Судове рішення #6828768

Справа № 22-7079/2008р Головуючий у 1-інстанції: Цокол Л.І.

Доповідач: Кравець В. А.


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


10 вересня 2008 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду м. Києва в складі

Головуючого: Кравець В. А

Суддів : Мараєвої Н.Є., Кабанченко О.А.

При секретарі: Козачук О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Верес-Інвест» ОСОБА_1 на рішення Печерського районного суду м. Києва від 12 червня 2008 року в справі за позовом ОСОБА_4 до Товариства з обмеженою відповідальністю Спеціалізований реєстратор «Трансферт», Товариство з обмеженою відповідальністю «Верес- Інвест» , ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання недійсними договорів купівлі-продажу акцій, особового рахунку, змін в системі реєстру власників іменних цінних паперів та переведення прав і обов»язків покупця, -


ВСТАНОВИЛА:


Рішенням Печерського районного суду м. Києва від 12 червня 2008 року позовні вимоги ОСОБА_4 до ТОВ «Спеціалізований реєстратор «Трансферт», ТОВ «Верес-Інвест», ОСОБА_3 ОСОБА_2 про визнання недійсними договорів купівлі-продажу акцій, переведення на позивача прав та обов'язків покупця та внесення змін до системи реєстрів задоволено частково.

На вказане рішення Товариство з обмеженою відповідальністю «Верес-Інвест» подало апеляційну скаргу , в якій просить рішення скасувати , посилаючись на його невідповідність нормам матеріального та процесуального права

Апеляційна скарга не підлягає розгляду Апеляційним судом м. Києва з наступних підстав:

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_4. звернувся до суду і просив визнати недійсними договір купівлі-продажу акцій №22795, №22796 від 15 червня які укладені між ОСОБА_3. і ТОВ «Верес Інвест» та ОСОБА_2 і ТОВ «Верес Інвест», перевести права і обов'язки покупця на позивача, визнати особовий рахунок №2045 ТОВ «Верес Інвест», відкритий через проведені зміни в системі реєстру власників іменних цінних паперів реєстратором ТОВ «Трансферт недійсними, визнати зміни, внесені в систему реєстру власників іменних цінних паперів ЗАТ «АТП 13060» реєстратором ТОВ «Трансферт» , які проводились на особовому рахунку №2045 ТОВ «Верес-Інвест» згідно цивільно правових угод купівлі-продажу акцій, які були надані відповідачем ТОВ «Верес Інвест» реєстратору ТОВ «Трансферт» з 24 червня 2000 року по 03 березня 2001 року недійсними, а також внести в систему реєстру записів про перехід права власності на іменні цінні папери.

Пунктом 4 статті 12 ГПК України передбачена підвідомчість господарським судам справ, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який

вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення підсудності справ з питань приватизації та з корпоративних спорів» від 15.12.2006 року, який набув чинності 29.12.2006 року, справи у спорах між господарським товариством та його учасником ( засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарського товариства, що пов»язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, відносяться до виключної компетенції господарського суду за місцезнаходженням господарського товариства згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Таким чином, на підставі викладеного колегія суддів приходить до висновку , що рішення суду підлягає скасуванню із закриттям провадження в справі.

Керуючись ст. ст. 205, 307, 310, 313-315 ЦПК України колегія суддів , -


УХВАЛИЛА:


Апеляційну скаргу директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Верес-Інвест» ОСОБА_1- задовольнити частково.

Рішення Печерського районного суду м Києва від 12 червня 2008 року скасувати, провадження в справі закрити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена протягом двох місяців до Верховного Суду України шляхом подачі касаційної скарги до цього суду.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація