Судове рішення #6810159

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 103



УХВАЛА

26.11.2009 Справа №2-15/5298-2009


 
За позовом   Комунального підприємства Житлово-експлуатаційне об’єднання Залізничного району м. Сімферополя (95006, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Дзюбанова, 13, ідентифікаційний код 05480542).

До відповідача  Суб’єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_4  (95006,АДРЕСА_1, АДРЕСА_2).

Про спонукання про звільнення приміщення

Суддя ГС АР Крим І.А.Іщенко


ПРЕДСТАВНИКИ:


Від позивача – не з’явився.

Від відповідача – ОСОБА_6, довіреність  № 5544 від 02.09.2009р. у справі.


Обставини справи: Управління державної служби охорони при Головному Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим  звернувся до Господарського суду Автономної Республіки Крим з позовом до фізичної особи – підприємця ОСОБА_4  про спонукання про звільнення приміщення по вул. Київський, 136.

Позовні вимоги мотивовані  порушенням відповідачем договору № 1086 від 24.06.2005р., строк дії якого закінчився 20.04.2009р., в частині звільнення приміщення, що розташоване за адресою м. Сімферополь, вул. Київська, 136.

26.11.2009р. до господарського суду АР Крим від позивача надійшла заява про припинення провадження у справі у зв’язку із відмовою від позову в порядку пункту 4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України.

Так, виходячи з норм статті 13 Цивільного кодексу України, яка визначає межі здійснення цивільних прав, судом досліджено правомірність відмови позивача від позову:

-          цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства (довіреністю);

-          при здійсненні своїх прав особа зобов’язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб, завдати шкоди довкіллю або культурній спадщині;

-          не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах;

-          при здійсненні цивільних прав особа повинна додержуватися моральних засад суспільства;

-          не допускаються використання цивільних прав з метою неправомірного обмеження конкуренції, зловживання монопольним становищем на ринку, а також недобросовісна конкуренція.

Частиною 4 статті 22 Господарського процесуального кодексу України передбачено право позивача до прийняття рішення по справі змінити підставу або предмет позову, збільшити розмір позовних вимог за умови дотримання встановленого порядку досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу, в цій частині, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог.

Приймаючи до уваги той факт, що звернення з позовом до господарського суду було ініційоване  саме позивачем,  суд вважає за можливе прийняти відмову позивача від позову.

Судом встановлено, що відмова позивача від позову не порушує чиї-небудь законні права та охоронювані законом інтереси, а також повноваження,  надані  представнику Комунального підприємства Житлово-експлуатаційне об’єднання Залізничного району м. Сімферополя  Власовій О.В., дозволяють відмовитися від позову.

Таким чином, клопотання Комунального підприємства Житлово-експлуатаційне об’єднання Залізничного району м. Сімферополя підлягає задоволенню.

Відповідно до пункту 4 статті 80 Господарського процесуального Кодексу України провадження по справі підлягає припиненню у випадку відмови позивача від позову та якщо відмова прийнята господарським судом.

Керуючись пунктом 4  статті 80, статтею 86  Господарського процесуального кодексу України, суд  -


УХВАЛИВ:

Провадження у справі припинити.



Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Іщенко І.А.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація