Справа № 2 – 2296/2009 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 вересня 2009 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого-судді Демчика Р.В.
при секретарях Хоменко Ю.О., Діденко І.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сміла цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дружини, -
встановив:
Відповідач є батьком ОСОБА_3 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, матір’ю яких є позивачка.
Позивачка, посилаючись на те, що вона в даний час знаходиться у відпустці по догляду за дітьми, які є інвалідами з дитинства, не має можливості заробляти кошти на утримання сім’ї а відповідач не бажає добровільно надавати допомогу на утримання сім’ї, звернулась в суд з позовом про стягнення з нього на її користь аліментів на її утримання в розмірі 1/3 частини з усіх видів його доходу щомісячно, до досягнення дочками шестирічного віку.
В судовому засіданні позивачка свої вимоги змінила, просила стягувати з відповідача аліменти на її утримання в розмірі 200 грн. щомісячно до досягнення дочками шестирічного віку.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Згідно свідоцтв про народження відповідач є батьком ОСОБА_2, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, матір’ю яких є позивачка.
Як вбачається з довідок Смілянської міської дитячої поліклініки від 6 листопада 2008 року, ОСОБА_5 та ОСОБА_2 є інвалідами з дитинства.
Як вбачається з довідки квартального комітету, діти проживають разом з матір’ю та знаходяться на її утриманні.
Судом встановлено, що відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання сім’ї, хоча повинен матеріально підтримувати дружину, з якою проживає дитина.
Відповідно до ч. 3 ст. 84 СК України, якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною шести років.
Враховуючи те, що хоча відповідач не працює але є працездатним, а тому може надавати допомогу на утримання дружини, суд вважає за можливе стягувати з нього на користь позивачки на її утримання 200 грн. щомісячно до досягнення дочками шестирічного віку.
З відповідача на користь держави необхідно стягнути судові витрати по сплаті судового збору та на користь УДК м. Сміла витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судової справи.
На підставі наведеного, ст.ст. 79, 80, 84 СК України та керуючись ст.ст. 10, 14, 84, 88, 212, 213, 367 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючого машиністом ВО «Водгео» м. Сміла, на користь користь ОСОБА_1 , проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_5, аліменти на її утримання, у розмірі 200 грн. щомісячно, починаючи з 6 серпня 2009 року і до досягнення дочками ОСОБА_4 та ОСОБА_3 шестирічного віку, до 23 серпня 2010 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. судового збору.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь УДК м. Сміла 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судової справи.
Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження та поданням протягом 20 днів після подання такої заяви - апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана через Смілянський міськрайонний суд і в 10 денний строк з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про оскарження рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а в разі його оскарження - після розгляду справи апеляційним судом, якщо воно не буде скасоване.
Головуючий: