Справа № 1-174/2009р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
7 вересня 2009 року м. Черкаси
Черкаський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Смоляра О.А.
при секретарі Семиз В.М.
з участю прокурора Кривенко Є.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальну справу по обвинуваченню:
КОСЬМИНИ ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,
уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2 Кам`янського району Черкаської області, громадянина України, українки, ІНФОРМАЦІЯ_3, неодруженої, яка має на утриманні 5 неповнолітніх дітей, непрацюючої, несудимої, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,
у скоєнні злочину передбаченого ст.166 КК України, суд,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 в період з 10.04.2009 р. по теперішній час, злісно не виконує батьківські обов`язки по вихованню і догляду за її малолітньою донькою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, яке виразилося у формі того, що вона:
- не забезпечила належних умов проживання малолітньої дитини;
- не забезпечила надання необхідної медичної допомоги своїй малолітній дитині ОСОБА_3, а навпаки 13.05.2009 р. достовірно знаючи про тяжкість стану дитини, перешкодила лікуванню останньої, всупереч вказівкам лікарів забрала дитину додому, амбулаторного лікування в подальшому не здійснювала;
- не забезпечила належного матеріального, духовного, фізичного та морального розвитку малолітньої доньки ОСОБА_3
- не забезпечила належного режиму харчування малолітньої, що зрештою призвело до дефіциту ваги ОСОБА_3
Згідно висновку судово-медичної експертизи №24-к всі вищезазначені захворювання малолітньої дитини, ОСОБА_3, можна віднести до набутих після народження як наслідок неналежного догляду за дитиною, нераціонального харчування та недотримання режиму дня, поганих побутових та матеріально-технічних умов, в яких проживає сім`я, де росте та розвивається дитина.
Своїми умисними діями ОСОБА_2 внаслідок систематичного, тривалого невиконання батьківських обов`язків по догляду за малолітньою дитиною, спричинила тяжкі наслідки у вигляді завдання дитині моральної та фізичної шкоди, порушення права дитини на достатній життєвий рівень, нормальний духовний розвиток та право на отримання соціальної допомоги. Вказані суспільно-небезпечні наслідки знаходяться у прямому причинно-наслідковому зв`язку з бездіяльністю КОСЬМИНИ Н.І.
Допитана в якості підсудної, ОСОБА_2 вину свою визнала повністю і пояснила, що 10.04.2009 р. вона народила доньку ОСОБА_3, з якою через 5 днів була виписана з Черкаської ЦРЛ. Коли вони приїхали додому із пологового будинку, дитина спала у колясці, так як у неї не було дитячого ліжка. Дитина народилась доношеною й здоровою, вага при виписці складала 3, 900 кг. Дитина була на штучному годуванні, годувала вона її лише коров`ячим молоком. На початку травня 2009 р. вона звернулась до Яснозірської лікарні зі своєю дитиною, тому що у неї був нежить. Оглянувши дитину, лікар призначив для неї ліки, але ліки вона так і не купила. А 08.05.2009 р. дитину було направлено до дитячого відділення Черкаської ЦРЛ, але вона особисто з дитиною не поїхала, а поїхала з її дитиною ОСОБА_4, яка 12.05.2009 р. зателефонувала їй, та сказала, що вона вже не може лежати разом з дитиною в лікарні. Тоді ОСОБА_2 особисто, наступного дня, приїхала до Черкаської ЦРЛ і самостійно забрала дитину додому. На вмовляння завідуючого дитячого відділення Черкаської ЦРЛ про те, що стан дитини нестабільний і якщо її забрати, це може зашкодити її здоров`ю, вона ніяк не відреагувала.
Винність підсудної КОСЬМИНИ Н.І. підтверджується як її показами даними в судовому засіданні так і тими доказами стосовно фактичних обставин справи, які були зібрані органами досудового слідства, ніким не оспорюються, їх зміст правильно зрозумілий підсудній та іншим учасникам судового розгляду, чія позиція на думку суду, не викликає сумніву добровільності та істинності, та що учасники процесу відповідно до ч.3 ст.299 КПК України, будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини.
Оцінюючи докази в їх сукупності, суд вважає, що вина підсудної КОСЬМИНИ Н.І. доведена повністю і кваліфікує її дії за ст.166 КК України як злісне невиконання батьками встановлених законом обов`язків по догляду за дітьми, що спричинило тяжкі наслідки.
В якості пом`якшуючих вину обставин підсудної суд вважає щире каяття та сприяння розкриття злочину.
Обтяжуючою відповідальність підсудної обставиною виступає те, що злочин було вчинено щодо малолітньої дитини.
Враховуючи ступінь тяжкості злочину, особу винної, наявність пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудної КОСЬМИНИ Н.І. можливе при призначенні їй покарання не пов`язаного з позбавленням волі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.75,76, 166 КК України ст.ст. 299, 323, 324 КПК України, суд –
З А С У Д И В :
Визнати ОСОБА_2 винною у скоєнні злочину, передбаченого ст.166 КК України та призначити їй покарання у виді позбавлення волі строком на 2 роки.
На підставі ст.75 КК України засуджену ОСОБА_2 звільнити від відбування призначеного покарання з іспитовим строком 1 рік.
На підставі ст.76 КК України зобов`язати засуджену ОСОБА_2 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, та повідомляти його про зміну місця проживання, роботи, періодично з`являтися для реєстрації в органи кримінально виконавчої інспекції.
Запобіжний захід – підписка про не виїзд, до вступу вироку в законну силу - залишити.
На вирок може бути подана апеляційна скарга засудженим чи апеляційне подання прокурором до судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Черкаської області на протязі 15 діб з моменту його проголошення.
ГОЛОВУЮЧИЙ О.А.СМОЛЯР
- Номер: 1-в/345/14/2016
- Опис: зарахування строку
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-174/2009
- Суд: Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Смоляр Олександр Андрійович
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.01.2016
- Дата етапу: 20.01.2016