Судове рішення #68280550


Апеляційний суд Житомирської області

м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 24, 10008, (0412) 47-26-44


УХВАЛА

Іменем України

10 березня 2011 року

Колегія: суддів судової палати у цивільних справах

апеляційного суду Житомирської області в складі:

головуючого судді: Худякова A.M.,

суддів: Широкової Л.В.,

ОСОБА_1,

при секретарі судового засідання Пюра Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в

м.Житомирі апеляційну скаргу ОСОБА_2 на

рішення Коростишівського районного суду Житомирської області

від 24 січня 2011 року по цивільній справі за позовом

ОСОБА_3 до державного виконавця

відділу Державної виконавчої служби Коростишівського

районного управління юстиції, третя особа ОСОБА_2

Євгенівна про визнання дій державного виконавця відділу

Державної виконавчої служби Коростишівського районного

управління юстиції (далі - державного виконавця) щодо

проведення розрахунку аліментів неправомірними,

ВСТАНОВИЛА:

У листопаді 2010 року ОСОБА_3 звернувся до

суду з вказаним позовом. В обґрунтування своїх вимог

посилався на те, що рішенням Коростишівського районного суду

Житомирської області від 07.07.1993 року з нього на користь

ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_4, 30.06.1992 року

народження, стягнуто до його повноліття аліменти в розмірі

1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше 1/4 частини

мінімального заробітку.

Посилаючись на те, що державний виконавець визначив

заборгованість по аліментам без врахування розміру

мінімальної заробітної плати за відповідний рік згідно Закону

України "Про Державний бюджет України", позивач просив

визнати такі дії державного виконавця неправомірними.

Справа № 22ц;0690/753/11 Головуючий в суді Г ОСОБА_5

Категорія 46 Доповідач Худяков A.M.

2

Рішенням Коростишівського районного суду Житомирської області від 24 січня 2011 року позов задоволено. Визнано довідку-розрахунок заборгованості по аліментах .від 01.10.2010 року видану відділом Державної виконавчої служби Коростишів­ського районного управління юстиції за виконавчим листом № АЕ- 56 від 07.07.1993 року, виданого Коростишівським районним судом про стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, - незаконною.

Зобов'язано відділ Державної виконавчої служби Коростишівського районного управління юстиції здійснити перерахунок заборгованості по аліментах згідно виконавчого листа №АЕ-5б від 07.07.1993 року, виданого Коростишівським районним судом про стягнення аліментів з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, .але не менше . 1/4 частини мінімального заробітку відповідно 'до ' норм ст.82 Закону України "Про Державний бюджет України" станом на 2006 рік, ст.7 6 Закону України "Про Державний бюджет України", станом на 2007 рік, CT.59 Закону України "Про Державний бюджет України" станом на 2008 рік, СТ.55 Закону України "Про Державний бюджет України" станом на 20^09 рік, ст.53 Закону України "Про Державний бюджет України" станом на 2010 рік, ст.2 Закону України "Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати".

У апеляційній скарзі ОСОБА_2, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду та ухвалити нове про відмову в задоволенні позову. Зокрема вказує на те, що суд при винесені рішення не дав належної оцінки доказам щодо відсутності доходів у суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_3

Перевіривши законність і обґрунтованість рішення в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що розмір аліментів повинен розраховуватись державним виконавцем відповідно до розміру мінімальної заробітної плати за відповідний рік згідно Законів України "Про Державний бюджет України", "Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати".

З даним висновком погоджується колегія суддів, приймаючи до уваги таке.

З матеріалів справи вбачається, що згідно рішення Коростишівського районного суду від 07.07.1993 року з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, стягнуто до його повноліття аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше 1/4 частини мінімального заробітку.

з

Таким чином, розмір аліментів повинен розраховуватись в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше 1/4 частини мінімального заробітку. '

«

Оскільки ОСОБА_3 Б. на протязі 2006-2010 років не отримував заробіток, розмір заборгованості по аліментам визначався державним виконавцем виходячи з середньої заробітної плати для даної місцевості.

Колегія суддів вважає, що даний порядок щодо встановлення розміру заборгованості по аліментам слід застосовувати в разі відсутності посилань в судовому рішенні на мінімальний розмір відсоткового відношення до мінімальної заробітної плати в разі відсутності заробітку у боржника.



Враховуючи, що державним виконавцем при визначенні розміру заборгованості по аліментам не прийняті до уваги базові закони, які встановлюють відповідний розмір мінімальної заробітної плати у кожному конкретному році, суд першої інстанції обгрунтовано визнав вказані дії державного виконавця неправомірними.

Виходячи з наведеного, судом першої інстанції при вирішенні спору вірно застосовані норми матеріального та процесуального права.

Колегія суддів приходить до висновку, що підстав для скасування рішення, з мотивів, наведених в скарзі, немає.

Керуючись ст.ст.303,304,307,308,313-315 ЦПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.

Рішення Коростишівського районного суду Житомирської області від 24 січня 2011 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і з цього ж дня на протязі двадцяти днів може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розглялу цивільних і кримінальних справ.

Головуючий (підпис)

Судді: (підписи)

Згідно: суддя апеляційного суду

Житомирської області ОСОБА_6



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація