Справа № 2-670
2008 р.
Р і ш е н н я
і м е н е м У к р а ї н и
26 листопада 2009 року Березанський районний суд
Миколаївської області
в складі : головуючого судді Дорошенко А.В.
при секретарі Захарчук С.М.
за участю позивачки ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Березанка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Данилівської сільської Ради Березанського району про визнання права власності на спадкове майно, -
в с т а н о в и в :
Позивачка ОСОБА_1 22.10.2009 р. звернулась до суду з позовом до Данилівської сільської Ради Березанського району про визнання права власності на спадкове майно, мотивуючи тим, що 03.06.2009р. помер її син ОСОБА_2 і після його смерті відкрилася спадщина на три земельні ділянки загальною площею 9,44 га., які належали її синові на підставі Державних актів про право власності: НОМЕР_1, НОМЕР_2та НОМЕР_3, які були виготовлені 24.07.2008р.. Оскільки після видачі Державних актів було виявлено, що при оформленні актів в написанні по-батькові її сина допущено помилку та замість ”ОСОБА_2” було написано “ОСОБА_2”, розпорядженням Березанської РДА від 06.10.2008р. № 9846 вказані акти були списані та замість них виготовлені дублікати державних актів на право власності: НОМЕР_4 на земельну ділянку площею 7,33 га, НОМЕР_5 на земельну ділянку площею 0,78 га та НОМЕР_6 на земельну ділянку площею 1,33 га. При зверненні до нотаріальної контори було встановлено, що дублікати державних актів оформлені неналежним чином, так як не підписані т.в.о. голови Березанської РДА, в зв’язку з чим оформити спадщину нотаріально неможливо. Тому позивачка просить визнати за нею право власності на земельні ділянки: кадастровий номер 4820980900:05:000:0177 розміром 7,33 га, кадастровий номер 4820980900:05:000:0172 розміром 1,33 га , кадастровий номер 4820980900:04:000:0165 розміром 0,78 га, які розташовані в межах території Данилівської сільської Ради Березанського району.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала в повному обсязі та пояснила, що її син ОСОБА_2, який проживав біля неї, одружений не був та дітей не мав, помер ІНФОРМАЦІЯ_1р.. Разом з ними проживала ще донька з 2 дітьми, яка в 2007р. виїхала в Херсонську область. У сина був земельний пай, на який йому виділено 3 земельні ділянки, які знаходяться в оренді. В 2008р. на ім’я сина було видано 3 державних акта про право власності на землю, в яких в написанні по-батькові сина допущено помилку і замість “ОСОБА_2” вказано “ОСОБА_2”. Син звернувся до Березанської РДА і вказані державні акти йому переоформили, але видати до його смерті не встигли. Коли вона звернулася до державної нотарільної контори за оформленням спадщини, їй було роз'яснено, що акти оформлені неналежним чином і оформити спадщину нотаріально вона не може, в зв'язку з чим для отримання спадщини вона звернулася до суду.
Представник відповідача – Данилівської сільської Ради надав письмову заяву до суду про визнання позову в повному обсязі.
Заслухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи та дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступного.
Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1р., що підтверджується свідоцтвом про його смерть (а.с.5).
Факт родинних відносин позивачки із спадкодавцем підтверджується свідоцтвом про народження ОСОБА_2 (а.с.7).
Як вбачається з Державних актів на право власності на земельні ділянки в межах території Данилівської сільської ради Березанського району Миколаївської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1.33 га серії НОМЕР_3, площею 0,78 га серії НОМЕР_2 та площею 7,33 га серії НОМЕР_1, виданих 24.07.2008р. відділом земельних ресурсів у Березанському районі на ім’я ОСОБА_2, допущені виправлення в написанні по-батькові власника земельних ділянок на “ОСОБА_2” (а.с.8-10).
Розпорядженням Березанської РДА зазначені Державні акти у зв’язку з допущеними помилками при заповненні бланків списані та відділу земельних ресурсів запропоновано забезпечити виготовлення ОСОБА_2 дублікатів Державних актів на право власності на землю для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с.15).
Згідно дублікатів Державних актів на право власності на земельні ділянки в межах території Данилівської сільської Ради Березанського району Миколаївської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1.33 га серії НОМЕР_6, площею 7,33 га серії НОМЕР_4 та площею 0,78 га серії НОМЕР_5, вони видані відділом держкомзему у Березанському районі на ім’я ОСОБА_2, не підписані т.в.о. голови Березанської РДА та відсутня дата видачі (а.с.11-13).
Довідкою виконкому Данилівської сільської Ради Березанського району Миколаївської області підтверджено, що ОСОБА_2, 11.02.1977р.н., проживав та був зареєстрований за адресоюАДРЕСА_1, з жовтня 1978р. по день смертіІНФОРМАЦІЯ_2р. і разом з ним на день смерті постійно проживали та були зареєстровані його мати ОСОБА_1, сестра ОСОБА_4, племінниця ОСОБА_3та племінникОСОБА_5(а.с.14).
Тому, відповідно до ст.1261 ЦК України ОСОБА_1 є спадкоємцем першої черги за законом, яка згідно з ч.3 ст.1268 ЦК України прийняла спадщину, оскільки постійно проживала із спадкодавцем і не заявила протягом 6-ти місячного строку для прийняття спадщини про відмову від неї.
Відповідно до п.216 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 03.03.2004 р. № 20/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 03.03.2004 р. за № 283/8882, видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, провадиться нотаріусом після подання правовстановлювальних документів про належність цього майна спадкодавцеві.
Враховуючи, що у спадкодавця ОСОБА_2 відсутні належним чином оформлені Державні акти на право власності на земельні ділянки, що позбавляє позивачку можливості отримати свідоцтво про право на спадщину через державну нотаріальну контору, відповідно до ст. 3 ЦПК України позивачка має право звернутися до суду за захистом свого невизнаного права.
Таким чином, оскільки позивачка є спадкоємцем по закону, фактично прийняла спадщину і набула право власності на спадкове майно, яке переоформити на себе відповідно до норм спадкового права не може із-за відсутності Державних актів на право власності на земельні ділянки, її позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд –
в и р і ш и в :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкові земельні ділянки в межах території Данилівської сільської Березанського району Миколаївської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 7,33 га с кадастровим номером 4820980900:05:000:0177, площею 1,33 га с кадастровим номером 4820980900:05:000:0172, площею 0,78 га с кадастровим номером 4820980900:04:000:0165.
Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Березанський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя:
- Номер: 2/1190/11
- Опис: про визнання права власності на нерухомей майно
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-670
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Дорошенко Антоніна Володимирівна
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.07.2011
- Дата етапу: 04.08.2011