Справа № 2- 1555
2009р.
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
06 листопада 2009р. Брянківський міський суд Луганської області
у складі: головуючого судді Снегірьова В.А.
при секретарі Самойленко Є.І.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду м.Брянки справу за позовом
ОСОБА_1 до виконкому Брянківської міської ради
про визначення додаткового строку на прийняття спадщини ,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась до суду з даним позовом, в обґрунтованість позову вказавши, що є донькою ОСОБА_2 та ОСОБА_3, мати померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, а батько помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Після смерті батьків відкрилася спадщина на квартиру НОМЕР_1, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, єдиним спадкоємцем якої вона є, встановлений законом 6-ти місячний термін для прийняття спадщини нею пропущений з причини скрутного матеріального стану , однак, вважає, що фактично прийняла спадок, оскільки постійно мешкала з батьками, підтримувала спадкове майно в належному стані, на теперішній час вона звернулась до нотаріуса і дізналась про те, що пропустила строк для прийняття спадщини, просить суд визначити їй додатковий термін на прийняття спадщини.
Представник відповідача у попередньому судовому засіданні позов визнав у повному обсязі, про що надав суду письмову заяву, при цьому пояснив, що не заперечує проти визначення позивачці додаткового терміну на прийняття спадщини.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення по справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленному ст.174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
По справі встановлено, що позивачка є донькою ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , підстава - свідоцтво про народження НОМЕР_2 видане Брянським міським ЗАГС Луганської області, актовий запис №103, а.с.5а.
Після укладення шлюбу 01.10.1983р. з ОСОБА_4. - позивачці присвоєно прізвище – ОСОБА_1, підстава – свідоцтво про укладення шлюбу НОМЕР_3 видане відділом ЗАГС м.Стаханов, актовий запис №953, а.с.5.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_3 підстава - свідоцтво про смерть НОМЕР_4, видане відділом РАГС м.Брянка, актовий запис №272, а.с.6.
ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер ОСОБА_2, підстава - свідоцтво про смерть НОМЕР_5, видане відділом РАЦС Брянківського міського управління юстиції Луганської області, актовий запис №857, а.с.7.
Своєчасно спадщина, що залишилася після смерті ОСОБА_2 , позивачем нотаріально оформлена не була внаслідок відсутності грошей, але вона здійснила похорони батьків, мешкає у будинку, підтримує спадкове майно в належному стані, тому вважає себе такою, що прийняла спадщину.
Відповідно до ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно із ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, що пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подачі ним заяви про прийняття спадщини.
З огляду на обставини справи, суд вважає, що термін, встановлений для прийняття спадщини, пропущений ОСОБА_1 за поважних причин, у зв'язку з чим можливо визначити їй додатковий термін для подачі заяви на прийняття спадщини, що залишилася після смерті ОСОБА_2
Таким чином, відповідно до ст. 174 ЦПК України, суд переконався, що визнання відповідачем пред”явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Керуючись ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 130, 174, 212-215 ЦПК України суд,-
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до виконкому Брянківської міської ради про визначення додаткового строку на прийняття спадщини задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання до державної нотаріальної контори заяви на прийняття спадщини, відкритої внаслідок смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року - терміном три місяця з моменту набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через Брянківський міський суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст.295 ЦПК України.
Головуючий: