Судове рішення #6829699

Справа № 2-а-3782/09  


 

П О С Т А Н О В А  

І  М  Е  Н  Е  М          У  К  Р  А  Ї  Н  И  


16 листопада 2009 року            

Деснянський районний суд м. Чернігова у складі:  

головуючого судді   Требух Н.В.  

при секретарі  Рудик Є.В.  

за  участю позивача  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора  ДПСВДАІ  м.Чернігова ОСОБА_2 про скасування постанови, -  


в  с  т  а  н  о  в  и  в :  


08.10.2009року позивач звернувся до суду з позовом  про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення ( серія СВ №036746) від 30.09.2009 року, винесеної відповідачем.  

В обґрунтування позову зазначив, що його безпідставно притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення п16.3 Правил дорожнього руху, а саме: при необхідності надання переваги  в русі транспортним засобам 30.09.2009 року при переїзді перехрестя вулиць Глібова – Красно сільського в м.Чернігові, зупинив автомобіль  за світлофором на перехресті, чим не міг бачити його сигнали.  

У судовому  засіданні  позивач адміністративний позов підтримав і наполягав на задоволенні.  

Відповідач в судове засідання не з»явились, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили.  

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.  

30 вересня 2009 року позивач, керуючи автомобілем Мерседес-бенс, був зупинений відповідачем на перехресті вулиць  Глібова – Красно сільського в м.Чернігові. Відносно позивача інспектором ДПС ВДАІ м.Чернігова ОСОБА_2 був складений протокол  СВ 034405, у  якому зазначено що, позивач,  при необхідності надання переваги  в русі транспортним засобам при переїзді перехрестя, зупинив автомобіль  за світлофором на перехресті, чим не міг бачити його сигнали, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.2 ст.122 КУпАП  

  В судовому засіданні позивач зазначив, що він порушення не вчиняв, і вказав, що діяв відповідно до п.8.11 Правил дорожнього руху, згідно якого  водіям, які в разі  ввімкнення жовтого сигналу або підняття регулювальником  руки вгору не можуть зупинити транспортний засіб у місці, передбаченому п.8.10 цих Правил, не вдаючись до екстреного гальмування, дозволяється рухатись далі за умови забезпечення безпеки дорожнього руху. Водій транспортного засобу, який знаходився праворуч, не виконавши вимоги п.16.5 Правил дорожнього руху, згідно якого у разі подання сигналу регулювальником або ввімкнення сигналу світлофора, що дозволяє рух, водій зобов’язаний дати дорогу  транспортним засобам, що завершують рух через перехрестя, почав рух через перехрестя, в зв’язку з чим позивач вимушений був зупинитись, щоб не створити аварійну ситуацію.  

  Вказані факти підтверджуються також свідком ОСОБА_3, який показав, що позивач дійсно не вчиняв правопорушення і керував автомобілем з дотриманням Правил дорожнього руху.  

В судове засідання відповідач  докази фотофіксації чи відеофіксації правопорушення, а також будь-які інші докази, що підтверджують вину позивача у скоєнні правопорушення, що передбачене ч.2  ст. 122 КУпАП, суду не надав  

  Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень,  дій чи  бездіяльності  суб'єкта  владних  повноважень  обов'язок  щодо доказування правомірності  свого  рішення,  дії  чи  бездіяльності покладається    на відповідача,   якщо   він   заперечує   проти адміністративного позову.  

  За таких обставин позов підлягає задоволенню.  

    Керуючись статтями 2, 3, 94,  158 - 163, 186 КАС України, суд  


п о с т а н о в и в :                                                                                      

Адміністративний позов задовольнити.  

Визнати незаконною та скасувати постанову серії СВ № 036746 від 30.09.2009 року інспектора ДПС  ВДАІ ОСОБА_2 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ст.122 ч.2 КУпАП та накладення штрафу у розмірі 430 грн.  

Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду.  

  Заяву про  апеляційне  оскарження може  бути  подано протягом десяти  днів з дня проголошення постанови.  

  Апеляційна  скарга на  постанову  суду  подається протягом  двадцяти днів після  подання заяви  про апеляційне  оскарження.  

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви  про апеляційне оскарження, якщо скарга подана у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  


С у д д я                                                                         ОСОБА_4  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація