Судове рішення #68281868


ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



Справа № 2а-644/10/0221                                                   

Головуючий у 1-й інстанції: Нечипорук Л.Ф.

Суддя-доповідач: ОСОБА_1

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 серпня 2011 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого-судді: Голоти Л. О.

суддів: Мельник-Томенко Ж. М., Залімського І. Г.


розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Староміського районного суду м. Вінниці від 09 грудня 2010 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління праці та соціального захисту населення Вінницької міської ради про встановлення розміру зарплати для пенсійного нарахування , -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Головного управління праці та соціального захисту населення Вінницької міської ради про встановлення розміру зарплати для пенсійного нарахування.

Ухвалою Староміського районного суду м. Вінниці від 09 грудня 2011 року позовну заяву залишено без розгляду.

Не погоджуючись з постановленою ухвалою, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати дану ухвалу та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду, посилаючись на те, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права.

У зв’язку з неприбуттям жодної з осіб, які беруть участь у справі в судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 197 КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржувану ухвалу - без змін.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 199 та ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції.

У відповідності до ч.1, 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено, інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод та інтересів.

Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень (ч.4 ст.99 КАС України).

З матеріалів справи вбачається, що позивач дізнався про порушення свого права із листа Головного управління праці та соціального захисту населення Вінницької міської ради № 1005/ж-05 від 14.10.2010 року, отриманого ним за результатами розгляду його звернення в порядку досудового вирішення справи.

Проте, з позовною заявою позивач звернувся до суду тільки 20 грудня 2010 року, тобто з пропуском встановленого ч. 4 ст. 99 КАС України строку.

Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала (ст.100 КАС України).

Клопотання про поновлення строку звернення до суду позов не містить.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та прийняв рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, а оскаржувану ухвалу суду без змін.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу ОСОБА_2, – залишити без задоволення, а ухвалу Староміського районного суду м. Вінниці від 09 грудня 2010 року, – без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно ст 212 КАС України.


          Головуючий                                                   /підпис/           ОСОБА_1


          Судді                                                            /підпис/           ОСОБА_3


                                                                      /підпис/           ОСОБА_4


З оригіналом згідно:

секретар


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація