УМВС України в Сумській області майора міліції ОСОБА_2 про надання тимчасового доступу до речей і документів (дозволу на отримання інформації про зв’язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, що перебуває у володінні ПрАТ «Київстар») за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12014200060001030 від 25.12.2014 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.296 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
30.12.2014 р. до суду надійшло клопотання ст. слідчого СВ Охтирського МВ УМВС України в Сумській області майора міліції ОСОБА_2 про надання тимчасового доступу до речей і документів за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12014200060001030 від 25.12.2014 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.296 КК України, а саме: надання дозволу на отримання інформації про зв’язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, здійснених по номеру абонента: 067-965-06-62, що перебуває у володінні ПрАТ «Київстар».
В судове засідання ст. слідчий СВ Охтирського МВ УМВС України в Сумській області ОСОБА_2 не з’явився, подав заяву, в якій просить клопотання розглянути без його участі, тому слідчий суддя вважає за можливе розглянути без його участі та без здійснення фіксації за допомогою технічних засобів.
Відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України слідчий суддя вважає за необхідне розглянути дане клопотання без виклику представника оператора мобільного зв’язку ПрАТ «Київстар», у володінні якого знаходиться інформація, оскільки існує реальна загроза її знищення.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання, дослідивши додані до клопотання документи, вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що в провадженні СВ Охтирського МВ УМВС України в Сумській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до ЄРДР за №12014200060001030 від 25.12.2014 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.296 КК України.
Так, в ході досудового розслідування було встановлено, що 25.12.2014 р. близько 07 год. 00 хв. В поблизу будинку №13 по вул. Леніна в м. Охтирка Сумської області невстановлені особи з хуліганських мотивів здійснили постріл у громадянина ОСОБА_3, 08.01.958 р.н., який в цей час прямував на роботу. В подальшому потерпілий ОСОБА_3 був доставлений до приймального відділення КЗ «Охтирська ЦРЛ» з діагнозом: вогнепальне поранення правого та лівого стегна. В ході проведення рядку слідчих та оперативно-розшукових заходів було встановлено, що до вчинення даного кримінального правопорушення може бути причетний ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який користується абонентським номером оператора мобільного зв’язку ПрАТ «Київстар» №067-965-06-62. Таким чином, необхідно отримати інформацію про надання телекомунікаційних послуг за номером абонента вказаного абонента, що знаходиться у оператора мобільного зв’язку ПрАТ «Київстар» .
Враховуючи те, що для здобуття доказів вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, виникла необхідність в отриманні від оператора мобільного зв’язку ПрАТ «Київстар» інформації про надання телекомунікаційних послуг за номером абонента №067-965-06-62, а саме вхідні, вихідні дзвінки, sms - повідомлення із зазначенням дати, часу тривалості з’єднання, номер ІМЕІ мобільного терміналу з прив’язкою до базових станцій та адреси їх розташування, дзвінки, під час яких з’єднання не відбувалось (нульові дзвінки) за період часу з 15.09.2014 р. по 25.12.2014 р., оскільки вказана документація може містити інформацію, яка цікавить слідство, та бути доказами, які самостійно або в сукупності з іншими доказами матимуть суттєве значення для з’ясування обставин злочину, виникла необхідність у отриманні від оператора мобільного зв’язку ПрАТ «Київстар» інформації про з’єднання кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг в період часу з період часу з 15.09.2014 р. по 25.12.2014 р., тому і виникла необхідність у даному клопотанні.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Клопотання уповноваженої особи, що надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України. Згідно з ч.5, 6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Крім того, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до п.7 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка містяться в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв’язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Слідчий суддя вважає, що уповноваженою особою доведено, що необхідна інформація знаходиться у оператора телекомунікацій, а саме у оператора мобільного зв’язку ПрАТ «Київстар» та самі по собі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у встановленні винної особи та її можливого місцезнаходження.
Вилучення документів необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів.
Одержати зазначені документи іншими способами не можливо, оскільки згідно зі ст.9 Закону України «Про телекомунікації» охорона таємниці телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються технічними засобами телекомунікацій, та інформаційна безпека телекомунікаційних мереж гарантуються Конституцією та законами України. Зняття інформації з телекомунікаційних мереж заборонене, крім випадків, передбачених законом. Оператори, провайдери телекомунікацій зобов'язані вживати відповідно до законодавства технічних та організаційних заходів із захисту телекомунікаційних мереж, засобів телекомунікацій, інформації з обмеженим доступом про організацію телекомунікаційних мереж та інформації, що передається цими мережами.
За таких обставин, слідчій суддя дійшов висновку, що клопотання уповноваженої особи обґрунтовано та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 159-164,166, 395 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ Охтирського МВ УМВС України в Сумській області майора міліції ОСОБА_2 про надання тимчасового доступу до речей і документів задовольнити.
Надати старшому слідчому СВ Охтирського МВ УМВС України в Сумській області майору міліції ОСОБА_2 тимчасовий доступ до документів Оператора мобільного зв’язку ПрАТ «Київстар», за адресою: місто Харків, вул. Космічна, 21, роздруківки, яка є відображенням електронного документа, із зазначенням інформації про: вхідні, вихідні дзвінки, із зазначенням дати, часу тривалості з’єднання, з прив’язкою до базових станцій та адреси їх розташування, по номеру абонента №067-965-06-62, за період часу з 15.09.2014 р. по 25.12.2014 р., у друкованому та електронному вигляді - з можливістю їх вилучення.
Строк дії ухвали один місяць.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Сумської області протягом п’яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя: А.М.Кудін