Справа №2-133/07
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2007 року м. Южне
Южний міський суд Одеської області у складі:
головуючого судді - Горяіновій К.А.,
при секретарі - Гарькавій І.В.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про усунення перешкод власнику у користуванні майном,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулись до Южного міського суду Одеської області з позовом до ОСОБА_3 про усунення перешкод власнику у користуванні майном.
У попереднє судове засідання з'явилась ОСОБА_1, яка є позивачем у справі та представником за довіреністю позивача - ОСОБА_2
У попереднє судове засідання відповідач не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлявся судом належним чином, про що свідчить пощтове повідомлення, в якому вказано, що причиною повернення поштового повідомлення є закінчення терміну зберігання.
При проведенні попереднього судового засідання, з огляду документів, наданих позивачами, виявилося, що справа не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Заслухавши думку ОСОБА_1, яка діє за дорученням, з правом представляти інтереси ОСОБА_2 в місцевих судах, з усіма правами наданими їй як позивачу, суд приходить до висновку, що провадження по справі підлягає закриттю, з наступних підстав.
Згідно з положенням ч.І1ст.15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до ст.12 ГПК України, справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів підвідомчі господарським судам.
Відповідно до ст. 167 ГК України, корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному фонді ВКПФ „ІНФОРМАЦІЯ_1", що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
З огляду наданих позивачем матеріалів, а саме статуту ВКПФ „ІНФОРМАЦІЯ_1", вбачається, що учасниками (власниками) ВКПФ „ІНФОРМАЦІЯ_1" є позивачі - ОСОБА_1, ОСОБА_2 та мають частку учасників у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону.
Позивачі в позові порушують спір що виникає з корпоративних прав.
Розгляд такої справи, згідно зі ст.12 ЦПК України та ст.1 ГПК України, відноситься до компетенції господарського суду в порядку господарського судочинства.
Відповідно до ст.206 ЦПК України, роз'яснити ОСОБА_1, ОСОБА_2, що розгляд таких справ відноситься до юрисдикції господарських судів, тобто позивач з зазначеним позовом має право звернутися до господарського суду в порядку, передбаченим Господарсько-процессуальним Кодексом України.
Відповідно до ст.206 ЦПК України, роз'яснити ОСОБА_1, ОСОБА_2, що у разі закриття провадження по справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Виходячи з наведеного, керуючись п.1 ч.1 ст.205 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про усунення перешкод власнику у користуванні майном - закрити.
Роз'яснити ОСОБА_1, ОСОБА_2, що розгляд таких справ відноситься до юрисдикції господарських судів.
Попередити позивачів, що провадження у справі закривається і вони не зможуть повторно звернутись до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет, і з тих самих підстав.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, с подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.