Судове рішення #6819497

                       Справа № 2-228  

                    2009 року  



Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  


17 березня 2009 року            Рівненський районний суд Рівненської області  


в особі судді                                 Остапчук Л.В.  

    при секретарі                               Захарук Г.Л.  

    за участю: позивачки         ОСОБА_1  


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рівному  

цивільну справу за позовом   ОСОБА_1   до   ЧЕРВ’ЮКА ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,  


в с т а н о в и в:  

 

  У зв’язку з тим, що вони з чоловіком перебувають у зареєстрованому шлюбі з 08.09.2006 року, від шлюбу дітей не мають, сімейне життя  у них не склалося через часті сварки, так як чоловік її обманював,  ображав, витрачав сімейні кошти на власні потреби, у них різні погляди на вирішення сімейних проблем, з січня 2008 року вони фактично припинили подружні стосунки, проживають окремо, відповідач утворив нову сім’ю, позивачка звернулася з даним позовом до суду і просить їх шлюб розірвати.  

  В суді позивачка ОСОБА_1 позов підтримала, пославшись на обставини викладені в позовній заяві. Пояснила, що примирення між нею і чоловіком не відбулося, він в сім’ю не повернувся, тому просить їх шлюб розірвати.  

Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином і в установлений строк був повідомлений про слухання справи. Причину неявки суду не повідомив, від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, тому суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача, тобто провести заочний розгляд справи і ухвалити заочне рішення.  

    Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 08.09.2006 року. Від  шлюбу дітей не мають. Сторони з січня 2008 року проживають окремо, шлюбних стосунків не підтримують,  у них різні бюджети, спільного домашнього господарства не ведуть, що підтверджується поясненнями позивачки.  

Суд надавав сторонам строк для примирення, але воно між ними не відбулося.  

Суд, відповідно до ст.112 Сімейного кодексу України, з’ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, прийшов до переконання, що дана сім’я існує формально,  примирення подружжя неможливе, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам кожного з них.  Тому суд вважає за необхідне і доцільне розірвати шлюб між ними.  

  На думку суду державне мито при отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу  в органах РАЦСу необхідно  стягнути лише з відповідача.  

 

  Керуючись ст.ст.57, 59, 213-215, 224-228, 294, 295 ЦПК України, ст.ст.105, 110, 112, 160 Сімейного кодексу України, суд, -  


в и р і ш и в :  


Розірвати шлюб між ЧЕРВ’ЮКОМ ОСОБА_2   і   ЧЕРВ’ЮК (дошлюбне прізвище ФАТЄЄВА) ОСОБА_3, зареєстрований 08 вересня 2006 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Рівненського міського управління юстиції (актовий запис № 1471).  

При отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути з ЧЕРВ’ЮКА ОСОБА_2 державне мито в доход держави в розмірі одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян, що становить 17 (сімнадцять) гривень. ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнити.  

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.  

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.  

  Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано до Рівненського районного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  



  Суддя:        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація