Справа № 2-1765/2009
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 листопада 2009 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючої – судді Мішуровської С.Т.,
при секретарі - Давидової В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Лозова Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому просить розірвати між нею та відповідачем шлюб, зареєстрований 23 вересня 2006 року відділом РАЦС по місту Лозова Лозівського міськрайонного управління юстиції Харківської області, актовий запис № 350, посилаючись на те, що вона перебуває з відповідачем в зареєстрованому шлюбі з 23 вересня 2006 року. Від цього шлюбу вони мають неповнолітню доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, яка проживає разом з позивачкою та буде проживати з нею і після розірвання шлюбу. Спільне життя з відповідачем не склалося, він зловживає спиртними напоями, між ними склалися неприязні відносини, тому позивачка подальше сумісне життя та збереження сім’ї вважає неможливим.
Позивачка в судовому засiданнi позов підтримала, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просила місце проживання дитини визнати разом з нею.
Відповідач в судовому засіданні позов не заперечував проти розірвання шлюбу.
Вислухавши сторони, перевіривши матеріали справи, суд дійшов до наступного.
Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 23 вересня 2006 року, що підтверджується свідоцтвом про шлюб, виданим 23.09.2006 року відділом РАЦС по місту Лозова Лозівського міськрайонного управління юстиції Харківської області, актовий запис № 350.
Шлюб у позивачки перший, у відповідача третій.
Від цього шлюбу у сторін є неповнолітня донька – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, що підтверджується копією свідоцтва про народження, яка проживає разом з позивачкою та знаходиться на її утриманні, тому суд вважає, що після розірвання шлюбу донька буде проживати разом з матір’ю.
Спір про розподіл майна у суді не заявлений.
Відповідно до ст.112 Сімейного кодексу України суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітніх дітей та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач зловживає спиртними напоями. між сторонами виникли неприязні відносини, до примирення сторони не прагнуть, що є підставою для розірвання шлюбу, тому суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАГС, витрати необхідно покласти на відповідача в сумі 24,00 грн., оскільки, суд вважає, що він більш винний у розірванні шлюбу.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 212, 213, 214-215 ЦПК України, ст.ст. 110, 111, 112 Сімейного Кодексу України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження та ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище ОСОБА_1), ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, зареєстрований 23 вересня 2006 року відділом РАЦС по місту Лозова Лозівського міськрайонного управління юстиції Харківської області, актовий запис № 350.
Місце проживання неповнолітньої доньки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати разом з матір’ю – ОСОБА_1
Стягнути з ОСОБА_2 за реєстрацію розірвання шлюбу в органах РАГС держмито на користь держави в сумі 24,00 грн., ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку в апеляційний суд Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 – денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України
Суддя: