Судове рішення #6814236

2-2911/2009 р.

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

29 вересня 2009 року      Комінтернівський районний суд Одеської області в складі :  

         судді  Доброва П.В.,

при секретарі  Ємельяненко М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Комінтернівське справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Правонаступника КСП «Кіровська птахофабрик» - ТОВ «Надія», при участі третьої особи – Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області, про визнання права на майновий пай,  


встановив:  


     Позивачі звернулися до суду з позовом про визнання права власності 01.07.2009 р., та в судовому засіданні в обґрунтування заявлених вимог послалися на наступне.

Згідно зі свідоцтвом про право власності на майновий пай серії ОД13 від 15.01.2002 року вони є власникамм майнового паю в сумі 5154 грн., 47 коп. та 4493 грн. 43 коп. в пайовому фонді КСП «Кіровська птахофабрика».

Відповідно до Протоколу загальних зборів пайовиків-співвласників КСП «Кіровська птахофабрика» від 21.12.2001 року правонаступником КСП визначено TOB «Надія». Також згідно з вказаним протоколом пайовики КСП розділились на декілька груп.

Після прийняття Закону України «Про КСП» від 14.02.1992 року почався поступовий механізм формування приватної власності в колективному майні шляхом визначення майнових паїв членів трудового колективу.

Згодом, між співвласниками майнових паїв було досягнуто домовленості про те, що у їх власність переходить частина майнового комплексу, розташованого по вул. Центральна, 3 в с. Кірово Комінтернівського району Одеської області.

Згідно із законодавством України праву члена колективного сільськогосподарського підприємства вимагати видачі майнового паю відповідає право цього колгоспу вирішувати питання складу і структури майнового паю, способу і терміну його виділу, при здійсненні яких (прав) повинні враховуватись інтереси всіх сторін та інших членів колгоспу.

Згідно з листом Комінтернівського РБТІ №85 від 16.01.2009 року в результаті розрахунку часток майнового комплексу згідно майнових паїв, розташованого за адресою: с. Кірове вул. Центральна, 3 Комінтернівського району Одеської області, що складається з будівлі контори літ «А», «а», «а1», будівлі столярного цеху, літ «Б», будівель будівельного цеху та складів будівельного цеху літ «В» «Г» «Д», будівлі охорони літ «Ж», балансовою вартістю 71245 (сімдесят одна тисяча двісті сорок п'ять) гривень та належить групі пайщиків у кількості восьми чоловік.

З урахуванням зробленого розпаювання та інтересів всіх членів колишнього КСП була зроблена технічна інвентаризація майнового комплексу по вул. Центральна, 3 в с. Кірово Комінтернівського району Одеської області та визначений розмір частки кожного із пайовиків, згідно з яким розмір його частки складає 3/25 частин приміщення відповідно до технічного паспорту, виготовленого Комінтернівським РБТІ станом на 12.11.2008 року та складається з частини будівельного цеху літ. «Д» - склад 1-1, площею 65,8 кв.м, що підтверджується листом Комінтернівського РБТІ №85 від 16.01.2009 року.

За таких підстав вони вимушені звернутися до суду для визнання права власності на вказане майно.

Представник відповідача в суд не з'явився, хоча про дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином.

Представник  Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області  надав суду заяву, в якій підтримав позовні вимоги позивача та просив суд розглянути справу в його відсутність .  

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Вислухавши позивачів, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню по наступних підставах.

Згідно зі ст. 328 ЦК України,  право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство» вбачається, що майно колективного підприємства належить його членам на праві спільної часткової власності і його пайовий фонд складається з балансової вартості як основних виробничих та оборотних фондів, створених за рахунок діяльності підприємства, цінних паперів, акцій, так і грошових коштів; а майновий пай є грошовим еквівалентом трудового внеску кожного працівника в колективне майно, визначеним на дату паювання (та скоригований на день вибуття працівника з господарства).

 Право розпоряджатися своїм паєм на власний розсуд член КСП набуває лише після припинення членства в підприємстві.

Відповідно до п.7 ст. 31 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство» у разі реорганізації підприємства паї його членам або їх спадкоємцям видаються правонаступниками цього підприємства за рахунок майна, яке було віднесене до складу пайового фонду підприємства на дату його реорганізації і передане на баланс правонаступникам.

Відповідно до ст.9 Закону України від 14 лютого 1992 року № 2114-ХІІ «Про колективне сільськогосподарське підприємство» у разі виходу з колективного підприємства його члени мають право на отримання майнового паю натурою, грішми чи цінними паперами або в іншій, за згодою сторін, формі, до пайового фонду майна членів підприємства включається вартість основних виробничих і оборотних фондів, створених за рахунок діяльності підприємства, цінні папери, акції, гроші та відповідна частка від участі в діяльності інших підприємств і організацій. Пай є власністю члена підприємства. Право розпорядження своїм паєм за власним розсудом член підприємства набуває після припинення членства в підприємстві.

У судовому засіданні встановлено, що згідно зі свідоцтвом про право власності на майновий пай серії ОД13 від 15.01.2002 року позивач є власником майнового паю в сумі 5154 грн., 47 коп.  та 4493 грн. 43 коп., в пайовому фонді КСП «Кіровська птахофабрика».

Відповідно до Протоколу загальних зборів пайовиків-співвласників КСП «Кіровська птахофабрика» від 21.12.2001 року правонаступником КСП визначено TOB «Надія». Також згідно з вказаним протоколом пайовики КСП розділились на декілька груп.

Відповідно до акту приймання-передачі майна від 05.03.2002 року, складеного на підставі рішення загальних зборів пайовиків-співвласників КСП «Кіровська птахофабрика» від 21.12.2001 року КСП передало ОСОБА_1 та ОСОБА_2 частину приміщень складу по вул. Центральна, 3 в с. Кірово Комінтернівського району Одеської області.

Згідно з листом Комінтернівського РБТІ №85 від 16.01.2009 року в результаті розрахунку часток майнового комплексу згідно майнових паїв, розташованого за адресою: с. Кірове вул. Центральна, 3 Комінтернівського району Одеської області, що складається з будівлі контори літ «А», «а», «а1», будівлі столярного цеху, літ «Б», будівель будівельного цеху та складів будівельного цеху літ «В» «Г» «Д», будівлі охорони літ «Ж», балансовою вартістю 71245 (сімдесят одна тисяча двісті сорок п'ять) гривень та належить групі пайщиків у кількості восьми чоловік.

З урахуванням зробленого розпаювання та інтересів всіх членів колишнього КСП була зроблена технічна інвентаризація майнового комплексу по вул. Центральна, 3 в с. Кірово Комінтернівського району Одеської області та визначений розмір частки кожного із пайовиків, згідно з яким розмір частки позивачів складає 3/25 частин приміщення відповідно до технічного паспорту, виготовленого Комінтернівським РБТІ станом на 12.11.2008 року та складається з частини будівельного цеху літ. «Д» - склад 1-1, площею 65,8 кв.м., що підтверджується листом Комінтернівського РБТІ №85 від 16.01.2009 року.

За таких обставин суд вважає можливим визнати за позивачами право приватної  власності на вказане майно.  

На підставі викладеного, ст.ст. 316, 321, 328 ЦК України, ст.ст. 7, 9, 31 Закону України від 14 лютого 1992 року № 2114-ХІІ «Про колективне сільськогосподарське підприємство», керуючись ст.ст. 10, 209, 212, 213, 215  ЦПК України, суд –


вирішив  :


Позовну заяву – задовольнити.

Постановити рішення, яким визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на 3/25 частин майнового комплексу по вул. Центральна, 3 в с. Кірово Комінтернівського району Одеської області, що складається з частини будівельного цеху літ. «Д» - склад 1-1, площею 65,8 кв.м.


Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.  

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою вимогою відповідача, поданою  протягом десяти днів з дня отримання його копії.


Суддя  (підпис)

КОПІЯ  ВІРНА


Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація