Справа № 2-224
2009 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 травня 2009 року Рівненський районний суд Рівненської області
в особі судді Остапчук Л.В.
при секретарі Захарук Г.Л.
за участю: представника позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рівному
цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
в с т а н о в и в:
У зв’язку з тим, що вони з дружиною перебувають у зареєстрованому шлюбі з 17.09.2006 року, від шлюбу мають одну неповнолітню дитину, сімейне життя у них не склалося через різні погляди на ведення домашнього господарства і сімейні відносини, дружина дотримується вільних відносин між подружжям, вони з січня 2008 року припинили подружні стосунки, позивач звернувся з даним позовом до суду і просить їх шлюб розірвати.
В суді представник позивача ОСОБА_1 позов підтримав, пославшись на обставини викладені в позовній заяві.
Відповідачка позов визнала повністю і суду пояснила, що вони з чоловіком більше двох років не підтримують шлюбних стосунків, проживають окремо, примирення між ними не відбулося, тому просить їх шлюб розірвати.
Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 17.09.2006 року. Від шлюбу мають одну неповнолітню дитину, дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Сторони з січня 2008 року проживають окремо, шлюбних стосунків не підтримують, у них різні бюджети, спільного домашнього господарства не ведуть і обоє просять їх шлюб розірвати.
Суд надавав сторонам строк для примирення, але воно між ними не відбулося.
Суд, відповідно до ст.112 Сімейного кодексу України, з’ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, прийшов до переконання, що дана сім’я існує формально, примирення подружжя неможливе, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам кожного з них і інтересам їх неповнолітньої дитини. Тому суд вважає за необхідне і доцільне розірвати шлюб між ними.
На думку суду, неповнолютню дитину необхідно залишити на вихованні матері, проти чого сторони не заперечують, а державне мито при отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦСу необхідно стягнути лише з позивача.
Керуючись ст.ст.57, 59, 213-215, 294, 295 ЦПК України, ст.ст.105, 110, 112, 160 Сімейного кодексу України, суд, -
в и р і ш и в :
Розірвати шлюб між ОСОБА_3 і САБУРАЙ (дошлюбне прізвище ТОКАР) ОСОБА_5, зареєстрований 17 вересня 2006 року Великожитинською сільською радою Рівненського району Рівненської області (актовий запис № 14).
Неповнолітню дитину – дочку ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, залишити на утриманні і вихованні матері.
При отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути з ОСОБА_3 державне мито в доход держави в розмірі одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян, що становить 17 (сімнадцять) гривень. ОСОБА_2 від сплати державного мита звільнити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано до Рівненського районного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: