П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 листопада 2009 року Тальнівський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді - Ткаченка О.М.
за участю секретаря - Джуської Л.О.
прокурора - Демченко С.М.
розглянувши під час попереднього розгляду матеріали кримінальної справи по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українку, громадянку України, уродженку с.Вільхівець Звенигородського району та жительку с.Антонівка Тальнівського району , Черкаської області, освіта середня-спеціальна, одружену, працюючої приватним підприємцем, раніше не судимої, у вчинені злочину передбаченого ч. 1 ст. 172 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, будучи приватним підприємцем, згідно свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця від 22.01.2008 року, умисно з метою порушення трудових прав працівника в порушення вимог ст.21,24,24-1 та 48 Кодексу Законів про Працю України, згідно яких "...у разі укладення трудового договору між працівником та фізичною особою, фізична особа у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи повинна зареєструвати укладений у письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості за місцем свого проживання" та "трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п'ять днів", однак всупереч вказаному, ОСОБА_1, умисно при прийнятті на роботу з початку 2008 року ОСОБА_2, на посаду продавця магазину в с.Антонівка, не уклала з останньою трудовий договір, не зареєструвала його в державній службі зайнятості, не оформила на неї трудову книжку, систематично порушувала право працівника на відпочинок, на отримання заробітної плати не менше 2-х разів на місяць, отримання Заробітної плати у подвійному розмірі у святкові та вихідні дні, позбавила ОСОБА_2 правового захисту від необґрунтованої відмови у прийнятті на роботу і незаконного звільнення, порушила строк випробування при прийомі на роботу, крім цього вказане призвело до не нарахування їй трудового стажу та повної відсутності соціальних та судових гарантій найманих працівників.
Прокурор заявив клопотання про те, що в справі є підстави для закриття кримінальної справи та звільнення підсудної ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності у зв’язку зі зміною обстановки, посилаючись на те, що обвинувачена вперше притягується до кримінальної відповідальності, щиро розкаялась, позитивно характеризується за місцем роботи та проживання, на даний час ОСОБА_2 припинила свою трудову діяльність на посаді продавця в її магазині с.Антонівка Тальнівського району, повністю визнала свою вину, активно сприяла розкриттю злочину, претензій до неї немає, а тому підсудна ОСОБА_1 перестала бути суспільно небезпечною.
Підсудна ОСОБА_1 під час попереднього розгляду справи свою вину визнала повністю та не заперечувала проти закриття справи на підставі ст. 7 КПК України.
Вислухавши прокурора, підсудну, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підсудної ОСОБА_1 підлягає до задоволення, оскільки підсудна вперше притягується до кримінальної відповідальності за вчинення злочину невеликої тяжкості, позитивно характеризується за місцем роботи та проживання, на даний час ОСОБА_2 припинила свою трудову діяльність на посаді продавця в її магазині с.Антонівка Тальнівського району, тобто не передбачувала можливості настання суспільно небезпечних наслідків своєї діяльності, щиро розкаялася, повністю визнала свою вину, активно сприяла розкриттю злочину, а тому підсудна ОСОБА_1 перестала бути суспільно небезпечною.
На підставі ст. 48 КК України, керуючись ст.ст. 7, 240, 244, 248 КПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності, за скоєний злочин передбачений ч. 1 ст. 172 КК України в зв'язку із зміною обстановки.
Кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1 провадженням закрити.
Міру запобіжного заходу – підписку про невиїзд відносно ОСОБА_1 скасувати.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через Тальнівський районний суд протягом семи діб з дня її винесення.
Головуючий