Судове рішення #6819578




                         ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

      У Х В А Л А  

                                        ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ  

03 листопада 2009 року                                                                                  № 22-а-12353/08/9104


Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :

головуючого судді                                       Довгополова О.М.,

суддів:                                Попка Я.С., Носа С.П.,

при секретарі судового засідання            Наконечній М.Р.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу  Державної судової адміністрації України на постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 16 липня 2008 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної судової адміністрації України про спонукання до зарахування до стажу роботи, що дає право на отримання щомісячного грошового утримання судді, часу роботи стажистом прокуратури та зобов’язати призначити таке утримання,         


В С Т А Н О В И Л А:  

В червні 2008 року позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, покликаючись на те, що з 01.08.1990 року по 27.07.1991 року включно він працював стажистом прокуратури м. Хмельницького.  

Постановою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 16 липня 2008 року позов задоволено частково, зобов’язано відповідача зарахувати позивачу до стажу роботи, що дає право на отримання щомісячного грошового утримання судді, час роботи стажистом прокуратури м. Хмельницького Хмельницької області та призначити йому щомісячне грошове утримання з 17.07.2007 року – дати настання 20 років стажу.  

У скарзі на постанову відповідач просить її скасувати, відмовивши у задоволенні позову. При цьому покликається на неправильне застосування статей 50-1, 56 Закону України «Про прокуратуру», вважаючи, що посада стажиста не охоплюється поняттям «прокурор» в розумінні статті 56 зазначеного Закону.

В поданому запереченні позивач просить залишити скаргу без задоволення, а постанову – без змін.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги та заперечень на неї, колегія суддів приходить до висновку, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Відповідно до частини 4 статті 43 Закону України «Про статус суддів» до стажу роботи, що дає право на відставку судді та отримання щомісячного довічного грошового утримання, зараховується, зокрема, час роботи на посадах прокурорів і слідчих.

Вирішуючи питання про зарахування позивачу до стажу роботи, що дає право на отримання щомісячного грошового утримання судді, час роботи стажистом прокуратури м. Хмельницького, судом першої інстанції правильно враховано, що згідно з частиною 5 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» час роботи стажистами в органах прокуратури зараховується до часу роботи на прокурорських посадах, перелічених у статті 56 цього Закону.  

Зазначене відповідає вимогам частини 4 статті 43 Закону України «Про статус суддів» щодо наявності часу роботи на посадах прокурорів.

Враховуючи наведене, до стажу роботи, що дає право на відставку судді та отрмання щомісячного довічного грошового утримання, зараховується час роботи на посадах прокурорів, який обчислюється в порядку, встановленому Законом України «Про прокуратуру».

Крім того, судом першої інстанції правильно обчислено стаж роботи позивача, що дає йому право на відставку судді та отримання щомісячного довічного грошового утримання з 17.07.2007 року.

Отже, колегія суддів вважає, що постанова суду є законною та обгрунтованою, а тому  скарга відповідача задоволенню не підлягає.  

Керуючись частиною 3 статті 160 статтями 195, 196, 198, 200, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -


У Х В А Л И Л А:  


Апеляційну скаргу Державної судової адміністрації України залишити без задоволення, постанову Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 16 липня 2008 року у справі № 2-а-1391/08 – без змін.  

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.



Головуючий:                                                                         О.М. Довгополов


Судді:                                                                                     С.П. Нос


                                                                                                Я.С. Попко










Повний текст рішення виготовлено 06 листопада 2009 року.  


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація