Справа № 2 -55/2007
РІШЕННЯ Іменем України
19 лютого 2007 року смт.Чернівці
Чернівецький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Л.П.Цимбалюк,
при секретарі Л.Й.Костельній,
з участю прокурора: О.В. Поліщука розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт.Чернівці цивільну справу за позовом прокурора Чернівецького району в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по виплаті аліментів,-
ВСТАНОВИВ:
В січні 2007 року до Чернівецького районного суду звернувся прокурор Чернівецького району з позовом в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по виплаті аліментів, вказуючи на те, що 20.08.1997 Чернівецьким районним судом було видано виконавчий лист про стягнення із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліментів на утримання доньки - ОСОБА_3 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше 8 грн. щомісячно. Однак, згідно довідки, виданої ВДВС у Чернівецькому районі, заборгованість відповідача по аліментах перед ОСОБА_1 складає 1796 гривень.
Прокурор в попередньому судовому засіданні позов підтримав на умовах, зазначених в позовній заяві.
В попередньому судовому засіданні особа, в інтересах якої заявлено позов -ОСОБА_1, підтримала позов на умовах, викладених в позовній заяві.
Відповідач, якому роз*яснено правові наслідки відповідної процесуальної дії, що передбачені ч.4 ст.174 ЦПК України, позов визнав в повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст. 130, ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 заборгував ОСОБА_1 аліменти в розмірі 1796 грн., що підтверджується довідкою, виданою ДВС у Чернівецькому районі, заявою ОСОБА_1, чим порушено встановлені законом права ОСОБА_1, крім цього невиплата аліментів ускладнює у повній мірі забезпечувати утримання дитини, а тому вказана заборгованість має бути стягнута в примусовому порядку.
Відповідно до п.1 ст. 194 Сімейного кодексу України аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більше як за три роки, що передували пред*явленню виконавчого листа до виконання.
Оскільки, відповідач аліменти сплачував частково, в результаті чого утворилася заборгованість по виплаті аліментів в сумі 1796 гривень, ОСОБА_1. на даний час знаходиться на пенсійному забезпеченні, коштів на утримання дитини, яка навчається у ВУЗІ, не вистачає, суд вважає за необхідне стягнути із відповідача заборгованість по виплаті аліментів на користь особи, в інтересах якої заявлено позов - ОСОБА_1
Крім того, відповідно до ч.3 ст.88 ЦПК України з відповідача слід стягнути в дохід держави судовий збір, від сплати якого звільнено позивачку, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Відповідно до ч.2 ст.367 ЦПК України допустити рішення до негайного виконання в частині стягнення заборгованості по виплаті аліментів.
На підставі ст.194 Сімейного кодексу України, керуючись ст., ст.10, 11, 60, ст.81 ч.3, 88 ч.3, ст.130, ст.174, 212 - 215, ч.2 ст.367 ЦПК України, суд, враховуючи думку прокурора,-
ВИРІШИВ:
Позов задоволити повністю.
Стягнути із. ОСОБА_2, мешканця с Моївка Чернівецького району Вінницької області на користь ОСОБА_1 заборгованість по виплаті аліментів в сумі 1796 / одна тисяча сімсот дев*яносто шість / гривень.
Стягнути із ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави в розмірі 51/ п*ятдесяти однієї / гривні.
Стягнути із ОСОБА_2 на користь Територіального управління Державної судової адміністрації України у Вінницькій області витати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі 7 грн. 50 коп.
Допустити рішення до негайного виконання в частині стягнення заборгованості по виплаті аліментів.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його проголошення, апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Вінницької області протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано, або закінчення строку, встановленого для подання апеляційної скарги в разі її неподання.